Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto: Latvijas čempionātā rogainingā augstvērtīgus rezultātus uzrāda arī mūsu novada sportisti


Pagājušajās brīvdienās Lejasciema pusē norisinājās 9. Latvijas čempionāts rogainingā. Šajās sacensībās startēja apmēram 350 dalībnieku no visas Latvijas, kā arī Igaunijas.Sacensību organizatore, OK “Pūznis” valdes priekšsēdētāja Gerda Sirmā stāsta, ka sacensības izdevās lieliskas. “Šis bija lielākais orientēšanās un arī rogaininga pasākums mūsu novada vēsturē.

Gandarījums ir fantastisks. Prieks, ka šīs sacensības uzņēma Lejasciema pagasts. Jau uzreiz pēc sacensībām gan no federācijas, gan arī no dalībnieku puses saņēmām daudz atzinīgu vārdu un arī piedāvājumu Latvijas čempionātu rogainingā, iespējams, atkal organizēt mūsu novadā. Protams, par to ir jādomā laikus, taču tas nozīmē, ka sacensības ir tiešām izdevušās,” saka G.Sirmā. Viņa pateicas visai komandai, kas palīdzēja organizatoriskajā darbā. “Sacensību laikā noteikti ir jānodrošina dzeršana trasē. Liels paldies ir jāsaka arī divu Lejasciema pagasta māju saimniekiem – "Uisureņu" māju saimniekiem un Uno Anžem no mājām “Ceplītes”.

.Šajās mājās varēja saņemt ne tikai ūdeni, bet arī citus cienastus. Dalībnieki vairākkārt teica paldies šo māju saimniekiem. Labas atsauksmes bija par nakts ēdināšanu, to nodrošināja Krēsliņu ģimene. Daiga Krēsliņa visu nakti cepa pankūkas, bija izvārīta arī zupa. Paldies arī Lejasciema skolas ēdnīcas saimniecei par pusdienām. Organizējot sacensības, visur sagaidījām milzīgu pretimnākšanu!” saka G.Sirmā.Startē gan jaunieši, gan veterāni, gan treneriSacensībās kuplā skaitā pārstāvēts bija arī mūsu novads. Sacensību laikā tika organizēts arī 3 stundu rogainings. Šajā distancē varēja doties tie, kas vēl nav gatavi skriet 6 vai 24 stundu rogainingu, bet vēlas iepazīties ar šo sporta veidu. Šajā distancē startēja 16 komandas un pirmās divas vietas izcīnīja Lejasciema komandas. 1.vieta komandai SK “Lejasciems” (Renāram Galvanam, Mikam Gabdulļinam un Matīsam Gabdulļinam), 2.vieta - komandai “Brīvsolī” (Andrim Stepem un Danai Puidzei). Augsto 5.vietu ieguva jauniešu komanda “Gulbene”, kurā startēja Reinis Jundzis, Ralfs Bambulis un Normunds Zaharāns. Šī bija pati jaunākā komanda. Šajā distancē startēja arī komanda, kas pārstāvēja sporta skolu. Tās bija treneres Aina Rubene un Vija Kalniņa. Viņas saņēma arī specbalvu. G.Sirmā priecājas, ka arī citu sporta veidu treneri izmēģina spēkus orientēšanās sportā.Kā nākamie finišēja 6 stundu rogaininga dalībnieki. “Uzslavēt var vīriešu ultra veterānu (65 gadi un vecāki) komandu - Ati Anži un Juri Zaķi, kuri izcīnīja 1.vietu. Startēja arī vairākas jauniešu komandas. 1.vieta ir meiteņu komandai “Gulbenes novada BJSS/ Smiltenes SS”, kurā startēja gulbeniete Signe Sirmā, kā arī smiltenietes Elīna Skopāne un Agnija Caune. 3.vieta ir arī jauniešu jauktajai komandai “Starpnovadu alianse”, kurā startēja Zanda Stabiņa no Smiltenes un mūsu puiši Raivo Dailide un Uvis Ronis. Puišu komandai “A un 3K” (Armandam Vaičulim, Kasparam Briedītim, Kristam Cirponam un Kristeram Usāram) - arī 3.vieta.


Augstvērtīgi rezultāti


24 stundu rogainingā augsts rezultāts bijušajai Gulbenes sporta skolas audzēknei Ingai Siegertei, kas tagad Igaunijā strādā par treneri. Viņa un Tonis Pīrisilds atklātajā grupā izcīnīja 7.vietu. 4.vietu dāmu superveterānu grupā izcīnīja Sarmīte Vlodare no Jaunpiebalgas, kas pārstāv Gulbenes OK “Pūznis”, kopā ar Daci Saulīti. “Visvairāk mēs lepojamies ar jauniešu komandu, kas izcīnīja čempionu titulu, un tajā startēja Emīls Galvans un Roberts Putnis. Roberts pirmo reizi startēja 24 stundu rogainingā, savukārt Emīls jau bija startējis vairākkārt. Roberts finišējot teica, ka viņam ir paticis un viņš startēšot vēl. Arī kopvērtējumā viņiem bija labs rezultāts,” uzslavē G.Sirmā.Organizatori pateicas par balvām sponsoriem pašvaldības aģentūrai “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”, “OS Veikals un “float.lv”.
Pievieno komentāru

Sports