Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Finišē sestie “Gulbenes apļi” 2

Sestdien pie Gulbenes sporta centra notika tradicionālais tautas skrējiens „Gulbenes apļi". Šogad skrējiens norisinājās jau sesto reizi. Līdztekus skrējienam sportistiem bija iespēja arī spēkiem mēroties 3 km soļošanā. Uz skrējienu šogad bija pulcējies rekordliels dalībnieku skaits - uz starta stājās 251 dažāda gadagājuma un sagatavotības sportists. Atbilstoši vecuma grupai dalībnieki skrēja 2,5, 5 vai 7,5 km distanci. Vairāk foto šeit.

Par kuplo skrējēju skaitu bija parūpējušies mūsu novada sporta skolotāji. Neapšaubāmi visvairāk jauno sportistu (aptuveni 60) bija atvedusi Bērzu sākumskolas sporta skolotāja Sarmīte Gobiņa. Gandrīz 20 mazo sportistu bija no K.Valdemāra pamatskolas (sporta skolotāja Līga Berkolde), nedaudz mazāk bija no Rankas pamatskolas (Jurijs Svetlovs).

 

Gulbenes novada BJSS treneri Arvis Steckis un Igors Korabļovs distancē devās kopā ar saviem audzēkņiem. Uz skrējienu bija ieradušies arī mūsu regulārie ciemiņi no Drabežiem, Rekavas vidusskolas, Grundzāles pamatskolas. Šogad arī skrējienu kuplināja Kalsnavas jaunie sportisti. Tālākie ciemiņi šoreiz bija no Daugavpils un Rīgas.


Jau otro gadu pēc kārtas par sacensību dubultuzvarētāju kļuva Edgars Gjačs no Lizuma. Vispirms, startējot 3 km soļojumā, viņš uzrādīja absolūti labāko rezultātu, bet stundu vēlāk svinēja vēl vienu uzvaru „Gulbenes apļu" skrējienā, uzrādīdams absolūti labāko rezultātu - 7,5 km distancē. Dāmām ātrākā 5 km bija stāmereniete Guna Ģērmane. Jauniešiem 2 apļu (5 km) distancē labāko rezultātu sasniedza Guntis Šivars (Lizums), bet 2,5 km skrējienā ātrākie bija SK „Ašais" (Drabeži) jaunie sportisti Kristiāns Potašovs un Ieva Namberga.

 

Sacensības tradicionāli iesāka soļotāji
Soļotājiem bija jāveic 3 km pa stadionu. Kopumā startēja 27 soļotāji. Vīriešiem uzvarēja Edgars Gjačs, 2. - Dāvis Kārkliņš (2.vsk.). Jaunietēm ātrākā bija Ilma Melne (Lizums), 2. - Gundega Sebre (Gulbenes vsk./BJSS), 3. - Judīte Valkjūna (Lizums). Jauniešiem visātrāk finiša līniju šķērsoja Artis Vizners, 2. - viņa brālis Aigars Vizners, 3. - Rimants Stalažs (visi - Druvienas psk.). Senioriem izcīnīto vietu noteica pēc koeficientu sistēmas (uzrādītais rezultāts un vecums), tādējādi uzvarēja Zigurds Irbe no Rīgas ASK, 2. - Ilmārs Saulgriezis (Rīga), 3. - Gunārs Rubenis. Seniorēm uzvarēja Rita Vucena, 2. - Zaiga Baltā, 3. - madoniete Dace Saulīte. Bet par soļojuma līderiem šajā vecuma grupā kļuva I.Saulgriezis un Aija Rogāle (Krustpils nov.), 2. - Vitālijs Deksnis un Anita Žavrida, 3. - Harijs Āboliņš un D.Saulīte.

 

Vislielākā konkurence - jaunākajā grupā
Turpinājumā starts tika dots 2,5 km skrējējiem. Jaunākajā grupā (2001.g. un agrāk dzimušie) zēniem konkurence skaitliski bija vislielākā - 38 dalībnieki. 1.vietā - Ronalds Orniks (Grundzāles psk), 2. - Niks Mičs (Rekavas vsk.), 3. - Aleks Kanders (K.Valdemāra psk.). Meitenēm 1.vietā - Pārsla Puriņa no SK „Ašais", 2. - Agnija Caune (Grundzāles psk.), 3. - Alīna Aleksandra Antipova (BJSS/FB "Gulbene").
1999.-2000.gadā dzimušiem zēniem 36 dalībnieku konkurencē uzvarēja Kristiāns Potašovs (SK „Ašais"), 2. - rekavietis Silvestrs Kozlovskis, 3. - Linards Cvetkovs no K.Valdemāra psk. Meitenēm absolūti labāko rezultātu sasniedza Ieva Namberga (SK „Ašais"), 2. - Jana Krastiņa (2.vsk), 3. - Līva Igaune (Kalsnava).


1998.-1997.gadā dzimušām meitenēm uzvarēja Krista Lasmane (Kalsnava), 2. - Evija Mežale, 3. - Velta Logina (abas - Rekavas vsk.). Labākā no Gulbenes novada bija Annija Liše - 5.vieta. Zēniem bija jāveic divreiz garāka distance - 2 apļi (5 km). Diezgan pārliecinoši uzvarēja SK „Ašais" pārstāvis Ernests Samsonovs, 2. - Ervīns Kokorevičs no Kalsnavas, 3. - Andris Rižijs (Rankas psk).


1996.-1995.gadā dzimušiem zēniem ātrākais divu apļu skrējienā bija lizumnietis Guntis Šivars, 2. - Arnolds Dmitrijevs (Alūksnes BJSS), 3. - Dāvis Ločmelis (Rekavas vsk.). Meiteņu grupā uzvarēja Aivita Upīte (Druvienas psk.), 2. - Jūlija Tīruma (Ģimnāzija/BJSS), 3. - Signe Dreimane (Lizuma vsk.).
Jaunietēm (1994.-1992.g.) visātrāk distanci veica Inese Brezinska (2.vsk/BJSS), 2. - Līga Svetlova (Ranka), 3. - Sindija Širaka. Jaunieši sacentās 3 apļu skrējienā (7,5 km). Par uzvarētāju gan savā vecuma grupā, gan kopvērtējumā kļuva Edgars Gjačs, 2. - Kristaps Vējš-Āboliņš, 3. - Emīls Galvans (abi - Lejasciema vsk.).


Vīriešiem (1991.-1972.g.) ātrākais solis bija Grundzāles pārstāvim Artūram Pauliņam, 2. - Artūrs Vadzis (Drusti/VVK), 3. - Jānis Paipals. Sievietēm bija jāsacenšas 5 km distancē, uzvarēja Guna Ģērmane, 2. - Kristīne Barkāne (Ranka).


Sievietēm (1976.-1962.g.) uzvarēja Aija Rogāle no Krustpils, 2. - Inese Sirmā (Tirza), 3. - Sarmīte Gobiņa (Bērzu ssk). Vīriešiem V 40 grupā 3 apļus visātrāk veica Aigars Feldmanis (Ērģeme), 2. - Dainis Āboliņš no Madonas, 3. - Māris Stabiņš (Ranka).


50 gadus veco grupā vīriešiem (5 km) nepārspēts palika Vitālijs Deksnis, 2. - daugavpilietis Vladimirs Jermaļonoks, 3. - Ēriks Apšenieks (Balvi). Sievietēm (2,5 km) uzvarēja Dace Saulīte, 2. - Zinaīda Rācenāja (abas - Madona).


60 un vairāk gadus veco grupā vīriešiem uzvarēja Jānis Supe (Tirza), 20 sekundes lēnāk skrēja Daugavpils pārstāvis Antons Karkins, 3. - Gunārs Mats no Madona.

 

Atzinīgi vārdi
Kuplākās skolu komandas saņēma Gulbenes pilsētas pārvaldes sarūpētās speciālbalvas - kliņģerus. Pārsteiguma balva tika arī jaunākajai skrējiena dalībniecei Līvai Salmiņai, kurai nesen bija palikuši 5 gadi. Uzslava pienākas arī divām ģimenēm - Kanderu ģimene pasākumā piedalījās simtprocentīgi - bērni Dita un Niks un vecāki Didzis un Vineta, Bošu ģimenes komandā startēja visi četri bērni Jānis, Egīls, Kārlis un Linda un māmiņa Solvita.


Apbalvošanas ceremonijā piedalījās un dalībniekus sveica Gulbenes novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne. Organizatoru vārdā liela pateicība Vidzemes reģiona policijas pārvaldes Gulbenes iecirkņa ceļu policijas darbiniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Tāpēc, ka dažās grupās tie uzvarētāji vairāk ir uzvarētāji tikai tādēļ, ka vispār piedalījās... Kā tad savādāk var sadalīt vietas, ja dažās grupās ir piedalījušies 2-3 dalībnieki. Loģiski, ka tur arī ir pirmās trīs, vai pat divas vietas.:)

pirms 8 gadiem, 2011.10.26 21:17

Sports