Futbols: pārspēj liepājniekus 8

Latvijas virslīgas čempionātā pirmo uzvaru izcīnīja FB "Gulbene" komanda, izbraukumā ar 1:0 pārspējot SK "Liepājas Metalurgs".

Liepājas komanda 1. puslaikā, neskatoties uz pārsvaru bumbas kontrolē, nevienu bīstamu momentu pie FB "Gulbene" vārtiem izveidot nespēja. Divreiz pēc centrējumiem liepājnieki ar galvu pārsita pāri A.Nikoļska sargātajiem vārtiem. Savukārt gulbenieši atbildēja ar pretuzbrukumiem, kuros izcelties varēja J.Lapss, S.Ki Yoo un Y.Saito.

Kurzemnieki agresīvi sāka arī otro puslaiku. Jau pašā tā ievadā uzbrukuma smailē nokļuva A.Prohorenkovs, taču iesist nemācēja. Izturējuši mājinieku spiedienu, Gulbenes futbolisti spēja izlīdzināt spēli. Puslaika vidū pretuzbrukumā daudz netrūka, lai pēc centrējuma no kreisās malas pie tālā staba esošais N.Sitenkovs gūtu vārtus.

FB "Gulbene"brīdinājumu liepājnieki neņēma vērā un 79. minūtē Y.Saito pēc J.Lapsa piespēles pie "metalurga" soda laukuma apzaga mājinieku aizsargu un no asa leņķa ieraidīja bumbu vārtos. Yosuke tie bija piektie vārti sezonā, un viņš kļuva par rezultatīvāko čempionāta futbolistu. Tūlīt pat laukuma pretējā galā ar galvu varēja iesist kāds no mājiniekiem, taču teicami nospēlēja A.Nikoļskis.

81. minūtē mūsējo soda laukumā teatrāli nokrita A.Prohorenkovs un tiesnesis piešķīra "pendeli". Taču gulbeniešu vārtsargs no apakšējā stūra "izvilka" J.Kalna sisto bumbu. Pēc kārtējā mākslīgā kritiena soda laukumā tiesnesis A.Prohorenkovam parādīja dzelteno kartiņu par simulāciju.

Liepājnieku centieni izglābties no zaudējuma cieti neveiksmi, un 0:1. FB "Gulbene" beidzot pirmā uzvara, kas ļauj pakāpties turnīra tabulā. Šādi šogad varēja noslēgties arī Latvijas kausa fināls...

Liepājā mūsu komandē spēlēja: 1.A.Nikoļskis (C), 2.A.Ivanovs, 3.K.Jeļkins, 18.I.Korabļovs, 6.I.Gluško, 8.S.Ki Yoo, 15.N.Sitenkovs(20.L.Datunashvili 90'), 9.Y.Saito, 17.J.Lapss, 10. T.Irie, 4.A.Maksimenko.

Vārtus guva Y.Saito 79'.

Brīdināti Y.Irie 48', S.Ki Yoo 56'. A.Nikoļskis 77', N.Sitenkovs 78'.

Nākamā spēle mūsu komandai 2.maijā pulksten 18.00 izbraukumā ar Daugavpils FC "Daugava", bet 6.maijā 14.00 pirmā spēle Gulbene sporta centra stadionā ar Rīgas FK "Daugava".