Futbols: atzīst ventspilnieku pārākumu 4

Latvijas virslīgas čempionātā FB „Gulbene" komanda izbraukumā ar 0:3 atzina valsts čempionu FK "Ventspils" pārākumu.

Gulbeniešiem psiholoģiski grūti bija „savākties" pēc zaudējuma kausa pusfinālā (0:1 FC Skonto). Traumu dēļ laukumā nedevās vairāki pamatsastāva spēlētāji (I.Gluško, R.Ishikawa), bet tas deva iespēju citiem parādīt savu varēšanu.

FK "Ventspils" jau ar pirmajām minūtēm spēlēja aktīvi, taču ar saspēli kādu laiciņu nesekmējās - daudz neprecīzu piespēļu un nesaprašanās. Pirmais lieliskais moments radās 11. minūtē, kad M.Tukura ar tālu piespēli viens pret vienu pret A.Nikoļski izveda D.Turkovu, taču čempionu uzbrucējs bumbu pārsita pāri vārtiem. Vēl viena tāla mājinieku piespēle no dziļuma 30. minūtē beidzās ar gūtiem vārtiem.

A.Nikoļskis nesapratās ar savu aizsargu, un vieglus vārtus guva E.Suhanovs un 1:0.

Gulbenieši pirmajā puslaikā cieta zaudējumu sastāvā. Savainojuma dēļ mačs 38. minūtē beidzās A.Hačatrjanam.

FB "Gulbene" 2. puslaikā uzbrukumā spēlēja drošāk, taču neprecizitātes un nepareizu lēmumu pieņemšana liedza radīt draudus mājinieku vārtiem. Ventspilnieki spēlēja mierīgi un 59. minūtē dubultoja pārsvaru. E.Višņakovs no labās malas uzcentrēja uz tālo stabu M.Turkovam, kurš ar galvu ieraidīja bumbu tuvajā apakšējā stūrī - 2:0.

FK "Ventspils" mača turpinājumā neizmantoja vēl dažas iespējas. Čempioni trāpīja pa stabu, divas reizes uzbrukuma smailē bija M.Turkovs. Pirmajā gadījumā no dažiem metriem neizdevās pārspēt A.Nikoļski, bet mirkli vēlāk M.Turkova vārtu guvums tika anulēts aizmugures stāvokļa dēļ.

Gulbeniešiem bija vairākas iespējas gūt vārtus (J.Lapss, N.Sitenkovs, S.Mišins), bet nekā. Pēdējā minūtē pa labo malu izrāvās F.Martiness un ar sitienu tālajā stūrī uzstādīja gala rezultātu 3:0.

Pēcspēles komentārs
Mihails Koņevs, FB "Gulbenes" treneris: "Būšu īss. Spēlētāji šodien nevarēja paspēlēt - ne funkcionāli un jo īpaši ne psiholoģiski. No 1. minūtes bija redzams, ka mēs diez vai spēsim kaut ko likt pretī. Tā principā arī iznāca. Pēdējā spēle ar "Skonto" [kausa izcīņā] psiholoģiski puišus ietekmēja. Pie mūsu iespējām... Principā 2. puslaikā ļāvām uzspēlēt tiem, kas maz spēlējuši, lai iegūtu spēļu praksi. 2. puslaikā spēle atdzīvojās. Šobrīd galvenais atjaunoties, sadziedēt savainojumus, jo mums parādījusies lazarete. Spēļu vēl ir daudz. Ar nepacietību gaidām brīdi, kad varēsim trenēties un spēlēt Gulbenē".

Nākamā spēle mūsu futbolistiem jau 18.aprīlī pulksten 18.00 Kauguros ar FK „Spartaks".

Ar FK „Ventspils" spēlēja: 1.A.Nikoļskis, 2.A.Ivanovs, 3.K.Jeļkins, 12.S.Tsuchiya, 18.I.Korabļovs, 7.S.Mišins, 8.S.Ki Yoo, 10.T.Irie (15.N.Sitenkovs 65'), 20. L.Datunashvili, 9.Y.Saito (17 J.Lapss 62'), 11. A.Hačatrjans (4.A.Maksimenko 38').