Futbols: turam īkšķus par mūsu komandu cīņā pret "Skonto"! 4

Mūsu futbola komandas veiksmes atslēga - saliedētība un komandas gars
Latvijas 2011.gada virslīgas čempionātā ir beidzies pirmais riņķis. Visiem futbola cienītājiem par lielu pārsteigumu sacensību debitanti FB "Gulbene" turnīra tabulā ieņem 5.vietu.

Piebilstams, ka mūsu komandai rezervē vēl ir mājas spēle pret FK "Jūrmala-VV". Uzvarot šajā spēlē, pagājušā gada čempioni FC "Skonto" būs tikai punkta attālumā, bet 3.vieta divu punktu attālumā. Komandas sporta direktors Romāns Lajuks piebilst, ka 4.vieta turnīra noslēguma tabulā jau gandrīz garantē vietu nākamā gada UEFA Eiropas līgā.

 

Gūst svarīgas uzvaras

"Kā tas ir izdevies komandai, par kuras likteni un iespējamo piedalīšanos virslīgā neviens nebija pārliecināts līdz pēdējam brīdim, komandai, kurai nav budžeta un nākotne ir miglaina, komandai, kurai četri pamatsastāva spēlētāji iekļāvās tikai nedēļu pirms starta, bet pārējie trenējās tikai mēnesi? Noslēpums ir vienkāršs - viņi ir komanda," uzsver R.Lajuks.

 

Viņš atklāj, ka, izmantojot minimālus līdzekļus, komanda darbojas pēc iepriekš sastādīta plāna.

 

Daudz spēka komandai prasīja pirmā uzvara savās mājās pret JFK "Olimps". Spēka nedaudz pietrūka Jūrmalā (1:4).  "Pēdējās divās spēlēs, stabilizējot sastāvu, izdevās sagraut 2010.gada Latvijas kausa ieguvējus FK "Jelgava" (3:0) un ieiet vēsturē, izbraukumā apspēlējot vienu no valsts titulētākajiem klubiem SK "Liepājas Metalurgs" (2:1). Reti kurš lielais klubs izcīna uzvaras Liepājā, bet mums to izdevās izdarīt, pavadot ceļā vairāk nekā septiņas stundas."

 

Japānis visdrīzāk Gulbenei pametīs

R.Lajuks saka, ka viņam negribētos izcelt kādu atsevišķu spēlētāju.

 

"Tagad ir skaidrs, ka varam ne tikai iekost, bet arī uzvarēt jebkuru virslīgas klubu, tikai visai komandai saliedēti darbojoties. Uzsvēršu vārtsarga Igora Labuta fantastisko sniegumu Liepājā. Šī spēle bija viņa debija šogad (un tikai ceturtā virslīgā), taču viņa progress, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir acīm redzams. Tagad mēs esam droši - mums ir divi laba līmeņa vārtsargi. Alberts Nikoļskis ir pelnījis uzslavu par spēli pret "Olimpu"," norāda direktors.

 

"Neplānojām, ka pamatsastāvā šogad būs spēlējošais treneris Igors Korabļovs, kuram aiz muguras ir vairāk nekā 400 spēles virslīgā, taču, ņemot vērā mūsu problēmas aizsardzības centrā, pēdējās divās spēlēs sūtījām viņu laukumā no pirmās minūtes un viņš nodemonstrēja, kā ir jāspēlē aizsardzībā - droši un pārliecinoši. Ar katru spēli progresē arī japānis Jasuhiro Kato. Viņš guva uzvaras vārtus Liepājā, taču tieši "Liepājas Metalurgs" atveda viņu uz Latviju no treniņnometnes Turcijā, bet diemžēl neparakstīja ar viņu līgumu. Mums izdevās viņu pierunāt kādu brīdi palīdzēt Gulbenei bez atalgojuma. Žēl, ka vasaras pārejas periodā viņš mūs visdrīzāk pametīs."

 

R.Lajuks piebilst, ka nevar pārmest cīņasspara trūkumu arī komandas "veterāniem" - Sergejam Mišinam, Ivanam Gluško, Kirilam Jeļkinam, Aleksandram Ivanovam, Ivanam Sputajam un Jānim Lapsam. Cerības ir attaisnojuši arī izīrētie Ēriks Kokins, Vitālijs Stols, Ivans Šaracs. "Arī pārējie puiši ļoti cenšas. Ceram, ka kāds no nenosauktajiem uzspīdēs jau tuvākajās spēlēs," saka R.Lajuks. Komandas vārdā viņš saka paldies visām organizācijām un privātpersonām, kas iespēju robežās sniedz atbalstu, jo īpaši Gulbenes novada domei, Gulbenes sporta centram, Gulbenes bērnu jaunatnes sporta skolai, viesnīcai "Gulbene", SIA "Piebalgas alus", SIA "Rubate", SIA "Grantiņi 1", SIA "Alba", "Vecgulbenes muižai", "ERREA".

 

Svētdien pretī stājas "Skonto"

Svētdien, 22.maijā, pulksten 18.30 līdzjutēji tiek aicināti atbalstīt komandu cīņā ar FC "Skonto".

 

Šis klubs ir dibināts 1991.gadā. Kluba prezidents ir Guntis Indriksons, kurš pilda arī Latvijas Futbola federācijas prezidenta pienākumus. "Skonto" ir piecpadsmitkārtējs Latvijas čempions no 1991. līdz 2004.gadam un 2010.gadā, septiņas reizes komanda ir ieguvusi savā īpašumā Latvijas kausu, pa šiem gadiem ir aizvadītas gandrīz 100 spēles dažādu Eiropas kausu izcīņā. Pretinieku komandas sastāvā mēs varēsim redzēt trīs cilvēkus, kas savulaik bija Latvijas izlases sastāvā finālturnīrā Portugālē, tie ir aizsargs Deniss Kačanovs un pussargi Vladimirs Koļesņičenko un Juris Laizāns, kā arī divus ārzemju futbolistus ar lielu pieredzi - Ballijs Smarts no Dienvidāfrikas un Fabio Pereira no Brazīlijas. Komandas galvenais treneris ir viens no visu laiku labākajiem Latvijas futbolistiem Marians Pahars, kurš savulaik ir guvis 57 vārtus Anglijas premjerlīgā.

 

FB "Gulbene", kā atzīst komandas sporta direktors Romāns Lajuks, kā vienmēr cīnīsies, cik spēs. Par spīti zaudējumam iepriekšējā spēlē, gulbenieši būs kaujinieciskā noskaņojumā. Pozitīva spēles iznākuma gadījumā gulbenieši pietuvosies "Skonto" līdz viena punkta attālumam. Interesanti, ka pērn kausa izcīņas astotdaļfināla spēle starp "Skonto" un Gulbenes komandu izrādījās visapmeklētākā visā kausa izcīņā. Varbūt varam šo rekordu labot vai vismaz atkārtot. Ikviens tiek aicināts just līdzi komandai šajā spēlē.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

millergerds

R. Lajuks, treneris Koņeva kungs un citi komandas projektā iesaistītie ir jāizvirza Gulbenes novada vai pilsētas Nopelniem Bagāto Varoņu nosaukuma nominācijai ( šī nominācija vietējiem politiķiem steidzami jānoformē) ! Kas gan vēl, ja ne sports- it īpaši kājbumba- dara valstī un pasaulē zināmu to vietu, kur labi spēlē tā vai cita komanda! Piemēram, kurš gan nezin tādus vārdu kā Mančestera, Milāna, Roterdama, arī Prāga ("Spartas" komanda), Kijeva ("Dinamo"), Liepāja un nu jau arī- Gulbene! "Kas var būt labāks par šo?"(M. Rītiņš teica un nekļūdījās, jo tas var attiekties arī uz jebkuru labu projektu....)....

pirms 10 gadiem, 2011.05.22 12:28

Sports