Futbols: ar Rīgas "Daugavu" - neizšķirti 1

Pirmo spēli Gulbenes sporta centra stadionā Latvijas virslīgas čempionātā aizvadījuši FB "Gulbene" komandas futbolisti, spēlējot neizšķirti 0:0 ar Rīgas FK "Daugava". Pirms spēles uzrunu sakarā ar čempionāta pirmo spēli Gulbenē teica FB "Gulbene 2005" prezidents Jānis Antanevičs. Tad virslīgas čempionāta izpilddirektors Normunds Malnačs Latvijas čempionāta labākā aprīļa futbolista balvu pasniedza mūsu spēlētājam Y.Saito. Tribīnēs spēli gaidīja gandrīz tūkstotis skatītāju. Vairāk foto šeit.

Gulbenieši spēli sāka uzmanīgi, atļaujot pretiniekiem vairāk kontrolēt bumbu. Bīstamu momentu bija maz, pārsvarā spēle noritēja laukuma centrā. Spēli saasināja tiesnesis, apšaubāmā situācijā norādot uz 11m atzīmi. Lieliski nospēlēja Alberts Nikoļskis, atvairot sitienu. Tas bija trešais 11m soda sitiens, kuru šajā sezonā atvaira A.Nikoļskis. Neilgi pēc tam izcelties varēja T.Irie. Pirmais puslaiks noslēdzās 0:0. Tā izskaņā traumu guva S.Mišins, viņa turpmākā spēlēšana ir uz jautājuma.

Otrajā puslaikā jau aktīvāk uzbruka mūsu futbolisti. Divas reizes pa pārliktni trāpīja T.Irie, izdevības bija N.Sitenkovam un J.Lapsam. Rezultātā tomēr - 0:0.

Gulbenieši spēlēja šādā sastāvā : 1. A.Nikoļskis, 2. A.Ivanovs, 3. K.Jeļkins, 6. I.Gluško, 7. S.Mišins(4 A.Maksimenkovs 38'), 8. S.Ki Yoo, 9.Y.Saito, 10. T.Irie, 15. N.Sitenkovs, 17. J.Lapss, 18. I.Korabļovs. Brīdināti S.Mišins 14', A.Ivanovs 15', I.Korabļovs 40'.

Nākamā spēle gulbeniešiem savā laukumā 13.maijā pulksten 14.00 ar FS "Metta/LU". Mettieši iepriekšējā kārtā pārspēja SK "Liepājas Metalurgs" ar 4:1. Būs cīņa. Gaidām visus uz futbolu.

Abu komandu treneru komentāri par spēli.

FK "Daugava" (Rīga) galvenais treneris Jurijs Popkovs:

"Saviem spēlētājiem esmu teicis, ka vieglu maču mums nebūs, var būt tikai smagi un ļoti smagi. Mums pietrūkst funkcionālās sagatavotības. Varbūt pirmajā puslaikā mums bija vairāk iespēju, bet kopumā var teikt, ka spēles rezultāts ir likumsakarīgs - varējām iesist gan mēs, gan arī laukuma saimnieki. Spēle varēja nosvērties vienai vai otrai pusei par labu. Es Gulbenē esmu pirmo reizi, šeit ir labs skatītāju atbalsts. Gulbenes komanda ir ļoti kareivīga, ar labu cīņassparu. Lai kas viņiem stātos pretī, man patīk, ka šī komanda spēlē tuvu savam potenciālam, - un tas ir trenera nopelns.

FB "Gulbene" galvenais treneris Mihails Koņevs:

"Esmu pateicīgs savai komandai, ka par spīti mūsu visām problēmām, jo īpaši ar sastāvu, viņi šajā spēlē parādīja raksturu. Uzskatu, ka otrajā puslaikā mums vajadzēja uzvarēt. Es nezinu, kas mūs ir noskaudis, bet mums tik bieži izdodas trāpīt pa vārtu pārliktni. Arī Latvijas kausa izcīņā "Skonto" zaudējām tieši šā iemesla dēļ - ja būtu iesituši, būtu finālā. Arī šodien divas reizes trāpījām pa pārliktni. Būtu nedaudz zemāk un rezultāts būtu pavisam cits. Vērtējot spēli kopumā, piekritīšu, ka neizšķirts ir likumsakarīgs rezultāts.

Katra komanda gribēja uzvarēt. Pie tā sastāva, kāds mums šobrīd ir, spēlējām, kā varējām. Prieks, ka mums ir Jānis Lapss, kurš trīs gadu laikā ir ļoti progresējis. Turpināsim gatavoties! Mums priekšā ir svarīgas spēles. Jācenšas kāpt uz augšu no vietas, kur šobrīd esam. Liels paldies arī skatītājiem par atbalstu! Tas puišiem dod spēku un ir kā dzinulis arī tad, kad ir pavisam grūti.