Futbols: kārtējais zaudējums, atlikusi pēdējā cerība - spēle ar Rīgas "Daugavu" 27

Latvijas virslīgas futbola čempionāta priekšpēdējā kārtā FB "Gulbene" komanda Rīgā spēlēja ar Daugavpils FC Daugava. Spēle bija paredzēta Gulbenē, bet, lai saglabātu mūsu laukumu nākošajām sezonām, LFF nolēma to aizvadīt Rīgā. Papildus intriga bija, uzvaras gadījumā, daugavpiliešu iespēja pirmo reizi kļūt par Latvijas čempioniem.

Mums šajā spēlē nevarēja palīdzēt K.Grigorovs un E.Ivaško, kuriem bija vienas spēles diskvalifikācija.

Gulbenieši sāka aktīvi un H.Takeda jau 6. minūtē izpildīja bīstamu tālšāvienu. Pamazām iniciatīvu pārņēma „Daugava" un 15. minūtē lielisku sitienu skaisti atvairīja A.Nikoļskis. Drīzumā gan daugavpilieši ieguva vadību. 18. minūtē acīgu piespēli izpildīja D.Ola, un izgājienu viens pret vienu realizēja S.Ibe. Nigērietim gandrīz uzreiz bija vēl viens lielisks moments, taču šoreiz viņam traucēja pretinieks un pēc sitiena bumba lidoja garām. Tomēr "Daugava" drīzumā guva savus otros vārtus, kad M.Ziziļevs no soda laukuma robežām sita precīzi. Gulbenieši atbildēja ar pāris bīstamiem uzbrukumiem, kuri gan rezultātu nedeva. Pārtraukumā komandas devās pie 2:0.

Otrā puslaika sākumā spēles intrigu atjaunoja gulbeniešu uzbrucējs A.Karašausks, kurš 50. minūtē veica skaistu reidu un ar fantastisku sitienu tālajā devītniekā padarīja rezultātu slidenu, vairs tikai 1:2. Šķita, ka sāksies nervozitāte „Daugavas" darbībās, taču īstā brīdī tika iesisti trešie vārti. Piespēli gar vārtiem apsteidza I.Gluško, ieraidot bumbu savos vārtos. „Daugava" varēja uzelpot - 3:1. Pie šī rezultāta Daugavpils futbolisti droši turēja spēles grožus savās rokās, tiesa, 70. minūtē A.Karašausks atkal bija bīstams, tāpat mača beigās draudīgi bija A.Maksimenko un I.Gluško tālsitieni. Kopumā gan „Daugava" noveda spēli līdz uzvarai - 3:1.

Mūsu komanda kopumā aizvadīja labu spēli. Virslīgā debitēja gulbenietis Mareks Kozlovskis, kurš ir šī čempionāta jaunākais futbolists un piektais gulbenietis, kurš spēlējis virslīgā. Tās gaitā vairāk gan tika domāts par sezonas noslēguma spēli 10.novembrī 14.00 stadionā „Daugava" ar Rīgas FK "Daugava", kurā obligāti nepieciešama uzvara. Tikai tajā gadījumā gulbenieši nodrošinās vietu virslīgā arī nākamajā sezonā, jo, vienādu punktu skaita gadījumā, mums ir savstarpēji labāki rādītāji ar mettiešiem un Rīgas daugaviešiem.

Aizvadītajā spēlē mūsu komandu pārstāvēja 1. A.Nikoļskis, 2. A.Ivanovs, 4. A.Maksimenko, 5. R.Ishikava(15. E.Skurjats 87'), 6. I.Gluško, 7. S.Mišins, 9. R.Kozava, 10. H.Takeda(8.M.Kozlovskis 80' - debija!), 11. A.Karašausks, 17. J.Lapss, 18.I.Korabļovs un 21. I.Labuts. Vārtus guva A.Karašausks 50'.

Virslīgas turnīra tabula

VKomandaSUNZVārtiP1.Daugava (D)35238464:25772.Skonto352110457:21733.Ventspils35234863:22734.Metalurgs35217760:32705.Spartaks3512101358:56466.Jūrmala351091647:46397.Jelgava35791931:55308.Daugava (R)355111941:78269.Metta/LU35682138:822610.Gulbene35582227:6923

Komentāri 27

Viss loģiski. Nevar klubs kurš visu sezonu spēlēja toto, pēkšņi uzvarēt pēdējā spēlē.

pirms 7 gadiem, 2012.11.10 21:46

Voldis

Ļoti žēl, ka Gulbenes klubs aizgāja pa "skuju taku" virslīgā.

pirms 7 gadiem, 2012.11.10 17:16

Tu gribi, lai čempionātā spēlētu 5 mettas un 5 jelgavas?

pirms 7 gadiem, 2012.11.09 22:38

Ja salīdzināt ar Liepāju, Ventspili, Skonto, Jelgavu, Mettu/LU, Spartaku, - nav normālas.

pirms 7 gadiem, 2012.11.09 22:26

Tad Daugavpils(vaksts čempioni!), Spartaks, Gulbene un Jūrmala nav normālas komandas?

pirms 7 gadiem, 2012.11.09 22:22

Visām normālām Virslīgas komandām dublieri spēlē 1.līgā.

pirms 7 gadiem, 2012.11.09 18:11

Vai Gulbenei būs divas komandas nākošajā gadā? Virslīgā un 1.līgā?

pirms 7 gadiem, 2012.11.09 17:28

''Tagad atkal esot draugos ar federāciju, pat par spēļu inspektoru kļuvis.''

Varbūt 2013.g inspektēs 1.līgas spēles Gulbenē.

pirms 7 gadiem, 2012.11.09 17:02

Matīss

Manuprāt tādi spēlētāji kā Labuts, Ivanovs, pilnīgi piekristu tajā komandā spēlēt- tuvāk mājām, paši vēlētos tur uzspēlēt. Domāju par Mišinu, ļoti labs spēlētājs, teiksim tā- top virslīgas spēlmanis ar lielu potenciālu.. Viņam piemērots būtu kādas no Jūrmalu variantiem. Atceros pērn Koņevs izbrāķēja Sputaju- nelaida laukumā, pašam nebija motivācijas tik dziļos laukos atrasties. Tagad- Jūrmalā pamata spēlmanis ar 6 vai 7 goliem!

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 21:50

sportacentrs

Atgriežamies pie 1. līgas! Kā domā, vai "Ilūkstes NSS", ja pieteiksies, būs konkurētspējīga Virslīgā?
Domāju, vēl jāsagaida Virslīgas beigas un jāskatās, kurš izkritīs. Mans subjektīvais viedoklis - ja izkritīs "Gulbene", tad tā komanda transformēsies Ilūkstē.

Ilūkste savāks gulbeniešu futbolistus?
Jā, paņems uz turieni, Koņevs ir labs treneris. Domāju, vienkārši notiks pārbāzēšanās.

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 21:26

jenots

Tu gan esi īblis. Lai interesētos par čempi, obligāti tajā jāspēlē? Vai arī tev traucē, kad kāds svešinieks vēro tavus netīrus darbiņus (par FB Gulbeni tāpat).

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 20:07

Matīsam

1. Gulbenes novadā nav neviena kaut cik jēdzīga futbolista ar vārdu Matīss
2. Spēlēs 12 komandas - divās līgās pa 6 komandām divos apļos
3. Čempiņš sāksies 9.decembrī, visas spēles Stāķu SN
4. Intresanti būs redzēt tevi - Matīs - laukumā!

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 17:04

Matīss

Gaidu Arņa rakstu par novada čempionātu. Gribas uzspēlēt pret šiem četriem virslīgas bumbotājiem!! ps. - komandas, datumi, izspēles kārtību, cerams, ka būs kaut kas interesants..

pirms 7 gadiem, 2012.11.07 14:23