Ērgļos tiks ieskandināts Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls

Ceturtdien, 7. janvārī, Ērgļos norisināsies Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla ieskandināšanas pasākums, kura laikā tiks parakstīts sadarbības līgums starp Latvijas Sporta federāciju padomi un Ērgļu novada pašvaldību. Tāpat gaidāmas aizraujošas sportiskās aktivitātes uz hokeja laukuma.

Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls, kas 5. un 6. februārī norisināsies Ērgļos, ir lielākais pašmāju skolu jaunatnes ziemas sporta notikums. Iepriekšējos gadus pasākumam tika dots Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes nosaukums, ik reizi pulcējot vairāk nekā 1000 dalībniekus no visiem Latvijas reģioniem.

Šīs nedēļas ceturtdienā, 7. janvārī, Ērgļos norisināsies ieskandināšanas pasākums. Tā laikā sabiedrība tiks informēta par šī gada festivāla jaunumiem, tostarp sporta veidiem un formātu. Galvenie pasākuma rīkotāji noslēgs sadarbības līgumu par pasākuma norisi Ērgļu novadā. Pasākuma otrajā daļā dabīgajā āra hokeja laukumā gaidāmas aizraujošas sportiskās aktivitātes, kurās iesaistīsies vietējās Ērgļu novada vidusskolas skolēni, festivāla rīkotāji un iesaistītie.

Latvijas Skolu ziemas olimpisko festivālu rīko Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Ērgļu novada pašvaldību, Latvijas Biatlona federāciju, Latvijas Hokeja federāciju, Latvijas Kamaniņu sporta federāciju, Latvijas Slēpošanas savienību un Latvijas Slidošanas asociāciju.

Kopumā Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls norisināsies septiņos sporta veidos: biatlonā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, slidošanā un snovbordā.

Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivālā tiks aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu skolēni. Dalībnieku pieteikšanu, izmantojot oficiālās reģistrācijas formas, veiks Latvijas vispārizglītojošās un profesionālās mācību iestādes. Reģistrācija sāksies 2016. gada 7. janvārī Latvijas Sporta federāciju padomes mājas lapā www.lsfp.lv, kur būs atrodama arī visa informācija par gaidāmo notikumu.

Festivāla rīkotāji apbalvos ne tikai pirmo trīs vietu ieguvējus individuālajā, bet arī skolu komandu vērtējumā. Bez sportiskajām aktivitātēm dalībniekus sagaidīs arī krāšņa atklāšanas ceremonija ar Olimpiskā karoga ienešanu un Olimpiskās uguns iedegšanu. Tikmēr pēc sacensību noslēguma gaidāma lielā noslēguma ceremonija.

2015. gada Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādē skolu komandu vērtējumā uzvarēja Alūksnes novada vidusskola, apsteidzot Madonas pilsētas 1.vidusskolu un Madonas Valsts ģimnāziju. Kopumā pie medaļām tika 49 skolu komandas. Viskuplāk pārstāvēta bija Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, kas uz Olimpiādi bija atvedusi 53 aktīvākos skolēnus.

Pievieno komentāru

Sports