Galda teniss: sacensību jubileja

Svētdien, 4.decembrī, Daukstu pagasta Staros noslēdzās galda tenisa sacensību divdesmitgade (no 1996. līdz 2016.gadam), kas veltīta starēnieša Jura Kravaļa piemiņai.

Šajos 20 gados Staros startējuši un trenējušies vairāki simti galda tenisa entuziastu – bērni, jaunieši, kungi un dāmas no Gulbenes novada, citiem Latvijas novadiem un arī pa kādam ārzemju viesim. Starp viņiem ir tādi, kam, kā saka, talants šajā sporta veidā bijis šūpulī ielikts, piemēram, Renārs Strupišs, Nauris Skara, Andis Sirmacis. Dažādu iemeslu dēļ viņus sacensībās Staros vairs satikt nevar.
Deviņdesmitajos gados plašs bija skolu jaunatnes sacensību cikls. Atsevišķās sacensību reizēs startēja pat līdz 40 dalībniekiem no toreizējā Gulbenes rajona skolām. Bērni izauga par jauniešiem, un 2000.gads bija raksturīgs ar viņu aktivitāti šajā sporta veidā. Taču laika gaitā šajā vecuma grupā galda tenisistu kļuvis arvien mazāk.

J.Kravaļa piemiņas sacensību uzvarētāji Staros pa gadiem ir bijuši šādi:

1996.gads – Ziedonis Začests (Stari),

1997.-2000.gads – Gunārs Rubenis (Gulbene),

2001.-2003.gads – Edgars Konstantinovičs (Ranka),

2004.gads – Andris Neilands (Gulbene),

2005.gads – Nauris Skara (Stari),

2006.-2007.gads – Andris Neilands (Gulbene),

2008.-2010.gads – Andis Sirmacis (Stari),

2011.gads – Bruno Losāns (Rēzekne),

2012.gads – Andis Sirmacis (Stari),

2013.gads – Aigars Žvīgurs (Gulbene),

2014.-2016.gads – Guntis Lezdiņš (Valmiera). 

No agrākajiem skolu jaunatnes pārstāvjiem galda tenisa sacensībās Staros joprojām ierindā ir Andris Neilands. Tāpat arī galda tenisu nav aizmirsuši kādreizējā Galgauskas pamatskolas sporta skolotāja Jāņa Gavara audzēkņi Aigars Žvīgurs un Ziedonis Začests, kādreizējā Druvienas pamatskolas sporta skolotāja Jura Šabraka audzēkņi Mārtiņš Ribakovs un Ligita Trekše. Prieks, ka joprojām draugos ar galda tenisu ir Jānis Gibala un Bernhards Garais, kuri pirmās iemaņas šajā sporta veidā guva, savulaik mācīdamies Lizuma vidusskolā. Pārējie, kuri tagad aktīvi piedalās Staros organizētajās galda tenisa sacensībās, ir iejutušies šajā kolektīvā un regulāri trenējas Staros.

Ar 2017.gadu paredzamas izmaiņas Staros organizēto galda tenisa sacensību norisē - mainīsies pasākuma vadība. Taču joprojām sacensības būs atklātas. Tas nozīmē, ka tajās tiks gaidīti un varēs piedalīties ne tikai vietējie sportisti, bet arī galda tenisisti no citiem Latvijas novadiem. Tas ir iespējams, pateicoties Daukstu pagasta pārvaldes nesavtīgajam atbalstam.

Pievieno komentāru

Sports