"Egila Čakara piemiņas kauss" basketbolā: uzvaras lauri - ciemiņiem

26.maijā Gulbenes sporta centrā nu jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās „Egila Čakara piemiņas kauss" basketbolā, uz kuru tradicionāli tika uzaicinātas četras komandas: BK „Gulbenes buki", „BUKI", „Liepājas lauvas" un „Saldus". Mājiniekiem par apbēdinājumu šogad tradicīju lauza komanda „Liepājas lauvas", kas finālspēlē ar rezultātu 90:89 BUKIEM lika kapitulēt un uzvaras laurus atdot ciemiņiem. Vairāk foto šeit.

Atklāšanas spēlē tikās „Gulbenes buki" (komandas treneris Arvis Steckis) un BUKI Agra Galvanovska virsvadībā. Mačs izvērtās interesants, un intriga saglabājās visas spēles garumā, tomēr pēc nospēlētām 40 minūtēm jaunākie turnīra dalībnieki piekāpās pieredzējušākajiem - BUKIEM - ar rezultātu 90:100.

Spēlē rezultatīvākie BUKU komandā bija Māris Baranovskis ar 23 gūtiem punktiem un Artūrs Lūsis - 31 punkts (Gulbenes buki).

Otrajā mačā tikās BK „Liepājas lauvas" (galvenais treneris Artūrs Štālbergs) un BK „Saldus" ar Madaru Rogu galvenā trenera kārtā. Pārliecinošu uzvaru guva liepājnieki.

Pēcpusdienas pirmajā cīņā par 3.-4.vietu tikās „Gulbenes buki" un BK „Saldus". Mača gaitā visas 40 minūtes vadībā atradās gulbenieši, tomēr tas neliecināja par vieglu uzvaru. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar minimālu Buku pārsvaru (29:25), otrajā ceturtdaļā tika iegūts nopietnāks - 14 punktu handikaps, kas tika saglabāts arī pēc trešā cēliena (78:63). Tomēr pēdējās desmit minūtēs pretinieki sāka pakaļdzīšanos, rezultātu samazinot līdz 4 punktu pārsvaram gulbeniešiem. Spēles beigas labāk nospēlēja mājinieki un svinēja uzvaru ar rezultātu 100:93.

Pirmo reizi „E.Čakara kausa" vēsturē "Gulbenes buki" izcīnīja medaļas. A.Lūsis komandas labā guva 35 punktus un tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju savā komandā. Vēl "Gulbenes buki" sastāvā spēlēja Normunds Lišiks, Kaspars Kalniņš, Alvis Šmagris, Nauris Rikveilis, Mārtiņš Pētersons, Krišs Matisons, Sandis Bukšs, Mārtiņš Korulis, Ingars Aizpurs un Krišjānis Graumanis.

Pēdējā spēlē tikās BUKI un BK „Liepājas lauvas", lai cīnītos par 1. - 2.vietu. Īsta cīņa saglabājās visas spēles garumā. Mača sākumā BUKIEM izdevās ofensīva 9:0, tomēr liepājniekiem to izdevās apturēt un pirmajā pārtraukumā - vairs tikai viena punkta pārsvars (23:22). Spēle turpinājās punkts punktā, bet garajā pārtraukumā BUKIEM bija divu punktu deficīts (47:49).

Savukārt, trešo ceturtdaļu labāk aizvadīja BUKI, iegūstot divu punktu pārsvaru (73:71). Pēdējās desmitminūtes sākumu labāk aivadīja mājinieki, panākot 83:77. Tomēr iegūto pārsvaru nosargāt neizdevās un ar rezultātu 89:90 tika piedzīvots sāpīgs zaudējums un otrā vieta.

Par uzvarētājiem kļuva „Liepājas lauvas", kur par komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Artis Ate.

Medaļas godalgoto vietu ieguvējiem pasniedza Egila meitas Ieva un Kristīne.

BUKU sastāvā spēlēja Gundars Rauza, Māris Sniķis, Māris Baranovskis, Raimonds Gabrāns, Daumants Dreiškens, Pāvels Veselovs, Artūrs Brūniņš, Raitis Garais, komandu atbalstīja Gatis Gargažins.

Finālspēlē ar 26 punktiem izcēlās P.Veselovs, bet par vērtīgāko komandā atzina D.Dreiškenu.

Spēļu pārtraukumos skatītājus un komandas priecēja Gulbenes vidusskolas bērnu deju grupas (vadītāja Irēna Sproģe), deju kolektīvs „EGA" (vadītāja Diāna Tuča), hip-hop grupas (vadītāja Valērija) un noslēgumā dziedāja Sabīne Krilova, kā arī katras spēles garajā pārtraukumā tika rīkoti dažādi konkursiņi.

Spēlētāju trīspunktu metienu konkursā uzvarēja liepājnieks Artis Ate, treneru konkursā galveno balvu izcīnīja Agris Galvanovskis, bet sponsoru atrakcijā labākie bija novada domes pārstāvji Ivars Kupčs un Sandra Daudziņa.

Pēdējās spēles īsajā partraukumā novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls un nodaļas vecākais konsultants Ziedonis Lazdiņš pasniedza naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā Daumantam Dreiškenam, Edgaram Maskalānam, Elvim Kamšam un viņa trenerim Voldemāram Mezītim.

Paldies turnīra atbalstītājiem SIA "Rubate" (personīgi - Andim Augulim un Mārim Sliedem), AS „Rankas piens", SEB banka, Hipotēku bankai (pārvalnieks Valtis Krauklis), personīgi Andrim Apinītim, Vitautam Bošam, Jurģim Ābelem (galerijai „Valleta"), paldies par atbalstu turnīra organizēšanā Gulbenes novada domei un Gulbenes pilsētas pārvaldei, kā arī skatītājiem. Balvas tapušas, pateicoties SIA "KOPA" (Juris Volodins).