Egila Čakara piemiņas kausu izcīna "Buki"

Gulbenes sporta centrā 8.jūnijā jau ceturto gadu pēc kārtas notika basketbola turnīrs „Egila Čakara piemiņas kauss", par godu BUKU dibinātājam un kluba menedžerim Egilam Čakaram. Šogad turnīrā kā jau katru gadu piedalījās " BUKI" un "Gulbenes buki", savukārt, pieaicinātas bija divas komandas: BK "Valmiera" un "Parksepa" (Igaunija). Vairāk foto šeit.

"Buku" komandas sastāvā šogad varēja redzēt spēlējam Pāvelu Veselovu, Gundaru Rauzu, Māri Sniķi, Māri Baranovski, Raiti Garo, Raimondu Gabrānu, Tomu Kindzuli, bet komandu atbalstīja ar savu klātbūtni Artūrs Brūniņš, Jurijs Aleksejevs, Daumants Dreiškens un treneris Arvis Steckis.

Pēc gada pārtraukuma finālspēlē pret Valmieru "Buki" atkal izcīnīja pirmo vietu, trešo gadu kļūstot par čempioniem.

"Gulbenes buki" komanda, kuras sastāvā bija esošie un bijušie sporta skolas audzēkņi (Mārtiņš Pētersons, Ervīns Ivanovs, Sandis Icaks, Nauris Rikveilis, Arvis Rudzītis, Krišjānis Graumanis, Krišs Matisons, Jānis Melngailis, Normunds Lišiks, Elvijs Vanags, Dainis Mikolajs; treneris Juris Iesalnieks) šogad cīņā par trešo vietu ar Igaunijas vienaudžiem izcīnīja uzvaru un trešo vietu.

Sestdienas rītā pirmā spēle tradicionāli bija starp "Bukiem" un "Gulbenes bukiem", kur ar rezultātu 106:71 uzvarēja "Buki". Otrajā spēlē tikās abas vieskomandas un ar rezultātu 77:64 Valmiera pārspēja Parksepas basketbolistus.

Cīņa par 3.vietu starp "Gulbenes bukiem" un "Parksepu" izvērtās ļoti līdzvērtīga un skatītājiem netrūka intrigas. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 22:19 - viesiem par labu. Puslaikā joprojām saglabājās 3 punktu deficīts "Gulbenes bukiem" (40:43). Vēl pēc trešās ceturtdaļas divu punktu pārsvars bija Igaunijas spēlētājiem, bet pēdējā cēlienā "Gulbenes buki" veiksmīgi nospēlēja gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, uzvarot maču ar rezultātu 80:74. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju "Gulbenes buki" komandā atzina M.Pētersonu.

Finālspēle pirmā puslaikā ritēja punkts punktā (52:50). Pēc garā pārtraukuma "Buki" iekrāja 15 punktu handikapu (82:67), kas bija pietiekams, lai nosargātu uzvaru arī pēdējā cēlienā (116:102). "Buku" komandā par vērtīgāko atzina M.Sniķi.

Pasākumā norisinājās gan skatītāju konkurss, gan spēlētāju 3-punktu metienu konkurss, kurā uzvarēja E.Ivanovs. Treneru un sponsoru konkursā par uzvarētājiem kļuva A.Steckis un Arnis Šķēls.

Liels paldies turnīra regulārajiem sponsoriem: SIA „Rubate" (Andim Augulim un Mārim Sliedem), SEB bankai (Skaidrītei Pilātei), tirdzniecības centram „Valetta" (Jurģim Ābelem), Hipotēku bankas pārvaldniekam Valtim Krauklim, Gulbenes novada domei un Gulbenes pilsētas pārvaldei, kā arī informatīvajam atbalstītājam laikrakstam „Dzirkstele" (Gintai Albertei). Balvas tapušas, pateicoties SIA „KOPA" (Jurim Volodinam).

Spēļu pārtraukumos ar dažādiem priekšnesumiem skatītājus priecēja Gulbenes vidusskolas mazie dejotāji (vadītāja Irēna Sproģe), jauniešu centra „Bāze" hip-hop dejotāji (vadītāja Valērija Olekša) un ģimnāzijas dejotāji (vadītāja Edīte Ķikuste).