EYBL turnīrs Čehovā 3

Eiropas jauniešu basketbola līgā no 15.  līdz 19. septembrim Maskavas apgabala pilsētā Čehovā norisinājās pirmais posms junioru komandām. Uz sacensībām devās desmit Gulbenes basketbolisti, no kuriem Kristaps Kalniņš bija no Salacgrīvas.

Par to, kā Eiropas jauniešu basketbola līgā, kas risinājās Maskavas apgabala pilsētā Čehovā, veicās "Bukiem", stāsta treneris Arvis Steckis: "Lai arī sportiskais princips ir cīnīties par uzvaru katrā spēlē, mums tomēr svarīgāk šķita dot iespēju katrā mačā izpausties visiem spēlētājiem. Aizsteidzoties notikumiem priekšā, secinājumu ir vairāk nekā patiesībā gribētos - gan labu, gan ne tik labu.

Pirmajā spēlē ar vietējo komandu "Čehovskije Jastrebi" pārāk vēlu sapratām, ka tā ir uzvarama, un līdz ar to sāpīgs zaudējums saturīgā spēlē 46:55. Mūsējiem punktus guva: Aleksejevs - 11, Aizpurs - 8, Pušķis - 7, Vīksna un Šimanovskis - pa 6, Pugačs un Kalniņš Kristaps - pa 3, Kalniņš Kaspars - 2.

Otrajā dienas spēlē bija jātiekas ar "Dinamo" Maskava jauniešiem. Spēli smagnēji iesāka abas komandas. Burtiski ar „nokdaunu" mūsējie uzlauza pretinieku aizsardzību un ceturtdaļa tika vinnēta ar 18:4. Uzvara ceturtdaļā nav uzvarā kaujā. Vienubrīd rezultāts sasniedz pat +20....tomēr tālākais bija kā ļauns murgs. Tika mests garām viss, ko vien var aizmest, un arī spēle aizsardzībā pamazām sāka pajukt. 3 minūtes līdz spēles beigām mūsējie tika noķerti. Likstas ar soda metieniem turpinājās. Savukārt pretinieks jau bija sajutis uzvaras garšu. Sāpīgs un arī muļķīgs zaudējums - 48:51. Punktus guva: Vīksna un Šimanovskis - pa 10, Pušķis - 7, Aizpurs - 6, Pugačs - 5, Kalniņš Kaspars un Aleksejevs - pa 4, Kalniņš Kristaps - 2.

Nākamajā dienā divas spēlēs pret komandām no lielā trijnieka Baltkrievijas "BGUIR-RCOR" (izlase un izlases kandidāti) un Maskavas apgabala "Himki", kas ir viena no spēcīgākajām komandām un sporta skolām Krievijā. Attiecīgi - zaudējums 43:8;, Šimanovskis - 13, Aleksejevs - 9, Aizpurs - 8, Pušķis - 7, Kalniņš Kristaps - 4, Vīksna - 2. Un 59:101; Šimanovskis - 24, Aizpurs un Kalniņš Kaspars - pa 8, Vīksna - 6, Pušķis - 5, Mičulis - 4, Aleksejevs un Kalniņš Kristaps - pa 2.

Jāatzīmē, ka šajās spēlēs bija jāiztiek bez Normunda Lišika, kurš spēlē ar Maskavas "Dinamo" pēc sadursmes ar pretinieka elkoni iedzīvojās piecās šuvēs.

Noslēguma dienā jau 9.00 no rīta par pirmo uzvaru turnīrā bija jāsacenšas abām Latvijas komandām -Gulbenei un Liepājai, kur turnīrā vadīja bijušais Gulbenes novada BJSS treneris Kaspars Mājenieks.

Spēli labāk iesāka liepājnieki un pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 12:6. Bet pamazām gulbenieši sāka pārņemt iniciatīvu un pēc puslaika jau vadībā bija gulbenieši - 20:16. Abām komandām raksturīgā spēles manierē, kur laba spēle mijās ar lērumu kļūdu, šoreiz veiksmīgāki bija mūsējie, uzvarot arī pārējās divas ceturtdaļas un spēli kopumā ar 53:40; Šimanovskis - 15, Aizpurs - 13, savu labāko spēli turnīrā aizvadīja Kristaps Kalniņš, kurš vairākkārtīgi trāpīja izšķirīgus metienus vajadzīgos brīžos un bija absolūti perfekts no soda līnijas, viņam - 12 punkti, Pušķis - 4, Kalniņš Kaspars, Lišiks, Vīksna - pa 3.

Posma kopvērtējumā Gulbene 8 komandu konkurencē ieņēma 7. vietu, aiz sevis atstājot vien liepājniekus.

Par posma uzvarētājiem kļuva "BGUIR-RCOR" Baltkrievija, 2. - "Himki" Maskavas apg., 3. "Spartak" Sanktpeterburga.

Turnīra kopvērtējumā 16 komandu konkurencē gulbenieši atrodas 13.vietā. Par visa turnīra līderi pēc pirmā posma sacensībām ir Ventspils "Spars" basketbolisti.

Nākamais EYBL čempionāta posms novembra pēdējā vai decembra pirmajā nedēļas nogalē norisināsies Gulbenē (precīzs laiks šobrīd ir saskaņošanas stadijā)."

Komentāri 3

k

Abol - tu ne tajā ābolā iekodi?

Nu kas ir, ja nepielec - kāda starpība '!!!!! - būtu labāk priecājies par to, ka tika izaudzināti LV un Eiropas līmeņa kadri! Nē vot redziet, Gulbenē redz nepalika - ak šausmas - visi iesim kārties! Visdebīlākis, ko esmu lasījis/dzirdējis - ir šis tavs teksts.

Tak joptvaju, nedzīvo pagātnē - tev rudens pesimisms smadzenes laikam sadeldējis pirms laika - līdz pirmajai spēlei vēl 3 nedēļas - atslābsti!

pirms 8 gadiem, 2010.09.24 00:08

Fans

Bet klāt ir nākuši pieredzējuši spēlētāji, kuru ieguldījums komandā būs daudz lielāks par individuālo statistiku...

pirms 8 gadiem, 2010.09.23 11:37

Abols

Njaa var redzeet ka bez Artura Lusa, Ingusa Jakovica un Venta, buki vairs nav tik labi. Buki zaudeja savus labakos speletajus un tagat viniem klaajas slikti, par to liecina shiis speeles un veel liecinas taas kuras buus sezona.

pirms 8 gadiem, 2010.09.22 22:15