Futbols: Gulbenes U 14 meiteņu komandai Piņķos neveicas, bet Kārsavā - zelts

Aizvadītas noslēguma sacensības Latvijas U-14 grupas meiteņu futbola čempionātā. Spēles Piņķos FB Gulbene komandai izvērtās ļoti saspringtas un galarezultātā godalgas gāja secen.

Ar FK Dinamo/Babīte komandu pirmajā puslaikā mūsu meitenēm bija vairāki izcili vārtu gūšanas momenti, bet vienmēr pievīla precizitāte. Viena kļūda aizsardzībā un jau 0:1. Turpinājumā nesanāca atspēlēties un sāpīgs zaudējums.

Pēc nelielas atelpas pretī nāca FK Tukums 2000 futbolistes. Te izšķīrās medaļu liktenis. Spēle bija līdzīga, lai gan vairāk uzbruka pretinieces. Mūsu meitenēm vienkārši pietrūka spēka, jo šī bija otrā spēle pēc kārtas. Spēles rezultātu uzšķīra kārtējā kļūda aizsardzībā un zaudējums ar 0:1. Kļuva skaidrs, ka medaļas nebūs mūsējās…

Trešajā spēlē sacentāmies ar zelta pretendentēm no Rēzeknes BJSS. Spēle kā pa viļņiem. Diāna Vīksniņa un 1:0. Pretinieces atspēlējās un 1:1. Agata Katane un 2:1. Spēles izskaņā rēzeknietes atkal atspēlējās un galarezultātā 2:2. Mums tikai morālais gandarījums, bet pretiniecēm šis neizšķirts liedza pirmo vietu.

Labākās spēlētājas balvu mūsu komandā saņēma Agata Katane. Komandā vēl spēlēja Amanda Timoško, Katrīna Kļaviņa, Valērija Vīksniņa, Anastasija Gabrāne, Viktorija Jermacāne, Astra Nikola Mazjāne, Estere Tīna Sokirka un Ance Katane.

Vissāpīgākais, ka traumu pēc šajās spēlēs mums iztrūka 5(!) pamatsastāva spēlētājas. Sezonas sākumā mērķi bija visaugstākie, bet paldies visām meitenēm, kuras cīnījās laukumā un atdeva visus spēkus futbolam. Kā apbalvošanas laikā teica futbola federācijas pārstāvis, pirmo reizi komanda ar tik daudz punktiem netiek medaļnieku skaitā.
Čempionāta noslēguma tabula

  1. Rīgas FS                               10 7 0 3 44:10 21

  2. Rēzeknes BJSS                     10 6 2 2 33:14 20

  3. FK Tukums 2000                    10 5 2 3 11:16 17

  4. FK Dinamo/Babīte                  10 5 1 4 14:14 16

  5. FB Gulbene                           10 4 1 5 16:18 13

  6. FK 33/Ķeguma skola              10 0 0 10 1:49 0

Savukārt Latvijas ZA reģiona meiteņu futbola čempionāta otrā kārta notika Kārsavā. Tur sacentāmies ar Ludzas NSS/SK Kuorsova, Viļāni/Dekšāres un Alūksnes BJSS komandām.

Pirmajā spēle ar laukuma saimniecēm nebija sarežģīta un uzvara ar 4:0 (pa diviem vārtiem guva Agata Katane un Diāna Vīksniņa).

Arī otrā spēle ar Viļāni/Dekšāres problēmas nesagādāja – 5:1 (Agate Katane 4, D.Vīksniņa 1).

Savukārt trešajā sacensībā ar alūksnietēm izšķīrās pirmās vietas liktenis. Pirmajā puslaikā bija asa, no pretinieču puses pat rupja spēle. Meitenes izturēja un puslaikā 0:0. Toties otrajā spēles daļā Agate Katane pierādīja, ka labākā šajā spēlē. Vispirms viņa izdarīja lielisku un precīzu tālsitienu, tad realizēja 9m soda sitienu un noslēgumā bija veiklāka izgājienā viens pret vienu ar pretinieču vārtsardzi. Alūksnes meiteņu divi gūtie vārti neko nemainīja – uzvara ar 3:2 un zelts - rokā!

Rezultatīvākā futboliste čempionātā Agate Katane ar 15 precīziem sitieniem, bet labākās spēlētājas balvu mūsu komandā saņēma Diāna Vīksniņa.

Čempionu komandā vēl spēlēja Ance Pozdņikova, Enija Keita un Monika Lote Salenieces, Estere Tīna Sokirka, Amanda Timoško, Valērija Vīksniņa, Ance Katane, Katrīna Kļaviņa, Viktorija Jermacāne, Nikola Astra Mazjāne, Elīza Eiduka, Anastasija Gabrāne un Everita Kupčus.

Viļāni/Dekšāres komandā labākās futbolistes balvu saņēma Gulbenes BJSS audzēkne Laura Kallase.

Turnīra noslēguma tabula tabula

  1. FB Gulbene                           6 6 0 0 24:7 18

  2. Alūksnes BJSS                     6 4 0 2 22:7 12

  3. Viļāni/Dekšāres                     6 2 0 4 15:17 6

  4. Ludza/Kuorsova                    6 0 0 6 0:31 0

Mūsu U-14 grupas komandai atlicis starptautisks meiteņu futbola turnīrs 7.-8.septembrī Liepājā, kur sacentīsimies ar Latvijas un Lietuvas komandām, un tad būs apmēram mēnesi ilga atpūta.

Pievieno komentāru

Sports