Eiropas čempionāts kombinētajā medību šaušanā: gulbenietis - Latvijas izlasē

Itālijā, Piancardato, aizvadīts Eiropas čempionāts kombinētajā medību šaušanā, kurā piedalījās 140 sportisti no 11 nacionālajām izlasēm.

Sacensības notika trīs disciplīnās. Amerikāņu trapā, sportingā (šaušana pa lidojošiem šķīvjiem) un šaušanā ar vītņstobra ieroci 100 metru attālumā pa četru dažādu dzīvnieku nekustīgiem mērķiem, kā arī skrejošo mežacūku 50 metru attālumā. Šajās sacensībās Latvijas izlasi pārstāvēja septiņi sportisti, tostarp arī gulbenietis Dairis Neilands kurš izrādījās labākais komandas dalībnieks un individuāli kopvērtējumā izcīnīja augsto piekto vietu.

Daira tēvs un šaušanas iemaņu pirmais treneris Jānis Neilands atzīst, ka dēlam pietrūka tikai 3 punktu, lai ielauztos medaļnieku saimē.

“Tas nekas, jo tagad ir, uz ko tiekties. Tiesa, tam vajadzīgi ilgstoši treniņi, vēl lielāka sacensību pieredze un ne mazie naudas līdzekļi, jo ieroči, ar kuriem šauj elites klases sportisti, ir ļoti dārgi. Es pat nedaudz brīnos par dēla sasniegtajiem rezultātiem, ņemot vērā viņa aprīkojumu,” saka Jānis.

Savukārt komandas vadītājs un Latvijas mednieku savienības valdes loceklis Jānis Zandbergs par Dairi stāsta, ka jau trešo gadu viņš vērojot sportista sniegumu.

“Puisis ir uz izaugsmes ceļa, lēnām un pārliecinoši viņa rezultāti uzlabojas. Sportiskais miers, neļaušanās emocijām un netiekšanās pēc slavas - tās ir Daira galvenās īpašības. Viņu nesaista atzinība un popularitāte, bet gan vēlme labi startēt, lai sasniegtu augstus rezultātus, un tā ir viņa stiprā puse, ko pārējie var tikai apbrīnot. Mums prieks, ka komandā ir tāds šāvējs un, ņemot vērā, ka viņš vēl ir jauns, ir reālas cerības, ka turpmāk, pateicoties savai mērķtiecībai, viņš varētu kāpt arī uz goda pjedestāla,” uzsver J.Zandbergs.

Latvijas izlase kopumā nostartēja lieliski, iekļūstot olimpiskajā sešiniekā. Nieka 17 punktu pietrūka, lai tā iekļūtu Eiropas labāko šāvēju trijniekā, ko var uzskatīt par izcilu sasniegumu.

Nākamgad Eiropas čempionāts notiks mūsu kaimiņzemē Igaunijā, tāpēc ir reāla iespēja šīs sacensības vērot arī mūsu valsts interesentiem.

Pievieno komentāru

Sports