Futbols: centīsies iekļūt atpakaļ virslīgā 1

Šogad Latvijas 1.līgas futbola čempionāts startēs aprīļa vidū. Tas tiks izspēlēts pēc divu riņķu sistēmas, kurā piedalīsies 16 komandas. Jau rakstījām, ka arī FB "Gulbene" jaunajā sezonā startēs Latvijas 1.līgas futbola čempionātā un cīņā to vadīs jauns galvenais treneris Igors Korabļovs.

Turpinās iesākto projektu I.Korabļovs trīs gadus ir bijis saistīts ar Gulbenes futbola komandu, bijis spēlējošais treneris, tagad uzņēmies komandas galvenā trenera lomu. I.Korabļovs stāsta, ka līdzšinējās komandas galvenais treneris Mihails Koņevs aicināja viņu doties līdzi par trenera palīgu uz FC "Jūrmala", taču tika plānots, ka Gulbenes komanda spēlēs 1.līgā, un, jau zinot vadības darba stilu, kārtību un labo organizāciju, viņš piekritis palikt tepat un vadīt komandu, kas tiks veidota dalībai 1.līgas čempionātā.

 

"Arī pieredzes ziņā būšu lielāks ieguvējs, jo viena lieta ir būt par trenera palīgu un pavisam kas cits - uzņemties komandas galvenā trenera lomu un darboties pēc saviem uzskatiem, un ar radošu pieeju veidot komandas spēli. Nolēmu - kāpēc gan nepamēģināt!" saka Igors. "Mēs turpināsim iesākto projektu! Prieks, ka pilsētā turpinās dzīvot futbols, ka cilvēkiem būs iespēja redzēt spēles pirmajā līgā, un domāju, ka viņiem būs interesanti. Tie atkal būs sava veida futbola svētki gulbeniešiem!"

 

Mērķis ir sasniedzams

Treneris uzsver, ka komanda turpinās darbu ne tikai vienkārši tāpēc, lai pilsētā būtu šāda komanda, bet ar pietiekami augstiem mērķiem un uzdevumiem. "Mūsu mērķis ir iekļūt atpakaļ virslīgā. Un es uzskatu, ka šis mērķis ir pareizs, turklāt, manuprāt, mums arī ir izredzes atgriezties. Esam optimistiski noskaņoti!" saka I.Korabļovs.

 

Šobrīd pamazām notiek sarunas ar spēlētājiem un komandas komplektācija, taču konkrētu spēlētāju vārdus treneris vēl atsakās nosaukt.

 

"Ziema ir periods, kad spēlētāji maina komandas gan atalgojuma, gan arī dažādu citu apsvērumu dēļ. Iespējams, komandā spēlēs kāds no tiem, kas jau iepriekš spēlēja Gulbenes komandā. Mēģināsim pamazām piesaistīt arī kādus Gulbenes futbolistus, arī spēlētājus no šī Ziemeļaustrumu reģiona. Protams, pašreiz ir grūti pateikt, vai šie spēlētāji uzreiz atbildīs mūsu izvirzītājiem komandas mērķiem un spēles modelim, taču iesaistīsim viņus, vērosim treniņprocesa gaitā un tad arī redzēsim, uz ko viņi ir spējīgi," saka treneris.

 

Viņš piebilst, ka, veidojot komandu, noteikti tiks paturēts prātā galvenais uzstādījums šai sezonai un komandā tiks mēģināti atlasīt tādi spēlētāji, kuri varētu veidot komandas pamatu, arī atgriežoties virslīgā. Iespējams, arī pats I.Korabļovs varētu spēlēt komandas sastāvā. Kā pats atzīst, jau iepriekš viņš ir bijis spēlējošais treneris un viņam ir liela spēļu pieredze, taču tas, vai viņš spēlēšot, būšot atkarīgs no tā, kā izdosies nokomplektēt komandas sastāvu. Protams, viņš atzīst, ka, vērojot no malas spēli, ir vieglāk to vadīt, redzēt arī kļūdas, nekā pašam spēlējot laukumā. Pagaidām I.Korabļovs turpinās trenēt arī bērnus. Viņš atzīst - ir labi, ka bērni trenējas, attīstās, protams, šobrīd vēl ir grūti pateikt, vai no viņiem kādreiz izaugs profesionāli futbolisti, taču viņi būs ieguvuši daudzpusīgu pieredzi.

 

Treniņus uzsāks Rīgā

Treniņus FB "Gulbene" uzsāks 20.februārī, tiesa, sākotnēji tie notiks Rīgā, jo Gulbenē pašreiz nav atbilstošu apstākļu. Martā komanda aizvadīs Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēli pret vienu no virslīgas klubiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

KI

1/4 Speles atkal ar Daugavu Riga,
Cerams ka rezultats bus tads pats 3:1, Gulbenes laba.

pirms 7 gadiem, 2013.02.19 10:42

Sports