Futbols: piekāpjas liepājniekiem

Latvijas kausa izcīņas spēlē FB Gulbene/GFA komanda mājas spēlē ar 1:5 piekāpās Liepājas FK Karosta.

Pretinieku komandas sastāvā pārsvarā spēlēja 15 – 18 gadus jauni futbolisti. Viņi visi pārstāv Liepāju Latvijas jaunatnes čempionāta ekstra līgā un ir līderu grupā. Vairāki no viņiem ir spēlējuši arī sava vecuma valsts izlasē. Liepājnieku uzdevums šogad ir uzvarēt Latvijas 2.līgas čempionātā un sekmīgi piedalīties 2018.gada 1.līgas spēlēs. Tādi ambiciozi pretinieki viesojās Gulbenē.

Gulbeniešu sākuma sastāvā devās E.Zaķis, V.Surovs(C), K.Roziņš, A.Mordunovs, U.Mežkuts, M.Graudiņš, R.Šolins, A.Timenieks, J.Keišs, M.Kozlovskis un I.Jezuns. Jau ar pirmajām minūtēm viesi veidoja bīstamus uzbrukumus, kuri vainagojās ar panākumu 10.minūtē. Kļūda aizsardzības centra zonā un 0:1. Mūsu futbolistiem nevedās saspēle, bieži bumba tika zaudēta vienkāršās situācijās. Spēlētāja trauma liedza epizodi nospēlēt līdz galam un no soda laukuma vidus viesi panāca 0:2. Tika veikta piespiedu maiņa – U.Mežkuta vietā laukumā devās A.Maks.

Puslaika izskaņā gulbenieši centās mainīt spēles gaitu, aktīvi uzbrūkot. Vienā no epizodēm laukumu nesadalīja abu komandu kapteiņi – V.Surovs un liepājnieks N.Dobelis, par ko saņēma brīdinājumus. Pēc pāris minūtēm dzelteno kartiņu saņēma arī I.Roziņš. Puslaika izskaņā nesaprašanās aizsardzībā un atpūtā devāmies ar 0:3.

Otrajā puslaikā viesi samazināja apgriezienus, paverot mums iespējas uzbrukumiem. Lieliska izdevība bija A.Timeniekam, kas palika neizmantota. Puslaika vidū kārtējā kļūda aizsardzības kreisajā malā, un rezultāts - jau 0:4.

Spēles izskaņa bija notikumiem bagāta. Vispirms laukumā devās M.Aigars, nomainot I.Roziņu. Tad noraidījumu par pēdējās cerības pārkāpumu saņēma V.Surovs. Vienkāršā situācijā kļūda pie soda laukuma un rezultāts kļuva gaužām nepatīkams. Tomēr pēdējās sekundēs M.Kozlovskis guva goda vārtus, un spēle noslēdzās ar 1:5.

Tagad mūsu futbolistiem divu nedēļu pauze. Jūlija sākumā - izbraukuma spēle Ludzā, bet 8.jūlijā Gulbenes novada čempionāta pirmās spēles Gulbenē no 10.00. Savukārt 9.jūlijā pulksten 14.00 Gulbenes stadionā 2.līgas ietvaros viesosies Madonas FK Kvarcs komanda.