Futbols: gulbenieši sagrauj "Mettas/LU" komandu (papildināts) 2

Latvijas virslīgas čempionāta spēlē FB "Gulbene" savā laukumā ar 5:1 sagrāva FS Metta/LU no Rīgas. Vairāk foto šeit.

Pirmajā kārtā Rīgā komandas spēlēja neizšķirti 0:0. Iepriekšējā kārtā mettieši negaidīti pārliecinoši uzvarēja SK Liepājas Metalurgs ar 4:1. Turnīra tabulā abas komandas atradās līdzās. Tas viss spēlei piešķīra papildus intrigu.

Komandas spēli sāka uzmanīgi, bet aktīvāki bija gulbenieši. Jau 15.minūtē tika gūti vārti. Precīzi vārtu augšējā stūrī no 16 m attāluma sita Sergejs Mišins. Arī pretinieki pāris reizes patraucēja Albertu Nikoļski, bet pirmajā puslaikā viņiem bija tikai viena vārtu gūšanas iespēja. Savukārt mūsējie vēl divas reizes apbēdināja viesu vārtsargu. Vispirms lielisks tālšāviens padevās Yosuke Saito, bet vēlāk Toshikazu Irie un S.Mišina saspēle noslēdzās ar Jāņa Lapsas vārtu guvumu.

Pārtraukumā komandas devās ar 3:0 FB "Gulbene" labā. Otrajā puslaikā mūsu futbolisti turpināja iesākto. Jau puslaika 6.minūtē lielisku soda sitienu izpildīja S.Mišins, un rezultāts kļuva 4:0. Pēc četrām minūtēm reidu pa labo malu veica J.Lapss, kura sitienu atvairīja vārtu stabs. Toties klāt bija Y.Saito, un rezultāts kļuva 5:0.

Mūsu treneris veica spēlētāju maiņas, kas nedaudz atstāja iespaidu uz spēles kvalitāti. Arī paši futbolisti palika neuzmanīgi, kas spēles izskaņā viesiem ļāva gūt goda vārtus. Spēle noslēdzās ar 5:1.

Gulbenes komandā spēlēja 1. A.Nikoļskis, 2. A.Ivanovs, 3. K.Jeļkins, 6. I.Gluško, 7. S.Mišins (4. A.Maksimenkovs 67'), 8. S.K.Yoo, 9. Y.Saito, 10. T.Irie (5. T.Ishikawa 65'), 15. N.Sitenkovs (16. S.Yanagi 71'), 17.J.Lapss, 18. I.Korabļovs.

Vārtus guva S.Mišins 15', 51', Y.Saito 38', 55', J.Lapss 44'.

Brīdināts T.Irie 57',

500 skatītāji.

Nākamā spēle gulbeniešiem 16.maijā pulksten 18.00 izbraukumā ar FK "Jelgava", bet Gulbenes stadionā tiksimies 26.maijā pulksten 18.00, kad šeit viesosies FC "Jūrmala".

FS "METTA/ LU" galvenais treneris Andris Riherts:
"Gulbene ir veiksmīgi iesākusi 2.apli. Pie viņiem vienmēr ir grūti spēlēt, un šodien mēs to izjutām uz savas ādas. Viņiem bija fantastiska vārtu gūšanas momentu realizācija, sevišķi pirmajā puslaikā - četri sitieni un trīs vārti. Otrajā puslaikā mēs laukumā izlaidām vēl vienu uzbrucēju, gribējām kaut ko aktivizēt priekšā, bet nesanāca. Skaidrs, ka nepatīkami ir zaudēt ar tik lielu vārtu starpību, sevišķi, ja turnīra tabulā atrodamies turpat blakus, taču futbolā tā gadās."

FB "Gulbene" galvenais treneris Mihails Koņevs: "Mēs, protams, esam apmierināti ar spēli, taču, lai arī spēlējām labi, brīžiem tomēr bija arī kļūdas. Ja mēs gribam uzlabot vietu turnīra tabulā, ir jāuzlabo arī sava spēle, jo īpaši spēles beigas pēc maiņām. Pirmajā puslaikā momentu realizācija bija vienkārši fantastiska! Ja es iepriekš tiku teicis, ka mums neveicas - arī iepriekšējā spēlē divreiz trāpījām pa vārtu pārliktni, tad šodien futbola Dievs mums palīdzēja. Mēs zinājām, ka "METTA/ LU" ir ļoti organizēta komanda, taču problēma ir tā (un to viņi arī paši ir teikuši), ka gandrīz visu pirmo apli viņi nospēlēja uz mākslīgajiem laukumiem. Iziet uz lielā laukuma jebkurai komandai būtu grūti. Jau no pirmās minūtes bija redzams, ka "mettiešiem" ir grūti spēlēt. Kopumā esam apmierināti ar šīs spēles rezultātu. Šobrīd situācija ir tāda, ka čempionātā jebkura komanda var apspēlēt jebkuru. Galvenais ir jāmobilizējas katrai spēlei. Šī sezona tiešām būs interesanta!