Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: “Simtgades futbola mačā” tiekas “vīri uzvalkos” un jaunieši 4

Gulbenes sporta centrā 7.martā pulcējās prāvs skaits skatītāju un līdzjutēju, lai redzētu, kā norisinās “Simtgades futbola mačs”, kas bija draudzības spēle starp četrām komandām – Gulbenes novada domes deputātiem, Gulbenes novada pašvaldības darbiniekiem, Gulbenes pilsētas jauniešiem un Gulbenes novada jauniešiem.

Ideja par šādu pasākumu virmoja jau kādu laiku, un biedrībai “1st Place” jaunatnes iniciatīvu projekta gaitā izdevās to realizēt.


Biedrības “1st Place” pārstāvis Jānis Stībelis, kurš ir viens no organizatoriem, stāsta, ka šīs idejas pirmsākumi meklējami vienā no pasākuma “Kafija ar politiķiem” diskusijām, kur no jauniešu puses izskanējis, kāpēc jaunieši vienmēr ar deputātiem un izpildvaru tiekas, tikai runājot par nopietnām tēmām, ja ir taču tik daudz variantu, kā tikties neformāli un saturīgi pavadīt laiku kopā.


“Ilgi tika pārdomāts, kādā sporta veidā varētu sacensties “vīri uzvalkos” un jaunieši, līdz beidzot tika nolemts - jārīko futbola mačs. Mūsuprāt, futbols ir tāds komandas sporta veids, ko kādreiz dzīvē ir izmēģinājis spēlēt ikviens, un pa bumbu katrs prot uzsist. Otrkārt, tā ir skatāma, ātra un aizraujoša spēle, un, treškārt, Gulbenes novadā jaunieši piekopj šo sporta veidu. Domājot par šī pasākuma organizēšanu, mums bija jautājums, kā uz mūsu aicinājumu reaģēs Gulbenes novada pašvaldības darbinieki un deputāti. Mums par laimi, bažām nebija pamata, jo uzaicinājumam piedalīties pasākumā sekoja pozitīva atbilde,” stāsta J.Stībelis.


Viņš atzīst, ka pēc pasākuma jaunieši guvuši vairākas atziņas. Proti, jauniešiem un pieaugušajiem ir iespējams saturīgi pavadīt brīvo laiku arī šādos neformālos pasākumos. Bija iespējams novērot, ka saliedējušās visas komandas, arī deputāti, kuriem ikdienā nereti ir dažādi viedokļi un domstarpības par aktuāliem jautājumiem, bet šajā mačā viņi cīnījās kā komanda. Jauniešiem bija iespēja būt tuvāk pašvaldības darbiniekiem un deputātiem, kā arī nonākt pie secinājuma, ka viņi ir tādi paši cilvēki kā jebkurš cits.


“Pasākumā iesaistījās iedzīvotāji no visa Gulbenes novada. Liels prieks bija par to, ka pieaugušie nebaidījās no izaicinājumiem, piemēram, kad jaunieši piedāvāja pēc katra „gamaka” (kad bumba tiek spēlētājam izsista starp kājām) mest kūleni, viņi to darīja un nebaidījās izskatīties smieklīgi. Jaunieši bija toleranti un draudzīgi. Mēs esam gandarīti par paveikto, jo uzskatām, ka pasākums izdevās, bija jūtams gan sacensības gars, gan humors un draudzīga attieksme spēlētāju starpā. Spēles bija godīgas, pārtraukumos skatītāji tika izklaidēti gan ar deju priekšnesumiem, gan konkursu. Pēc šī pasākuma esam jau saņēmuši jautājumus, kad tiks organizēts vēl kaut kas līdzīgs. Varbūt varētu arī citu sporta veidu izvēlēties nākamajam šādam pasākumam. Tāpat arī izskanēja ieteikums, ka nepieciešams biežāk organizēt šādus pasākumus. Jāmin, ka idejas jauniem pasākumiem un aktivitātēm jau ir, atliek vien piesaistīt finanses. Šis pasākums nebūtu iedomājams bez citu cilvēku palīdzības, tāpēc paldies tiem, kuri mums sniedza atbalstu. Liels paldies Ziedonim Lazdiņam, kurš piekrita mūsu idejai rīkot šādu pasākumu sporta centrā! Zinājām, ka sagatavošanas darbi šim mačam nebūs vienkārši, jo būs jāiekārto sporta centra zāle. Paldies deputātiem un izpildvaras komandas pārstāvjiem, kas piekrita piedalīties šajā pasākumā un spēlēt futbolu ar jauniešiem! Paldies tiesnesim Raitim Šolinam, vakara vadītājam un pasākuma komentētājam Atim Barinskim, DJ Aleksandram Lustix, kurš rūpējās par mūziku vakara gaitā! Paldies arī Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 12.klases skolēniem un Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” deju grupas meitenēm par priekšnesumiem! Liels paldies firmai “SLB”, kas sagatavoja balvas, kā arī medmāsai Nikai! Milzīgs paldies aktīvajiem skatītajiem, kuri ieradās un atbalstīja komandas, kā arī jauniešiem, kuri pamudināja realizēt šo ideju!” uzsver J.Stībelis.


“Simtgades futbolā mačā” 1.vietu izcīnīja izpildvara, 2.vietā – pilsētas jaunieši, 3.vietā - deputāti, 4.vietā – novada jaunieši.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

vērot

Bet Putins un Lukašenko "spēlē" hokeju.

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.09 07:23

?

Tad tagad sporta centrā atļauj spēlēt fubolu?

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.09 08:47

Futbolists

Protams! Tik vajag saskaņot ar stīvi pareizo komisijas priekšsēdētāju!

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.10 11:35

to Futbolists

kāds sakars ar komisijas priekšsēdētāju? pasākums notika IZM projekta ietvaros un telpas tika pārveidotas tikai uz vienu dienu.

pirms 7 mēnešiem, 2019.03.11 02:04

Sports