Futbols: gulbeniešiem virslīga tomēr jāatstāj (pievienots M.Koņeva komentārs) 23

Latvijas čempionāta pēdējā spēlē FB "Gulbene" komandai pietrūka 5 minūšu, lai uzvarētu Rīgas"Daugava" un saglabātu iespēju nākamajā sezonā spēlēt virslīgā. Spēle noslēdzās 1:1 un gulbeniešiem virslīga jāatstāj.

Spēle Rīgā abām komandām bija īpaši svarīga, bet mūsu pretiniekus apmierināja arī neizšķirts. Komandas ir spēkos līdzīgas un cīņas gaita to apliecināja.

Saimnieki vairāk kontrolēja bumbu, bet mūsu soda laukumā neko bīstamu neizveidoja. Jāsaka, ka arī gulbenieši īpaši netraucēja daugaviešu vārtsargu, un pirmais puslaiks likumsakarīgi noslēdzās 0:0.

Otrajā spēles daļā izpaudās FB "Gulbene" pārākums. Jau puslaika sākumā divu japāņu saspēle noslēdzās ar H.Takeda precīzu sitienu un 1:0. Mūsējie pie sasniegtā neapstājās un labas iespējas bija K.Grigorovam, J.Lapsam, S.Mišinam un minētajam H.Takeda.

Rīgas komanda izskatījās apjukusi un viņu uzbrukumi bija vienveidīgi un mūsu vārtsargam A.Nikoļskim viegli atšifrējami. Jo tuvāk nāca spēles noslēgums, jo lielākiem spēkiem uzbruka saimnieki. Vienā no epizodēm viņi ieguva tiesības uz stūra sitienu. Pēc tā rezultāts kļuva 1:1, jo burzmā pie mūsu vārtiem aizsargi netika galā ar saviem pienākumiem.

Atlikušajā laikā mūsu futbolisti centās gūt vārtus, bija arī iespējas, bet rezultātā palika 1:1, un virslīga jāatstāj. Diemžēl.

Pēc spēles komandas vadītāji M.Koņevs un R.Lajuks pateicās puišiem par sezonu. Futbols ir futbols, ar šo rezultātu dzīve nebeidzās.

Nākamās sezonas plāni būs zināmi decembra vidū. Pēc nolikuma mums jāspēlē pirmajā līgā, bet vai to darīsim - jādomā.

Pēdējā spēlē FB "Gulbene" komandā bija 1. A.Nikoļskis, 2. A.Ivanovs, 5.R.Ishikawa, 6. I.Gluško, 7. S.Mišins, 9.R.Kozawa, 10. H.Takeda, 11. A.Karašausks(17.J.Lapss 46'), 18. I.Korabļovs, 19. E.Ivaško, 20. K.Grigorovs, kā arī I.Labuts, E.Skurjats un A.Maksimenko.

Pēdējā kārtā jāizceļ FS "Metta/LU" „pārsteidzošā" uzvara pār liepājniekiem 1:0. Vēl Jelgava - Skonto 1:1, Daugavpils - Ventspils 0:0, Jūrmala - Spartaks 0:3.

24

Mihails Koņevs, FB Gulbenes galvenais treneris: Šodienas spēle ir visas mūsu sezonas spogulis. Pirmo puslaiku pilnībā izgāzām. Iespējams, neuzminēju ar taktiku un spēlētājiem. Domāju, ka pirmajā puslaikā uzbrukuma trijstūris Takeda, Mišins un Karašausks un divi ātri malējie spēlētāji veidos labus uzbrukumus ar īsām piespēlēm, bet spēle pilnībā nesanāca. Jau pirmā puslaika beigās gribējām izdarīt maiņu un pāriet pie otrā plāna, kad Jānim Lapsam tiek adresētas tālās piespēles, bet līdz pēdējam cerēju, ka varēsim tā spēlēt. Acīmredzot kļūdījos. Pirmajā puslaikā pilnībā zaudējām cīņas par bumbām. Tas īpaši ir svarīgi tādos mačos, kad mazāk ir spēles, bet vairāk cīņas, spiež rezultāts.

Savukārt otro puslaiku, manuprāt, pilnībā uzvarējām. Bet atkal ielaidām pēc standartsituācijas - jau esmu sajaucis, cik esam ielaiduši, bet domāju, ka vārtus 20 noteikti. Ielaidām piecas minūtes pirms beigām, turklāt uzskatu, ka otrajā puslaikā arī taktiskā ziņā pretiniekus pilnībā pārspējām - pat bija redzams, ka viņi it kā ir samierinājušies ar spēli. Ģērbtuvēs puišiem pateicu paldies par otro puslaiku - spēlējām un guvām labus vārtus. Taču, ja tā taisnīgi vērtē visu sezonu, mums bija ļoti daudz problēmu. - gan spēles, gan citātādā ziņā. Nenocietāmies piecas minūtes. Žēl, protams, bet ko darīt - kāds vienmēr ir pirmais un kāds ir pēdējais.

Par nākamo sezonu neko nevaru pateikt, tas vairāk ir jautājums Romānam Lajukam. Pat, ja mēs paliktu, būtu daudz jautājumu.

Paldies Gulbenei par to, ka šajā mazajā pilsētā palīdzēja un palīdz - bez šīs palīdzības mums vispār būtu ļoti grūti. Saku vēlreiz, ka saturēt komandu šādā mazā pilsētā ir varoņdarbs šā brīža futbolam. Otro sezonu pēc kārtas sākām ar labi organizētu un spēlējošu komandu. Komanda arī tāda principā bija, kādu vēlējos - kā kombinacionālā un uzbrūkošā stila piekritējs. Piemēram, kausa izcīņā pret "Skonto" mums katastrofāli nepaveicās. Bet mazo resursu dēļ nespējam noturēt spēlētājus, jūnijā mums atkal aizgāja seši septiņi cilvēki. Katru pusgadu principā vācam jaunu komandu.

Komentāri 23

Zellim

Kā tu zini, kas interesē citiem? Noķers tevi Atis, iztīrīs riktīgi skursteni. Zināsi, kā nikus zagt.

pirms 7 gadiem, 2012.11.14 14:10

Zellis

Tur jau tā lieta - 1.līgai nepieciešams mazāks budžets, nekā Virslīgai.
Bet FB Gulbenes vadību 1.līga neinteresē, jo tur negrozās tāda nauda kā Virslīgā, ir mazāk toto, un neviens par zaudējumiem (kā Daugavpils virslīgā) nemaksās.

pirms 7 gadiem, 2012.11.14 08:48

Komanda

Kāda maza imigranta koments nav mums bīstams.

pirms 7 gadiem, 2012.11.13 07:18

?

Interesanti ko tie lielie gudrinieki teiks pēc gada, kad FB atkal triumfēs 1.ligā

pirms 7 gadiem, 2012.11.13 00:31

?

FK bija rīks vienam otram menedžerim, lai pašam pelnīt naudu, nevis domāt par futbola attīsību novadā.

pirms 7 gadiem, 2012.11.12 20:28

atkārtot

Divi gadi Virslīgā- tā ir varonība. Latvijas futbola vēsturē ļoti bieži bijis tā, ka tā komanda, kas iekļūst augstākajā sabiedrībā, jau pirmajā sezonā no tās arī izkrīt. Gulbene pirmajā sezonā neizkrita un bija 7. vietā. Par spīti tam, ka šogad, sīvi konkurējot ar citām lejasgala komandām, Gulbenei nepaveicās (pietrūka aptuveni 5 minūšu līdz labvēlīgam spēles iznākumam), un tā palika pēdējā, ir jāprot pateikt lielumlielais paldies visiem šī projekta autoriem un realizētājiem- gads 1. līgā, 2 gadi Virslīgā- vai tādai nelielai LV pilsētai kā Gulbenei var būt vēl labāka reklāma? Tie, kas saprot, kas ir futbols, teiks, ka nevar būt labāka atpazīstamības lakmusa papīriņa par kājbumbu. Īpaši gribētos pateikties un dziļi noliekt galvu trenera, Koņeva kunga, priekšā, pateicoties kuram, komanda bieži kā līdzīgs ar līdzīgu sacentās ar citām LV stiprākajām futbola komandām. Bet ir sakāmvārds, ka "bagāts dara kā grib, bet nabags- kā var". Bagātā Ventspils paņēma mūsu izcilo vārtu guvēju Saito, otrs snaiperis Arevšats Hačatrjans jau pašā sezonas sākumā guva smagu traumu- un ..... Bet komanda (uzsveru- komanda) nepadevās- to redzēja visi, kas ne tikai vēroja, bet arī dzīvoja līdzi FB "Gulbenei". Tāpēc vēlreiz paldies visiem, kas bija kopā ar Gulbenes komandu gan priekos, gan ne tik priecīgos brīžos. Pilnīgi piekrītu Koņeva kungam, ka kādam vienmēr ir arī jāzaudē, jo futbols ir ne tikai skaista izrāde ar savu intrigu, bet arī sports, kur katram ir jārēķinās ne tikai ar uzvarām vien. Bet dzīve turpinās, un tiem, kas šo spēli mīl, futbola dzīve nebeidzas nekad- arī Gulbenes puse šajā ziņā nav nekāds izņēmums, lai ko arī teiktu vai rakstītu viens otrs gaudulis. Futbols bija, ir un būs!

pirms 7 gadiem, 2012.11.12 13:43

Antonevics

lajuk atdod totalizatora nospeleto naudu!

pirms 7 gadiem, 2012.11.12 13:28

noTukuma

Gulbene ir oranza cuhna ar futbolu vai bez ta, lai turpina dzert snabi un gulet krumos

pirms 7 gadiem, 2012.11.12 13:27

Ranka

lajukam nevajadzeja nozagt transfera naudu par Saito un Laizanu, tad Gulbene val aizvien speletu premjerliga

pirms 7 gadiem, 2012.11.12 13:25

fans

Jaizdara viss lai atkārtot 2010gadu - jauzvar 1.līga!

pirms 7 gadiem, 2012.11.12 13:15

Nesaprotu,

kur rodas tādi truli komentētāji no vakardienas 20: 36????????

pirms 7 gadiem, 2012.11.12 10:04

Stulbi jautājumi no diletanta, kurš regulāri grib izprovocēt uz rupjībām.
Latvijā nav neviena bagāta kluba - ir daudz maz nodrošīnāti(2-3) un nabagi.
Futbolā ir likumi, pēc kuriem dzīvo klubi visā pasaulē.
Ir divi ceļi, kā var saņemt kaut kādu naudu, ja futbolists noslēdz prof. līgumu ar citu klubu
1. Futbolistu jaizaudzina no...līdz 18 gadiem
2. Jānoslēdz līgumu un jamaksā alga ( pie tam, ja līgums beidzies futbolists aiziet par brīvu )
Laizāns, Saito un visi pārejie nesaņēma Gulbenē atalgojumu, tāpēc prasīt kompensāciju par noēstu kotleti vai izdzertu ūdeni - nepienākās
Kamešs, tapat kā daudzi citi (Karašauskas,Mežs) bija izīrēti un saņēma algu savos klubos
Ja pa katru zaudējumu virslīgā kāds maksātu ...kāda dzīve būtu!!!

Tā vietā lai priecātos, ka gulbenes komandā spēlējuši Latvijas izlases spēlētāji kaut kāds idiots domā par svešu naudu.
Uztaisi klubu, iekļūsti virslīgā un pelni, pelni,pelni.......pamosties idiot - bomzis esi, bomzis paliksi.

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 20:56

Kur ieguldīja naudu no bagātās Ventspils par O.Laizānu un Saito?
Kur ieguldīja naudu no bagātās Liepājas par Kamešu?
Kur ieguldīja naudu no bagātās Daugavpils par 8 sarunātām spēlēm ar Daugavu divu sezonu laikā?

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 20:36

džordžs nebestovskis

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 17:08

Par agri sēro vecozēn ! FUTBOLS GULBENĒ BIJA, IR un BŪS !

Arī Buki ir dzīvi. Neesam bagātnieki lai ilgu laiku turēties līdz miljonāru komandām.

Drusciņ jaatpūšās un aiziet pa jaunam !

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 16:31

lielas ardievas

Sajā tumšajā novembra sestdienā, sāpīgu zaudējumu piedzīvojusi Gulbenes futbola cienītāju saime-no mums ir aizgājis gulbeniešu Futbols.Taču viņu pazina visa valsts,tā ka arī Latvija sērās noliec galvu.Pamāsim viņam ar kluba vimpelīšiem,viņu būtu pareizi atcerēties,it kā aizgājējs vēl būtu mūsu vidū.Futbols nodzīvoja japāņu-krievu hibrīdam raksturīgo neilgo mūžu.Vecumdienās veselība vairs nebija sevišķi stiprā un pēdējā nedēļā pagalam iedragāta,sakarā ar uzsnigušo sniegu un applūdušajām mājām dzimtajā stadionā.Tomēr viņš varonīgi sagaidīja pēdējo spēli un tad izdzisa.
Kad skarbais liktenis tagad lēmis pilsētas sporta karalim īsināt laiku taisaules medību laukos kopā ar tikpat slavenajiem gulbeniešu mīluļiem Bukiem,atminēsimies,cik daudz prieka tas tomēr sējis vietējo fanu sirdīs.Taču-katram pienāk skumjš šķiršanās brīdis.Futbols tiks apglabāts un nodots zemes klēpim,diskrēcijā skanot iemīļotajai vijoļspēlei un klātesot sērojošajiem piederīgajiem-visiem komandas cienītājiem.
Lai vieglas trīs saujas dzimtā novada smilts dzintara krāsā.

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 15:17

It kā galvenais treneris ietu prom no šīs komandas. Bezjēdzīgs raksts.

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 14:11

likumsakarīgi

Tizleņu baram ierādīja viņu īsto vietu.Drīz tur spēlēs madoniešu Kvarcs,tad varēsiet pamācīties kā jāspēlē un jāuzvar.

pirms 7 gadiem, 2012.11.11 14:04