FOTO un VIDEO: Artūrs Brūniņš: "Paldies skatītājiem, kas mūs atbalstīja un dzina mūs uz priekšu!" 10

Latvijas basketbola līgas 2. divīzijā 18. maijā Gulbenē pilnu tribīņu priekšā par čempioniem kļuva "Gulbenes Buku" basketbolisti, kuri finālsērijas piektajā spēlē ar rezultātu 84:69 pārspēja BK Ķekava.

Uz sezonas izšķirošo zelta spēli Gulbenē "Ķekava" ieradās nepilnā sastāvā, spēli aizvadot bez saviem vadošajiem spēlētājiem Naura Mieža un Artūra Strēlnieka. Līdz ar to Edgaram Teterim nācās maču aizvadīt šaurā spēlētāju rotācijā.

Pirmā ceturtdaļa iesākās ar Jāņa Dilevkas precīzu metienu uz ko atbildēja "Ķekavas" centrs Niks Saknītis. Sandis Bēt guva piecus punktus un ļāva gulbeniešiem izvirzīties vadībā - 9:5. Pirmās ceturtdaļas vidū ķekavieši veica septiņu punktu izrāvienu un spēja pārņemt vadību spēlē 12:9. Trīs minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām Roberts Pāže panāca viesiem lielāko vadību +6 17-11. Gulbenieši ceturtdaļas beigās veica septiņu punktu izrāvienu un pēc desmit spēlētām minūtēm atradās vadībā ar 18:17.

Gulbenes Buki pamatus uzvarai ielika otrajā ceturtdaļā, ar dzelžainu aizsardzību pretinieki piecās minūtēs guva tikai divus punktus, kamēr Buki spēja iemest 11 un pirmo reizi šajā spēlē izvirzīties vadībā ar +10 29-19. Ceturtdaļas otrajā pusē Mikus Sokolovs guva piecus punktus pēc kārtas 36-22, kas jau pilnībā ļāva mača iniciatīvu pārņemt Gulbenes komandai. Ceturtdaļa noslēdzās ar skaitu Kristiāna Šulca caurgājienu un triecienu grozā no augšās, kas uzkurināja visu komandu un daudzos skatītājus, dodot mājiniekiem pārliecinošo vadību 42:25.

Otrā puslaika sākumā Gulbeniešu pārsvars sasniedza jau otro desmitu +21 (48-21), Ķekavas komandai spēlējot praktiski bez maiņām neatradās daudz spēka aizsargāties un ceturtdaļas vidū Nauris Rikveilis panāca lielāko vadību spēlē +27 60-33. Ceturtdaļas turpinājumā "Ķekavas" rindās piecus punktus pēc kārtas izdevās gūt Mārtiņam Zemturim, taču tas īpaši nemainīja faktu, ka "Gulbenes Buki" dodas pretī LBL 2. divīzijas čempiona titulam. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm rezultāts bija 67:46 - par labu Artūra Brūniņa vadītajai komandai.

Noslēdzošajās desmit minūtēs "Ķekavas" vēl mēģināja pierādīt, ka ne velti atrodas finālā un ceturtdaļas vidū samazināja rezultāta starpību līdz -16 (77:61), bet gulbenieši ātri atjaunoja divdesmit punktu pārsvaru. Ceturtdaļas izskaņā abi treneri laukumā laida jaunos spēlētājus, jo iznākums jau bija zināms. Spēles beigās gulbeniešu līdzjutēji cēlās kājās, uz sāka pateikties un svinēt savas komandas uzvaru šajā spēlē ar rezultātu 84:69 un LBL 2. divīzijas čempiona titulu.

Pagājušajā gadā "Gulbenes Buki" izcīnīja LBL 2. divīzijas bronzas medaļas, bet šosezon tika pie čempiona titula, gāžot no troņa BK "Ķekavas" basketbolistus. Par LBL 2. divīzijas izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju tika atzīts gulbeniešu saspēles vadītājs Mikus Sokolovs.

Rezultatīvākais šajā spēlē gulbeniešiem bija Sandis Bēts ar 24 punktiem, bet 15 pievienoja Mārtiņš Vīņauds. Ķekavas komandā līdera lomu uzņēmās Roberts Pāže, gūdams 21 punktu.

A.Brūniņš: "Liels paldies skatītājiem, kas visas sezonas garumā tik kuplā skaitā mūs atbalstīja un dzina uz priekšu. Sezona bija ļoti gara un smaga, pēdējās spēles daudzi spēlēja ar savainojumiem, tāpēc jo īpaši prieks par izcīnīto čempiona titulu. Šajā spēlē nevarēja nenovērtēt pretinieku, jo viņi jau ir pierādījuši, ka var uzvarēt arī bez pamatsastāva spēlētājiem. Sākumā spēle bija līdzīga, bet mēs to lauzām ar lielu cīņassparu un gribasspēku, pretiniekiem arī negāja spēle no tālās distances. Latiņu esam uzstādījuši un nākamgad centīsimies aizstāvēt čempiona titulu."

"Gulbenes Buki" - "Ķekava" 84:69 (18:17, 24:8, 17:23), Sērijā 3-2

"Gulbene": Bēts 24, Vīņauds 15, Rikveilis 9, Dilevka 8, Sokolovs 7, Gabrāns 6, Šulcs 6, Rozenbergs 5, Aizpurs 4, Pušpurs, Krukovskis,

"Ķekava": Pāže 21, Avotiņš 15, Saknītis 12, Štelmahers 7, Zemturis 7, Ozoliņš 5, Šteinbergs 2, Grīnbergs.

LBL2 zelta sērija  (Datums Laiks Mājinieki Viesi Vieta Rezultāts)

Labi

Vismaz jauniešiem ir piemērs ! Citādi skumji paliek šajā ar visu neapmierināto novadā...

pirms 6 mēnešiem, 2019.05.20 11:22

Piemērs. Tas labi. Cik vietējie jaunieši spēlēja komandā.

pirms 6 mēnešiem, 2019.05.20 12:07

parodija

Uz galveno spēli atbrauc seši bumbotāji-tas vien parāda kāds prestižs ,līmenis un attieksme tur pret šādiem championu lauriem.

pirms 6 mēnešiem, 2019.05.20 12:18

Ķekava

Komandā trūka trīs pamatsastāva spēlētāji, kuri iepriekšējās spēlēs guva 60-70% no Ķekavas punktiem.

pirms 6 mēnešiem, 2019.05.20 12:48

pārpratums

Kas tā par komandu,kura turās tikai uz viena spēlētāja Mieža.Finālā vajadzēja būt pēc loģikas Jelgavai vau Turībai.

pirms 6 mēnešiem, 2019.05.20 12:52