Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Finišē rallija svētki Gulbenē (labots) 2

Arī mūsu sportisti Mareks Švarcs - Švampāns/ Didzis Putniņš kāpj uz goda pjedestāla
Rallijs "Sarma" šogad apvienoja rallijsprinta, rallija un rallijreida čempionāta posmu, tieši tādēļ uz starta stājās negaidīti daudz ekipāžu. Uz sacensībām bija sabraukuši vairāk nekā 100 sportisti gan no dažādām Latvijas vietām, gan arī no citām valstīm - Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, pat Baltkrievijas, Somijas un Anglijas. No cīņas dažādu iemeslu dēļ izstājās 15 ekipāžas. Vairāk foto šeit.

Rallijs "Sarma" iesākās sestdien ar vakara posmu. Tiesa, šajā interesantajā ātrumposmā devās tikai lielā rallija (rallija un rallijreida čempionāta posma) dalībnieki. No Baltās pils sportisti devās Druvienas virzienā, kur izbrauca garāko - gandrīz 18 kilometrus garo - ātrumposmu "Audzes". Šis ātrumposms no sportistiem prasīja lielu koncentrēšanos, jo braukšana tumsā pa šauriem, sniegotiem un līkumotiem ceļiem nav nemaz tik vienkārša. Kā pierādījums tam ir vairāku ekipāžu izvizināšanās pa grāvmalām un iesēšanās lielajos sniega vaļņos.

 

Cīņas šajos vakara ātrumposmos bija tiešām sīvas. Pēc pirmajiem ātrumposmiem priekšplānā izvirzījās Aivja Egles/ Mārtiņa Jeruma ekipāža, kas tuvākos sekotājus Ivaru Vasaraudzi/ Pēteri Spredzi apsteidza par 11,6 sekundēm. Daudzu skatītāju mīluļi - Jānis Vorobjovs/ Guntars Zicāns - pirmo ātrumposmu nobrauca ļoti slikti, ierindojoties 39.vietā, bet otrajā posmā, kad tehniskās problēmas bija novērstas, viņi jau atkal priecēja skatītājus ar skaistām sānslīdēm un pietiekami ātru braukšanu. Pēc abiem vakara ātrumposmiem viņi atradās jau 19.vietā.

 

Jāpiebilst, ka kopā ar citiem autosportistiem šajos ātrumposmos devās arī trīs mūsu puses ekipāžas - Ainārs Igaveņš/ Gatis Cimdiņš, Viesturs Tilgass/ Viesturs Zīle, kā arī jaunais talants lejasciemietis Ralfs Sirmacis/ Uldis Gauja. Pēc pirmās dienas ātrumposmiem A.Igaveņš/ G.Cimdiņš kopvērtējumā ierindojās 20.vietā, V.Tilgass/ V.Zīle - 29.vietā un R.Sirmacis/ U.Gauja - 36.vietā.

 

Otrā diena iesākās ar rallijsprinta dalībnieku startiem. Ap pusdienlaiku, kad rallijsprinta dalībnieki jau finišēja, trasēs devās arī lielā rallija dalībnieki. Skatītāju uzmanību piesaistīja arī tas, ka, trasēs dodoties lielā rallija dalībniekiem, debesīs parādījās viens un pēc tam arī otrs helikopters. Tie bija atsevišķu autosportistu līdzjutēji, kas vēroja viņu startus no gaisa.

 

Arī svētdien, mēģinot nobraukt pēc iespējas ātrāk, ne viena vien ekipāža iebrauca lielajās sniega kupenās. Lai turpinātu ceļu tālāk, bija nepieciešama skatītāju palīdzība. Daudziem sportistiem nobraukšana no ceļa gan tik veiksmīgi nebeidzās - ceļu liedza turpināt gan pārsisti un nolauzti riteņi, gan arī smagākas avārijas, pēc kurām sportistiem bija nepieciešama arī mediķu palīdzība, viens sportists tika arī aizvests uz slimnīcu, taču, par laimi, nopietnas traumas viņš nebija guvis.

 

Rallijsprinta čempionāta posmā uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnīja Rolands Mēnesis/ Māris Ziediņš, viņiem 1.vieta arī "4WD+" klasē. "1600+" klasē 1.vietu izcīnīja Uldis Briedis/Monvīds Austrums un "1600" klasē - Nauris Bruņinieks/Agnese Ozoliņa. Ārpus ieskaites notiekošajā "Open" klasē labākie bija Ivars Norberts/ Modris Žeimuts. Gulbenieši var būt priecīgi, ka "4WD" klasē uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena stājās mūsu autosportisti - Mareks Švarcs - Švampāns/ Didzis Putniņš.

 

"Vispirms liels paldies ir jāsaka visiem maniem lielajiem un mazajiem atbalstītājiem, kuri rada iespēju atbalstīt, citādi vispār nebūtu iespējams startēt. Sacensībās gāja diezgan grūti, taču attaisnojās mūsu stratēģija - centāmies braukt piesardzīgi, bet stabili, jo daudzas ekipāžas pabija kupenās, bet mēs nobraucām līdz finišam bez starpgadījumiem. Šoreiz bijām uzlikuši arī konkurētspējīgākas riepas, arī tas deva savu plusu un, iespējams, palīdzēja uzvarēt. Prieks ir tiešām liels, jo konkurenti ir sabūvējuši spēcīgas mašīnas, taču viņiem šoreiz nepaveicās. Vēl jo lielāks gandarījums ir, ka uzvaru izdevās izcīnīt mājas trasē," saka M.Švarcs - Švampāns.

 

Šoreiz pēc pārtraukuma kopā ar Mareku startēja D.Putniņš. "Gatis šoreiz brauca ar A.Igaveņu, tādēļ nolēmām braukt ar Didzi. Taču tās ir pārbaudītas vērtības un tās nemainās," saka Mareks.

Šajā pašā klasē startēja arī vēl viena gulbeniešu ekipāža Jānis Patmalnieks/ Rolands Ziemelis, kuri ierindojās 4.vietā.

 

Arī "Road" klasē startēja viena mūsu ekipāža Guntis Bonks/ Aigars Larionovs. Diemžēl dzinēja defekta dēļ ekipāžai nācās ātri vien no cīņas izstāties.

 

Rallija čempionāta posmā otrajā dienā absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja I.Vasaraudzis/ P.Spredzis, viņiem uzvara arī "A plus" klasē. Mūsu ekipāža A.Igaveņš/ G.Cimdiņš, kas startēja šajā klasē, ierindojās 8.vietā, tomēr skatītājus viņi priecēja ar skaistām sānslīdēm un labu sniegumu.

 

Otro vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja A.Egle/ M.Jerums, ierindojoties 1.vietā savā "N4" klasē.

 

J.Vorobjovs/ G.Zicāns otrajā dienā kāpināja ātrumu ar katru ātrumposmu un finišējot viņi absolūtajā vērtējumā bija 7.vietā, savā "N4" klasē - 6.vietā.

 

"2 WD" klasē sīvā cīņā par uzvarētājiem tika kronēti Ivars Ķilpis/ Artis Ceriņš, kurus skatītāji ir iemīļojuši viņu ātrās un atraktīvās braukšanas dēļ. Uzvarētāju titulu viņi izrāva vien pēdējā ātrumposmā. Šai ekipāžai pienācās uzvara arī "Super 1600" klasē. Mūsu ekipāža V.Tilgass/ V.Zīle, kas arī startēja "2WD" klasē, šo ralliju beidza 8.vietā. Otra mūsu ekipāža šajā klasē R.Sirmacis/ U.Gauja ierindojās 10.vietā.

Junioru kausa ieskaitē pārsvarā startēja ārzemju sportisti un uzvaru izcīnīja igauņi. Latvijas rallijreida čempionāts sākās ar Toma Branta/ Kārļa Čurkstes uzvaru.

 

Rallija organizators Vilhelms Sniedzāns secina, ka rallijs kopumā ir izdevies un šobrīd viņam un viņa komandai ir labi padarīta darba sajūta.

 

"Sportisti rallija norisi vērtē pozitīvi, arī paši ar visu esam samērā apmierināti. Esam ļoti pateicīgi visiem mūsu atbalstītājiem un arī palīgiem, kas darīja visu iespējamo, lai rallijs izdotos. Pazemīgi atvainojamies visiem tiem cilvēkiem, kam bija jāpiecieš, ka rallijs notiek gar viņu īpašumiem," piebilst V.Sniedzāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

līga

Tāda reportāža no rallija svētkiem ir zem katras kritikas! Ja neesi pats pabijis kādā no dopiem, tad tāda informācija nedod nekādu ieskatu rallija norisē! Vietu sadalījumu var redzēt jebkurā citā mājas lapā, kur ir par sportu.
Ja jau mūsējie bija pirmie, tad vismaz kādu fotogrāfiju no apbalvošanas!!! Vairāk foto ar mūsējiem no trases! Ja mēs gribam lasīt par citiem, tad to mēs izdarīsim jebkur citur!!!

pirms 9 gadiem, 2010.02.17 09:48

iLMARS

Vispaar jau Jaanis Vorobjovs nebrauc ar Peeteri Dzirkali (Anda Neiksana stuurmanis), bet gan ar Guntaru Zicaanu... varbuut tomeer vinji kaut kaadu baarter-dariijumu pirms sacensiibaam uztaisiija? :D

pirms 9 gadiem, 2010.02.16 11:53

Sports