Futbols: ar FS "Metta/LU" - neizšķirti 3

Latvijas virslīgas čempionātā FB "Gulbene" izbraukumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar FS "Metta/LU" no Rīgas.

Spēli abas komandas sāka uzmanīgi, meklējot vājās vietas pretinieka sastāvā. Bumbu vairāk kontrolēja saimnieki, bet bīstamāk uzbruka gulbenieši. Spēles sākumā izcila iespēja bija japānim S.Akuta, bet viņš to izniekoja. Rīdzinieki rezultātu atklāja ar 11m soda sitienu. Spēles tiesnesis atradās tālu no momenta un neapdomīgi piešķīra saimniekiem dāvanu. Tā tika izmantota un nonācām zaudētājos ar 0:1.

Drīz pēc tam S.Akuta varēja izlīdzināt rezultātu, bet garām. Puslaika izskaņā R.Išikavas sitienu atvairīja saimnieku vārtsargs. Pāris reizes uzbruka arī mettieši, bet ar viņu varējumu viegli tika galā mūsu vārtsargs A.Nikoļskis.

Otrā puslaika sākumā labs sitiens ar galvu padevās J.Lapsam un atkal garām. Vēl pēc brīža rezultāts kļuva 1:1. Aktīvi nospēlēja R.Išikava, un viņa sitiens no 16m bija izcili precīzs. Pāris minūtes vēlāk J.Lapss varēja mūs izvirzīt vadībā, bet saimniekus glāba vārtu pārliktnis.

Spēles izskaņā tika veiktas vairākas spēlētāju maiņas, bet tas mūsējo spēli neuzlaboja. Pēdās minūtēs S.Akuta varēja atnest mums uzvaru, bet pēdējā brīdī bumbu no vārtu līnija izsita Mettas aizsargs. Galarezultātā 1:1. Mums zaudēti divi svarīgi punkti.

FB Gulbene direktora Romāna Lajuka komentārs pēc spēles: "Pirmkārt, paldies par spēles lielisko organizāciju - tas ir gan SK "Mettas/LU", gan stadiona darbinieku nopelns. Arī zālājs bija teicams. Viss bija sagatavots tā, lai futbolisti varētu parādīt skatāmu futbolu. Diemžēl abu komandu spēlētāju meistarība pagaidām neļauj to izdarīt. Komandas spēlēja atbilstoši savai vietai tabulā, sevišķi 1. puslaikā - lēni, ar daudz kļūdām un praktiski maz momentiem.

Pēc tam 2. puslaikā spēle atdzīvinājās, un subjektīvi uzskatu, ka mums tomēr bija par 2-3 momentiem vairāk un varbūt mēs varējām uzvarēt, bet, domāju, ka kopumā rezultāts ir likumsakarīgs parādītajam sniegumam. Ne spēlētāji, ne diemžēl arī tiesneši neparādīja labāko sniegumu.

Tiesneša darbība? Uzskatu, ka šādā svarīgā spēlē, kad abas komandas cīnās par palikšanu virslīgā, nebija tālredzīgi uzticēt tiesāšanu šādam tiesnesim iesācējam (Dmitrijs Naļivaiko), kam tā bija pirmā spēle. Manuprāt, viņš pārnervozējās un spēles laikā pieņēma diezgan daudz apšaubāmu lēmumu, vai arī lēmumu vispār nepieņēma. Tas mans subjektīvs viedoklis kā bijušajam tiesnesim.

Vai FB "Gulbene" pēc transfēra perioda būs kļuvusi stiprāka vai vājāka? Mūsu finansiālā situācija ir tāda, ka trīs gadu laikā esam spiesti izveidot jau sesto komandu no jauna - pēc pussezonas 5-6 spēlētāji nomainās, jo dažādu iemeslu dēļ nevaram viņus paturēt ilgāk. Arī šajā transfēru periodā laiks vēl ir - dabiski, ka pastiprinājums ir vajadzīgs. Iespēju robežās kādu cilvēku vēl pieteiksim."

Ar FS „Metta/LU" mūsu komandā spēlēja: 1.A.Nikoļskis, 2.A.Ivanovs, 4.A.Maksimenko, 5.R.Išikava, 6.I.Gluško(3.K.Jēļins 68'), 7.S.Mišins(12.D.Ostrovskis 77'-debija), 11.S.Akuta, 14.E.Ivaško-debija, 16.S.Janagi, 17.J.Lapss, 18.I.Korabļovs. Rezervē: I.Labuts, O.G.Gailītis, K.Brezinskis, E.Skurjats. Vārti : R.Išikava 54'.

Nākamā spēle Gulbenes komandai Latvijas kausa 1/8 finālā 22.jūlijā izbraukumā ar FK "Ilūkste". Pretinieks nopietns, jo ir pirmās līgas līderis. Savā laukumā gulbeniešus redzēsim 27.jūlijā pulksten 19.00, kad Gulbenē viesosies FK "Jelgava".