Gerda Sirmā pirmo reizi startē Pasaules čempionātā rogainingā un iegūst 3.vietu

Sporta skolas direktora vietniece gulbeniete Gerda Sirmā 8. Pasaules čempionātā rogainingā, kas notika Igaunijā, ar savu pārinieci Ingunu Čākuri no Jelgavas veterānu grupā izcīnīja 3.vietu. Gerda Sirmā rogainingā piedalījusies jau vairākkārt - ne reizi vien viņa ir startējusi dažādās Latvijas sacensībās, divas reizes ir piedalījusies Eiropas čempionātā rogainingā, bet Pasaules čempionātā startēja pirmo reizi.

Rogainings ir komandu sacensības ļoti garas distances veikšanā, orientējoties apvidū ar kartes un kompasa palīdzību. Sacensību mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk punktu, kuri tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu distancē 24 stundu laikā. Dalībnieki startē komandās. Grupas dalās sieviešu, vīriešu un jauktajās, kā arī pa vecuma grupām.

Izvilka laimīgo lozi

"Mēs abas ar Ingunu esam orientieristes ar pieredzi, tādēļ mums bija vieglāk startēt. Visas 24 stundas mēs turpinājām doties uz priekšu, neapstājāmies, arī uzkodām maizītes turpinot kustību. Ja mēs būtu apsēdušās, tad pēc tam kustību atsākt būtu ļoti grūti," atzīst Gerda.

"Dienā mēs skrējām, bet naktī turpinājām ātrā solī iet. Inguna šoreiz bija visu ļoti labi saplānojusi. Viņa bija izdomājusi, ka dienā dosimies orientēties pa pļavām, bet naktī - pa mežu. Mani tas sākumā nedaudz sabaidīja, jo likās, ka vieglāk varētu būt naktī orientēties pa pļavām, taču beigās izrādījās, ka mēs ar savu plānojumu bijām izvilkušas laimīgo lozi. Mežs bija kalnainā apvidū, tajā bija daudz stigu un taku, viegli bija kartē nolasīt, bet pļavas bija purvainas un naktī tajās bija grūti orientēties. Citiem dalībniekiem bija ļoti grūti gājis."

Šosezon veicas ļoti labi

Gerda stāsta, ka, veicot distanci, viņas gandrīz neesot kļūdījušās. Vienu brīdi naktī Gerdai šķitis, ka mieg ciet, savukārt Ingunai kritiskais brīdis uznācis pret rītu.

"24 stundas no vietas ejot, var pienākt brīdis, kad domāšana pilnībā atslēdzas un neko vairs nesaproti, taču, par laimi, mums tas nenotika vienlaikus," saka sportiste.

Diennakts laikā sportistes veica apmēram 100 kilometrus. Viņas finišēja 23 stundās 17 minūtēs, iegūstot 193 punktus. Kopumā sacensībās startēja 357 komandas, starp kurām bija arī diezgan daudz Latvijas komandu. Jāpiebilst, ka latviešu sportistiem izdevās izcīnīt deviņas medaļas.

G.Sirmā atzīst, ka viņa nevar iztikt bez orientēšanās.

"Šogad man vispār veicas ļoti labi. Latvijas čempionātā orientēšanās garajā distancē man ir 1.vieta, vidējā distancē - 3.vieta un sprintā - 2.vieta. Eiropas čempionātā rogainingā, kas vasarā notika Sanktpēterburgā, izcīnījām 1.vietu veterānu grupā un 3.vietu kopvērtējumā un tagad Pasaules čempionātā rogainingā ieguvām 3.vietu. Tik veiksmīga sezona man nav bijusi," atzīst sportiste.

Pievieno komentāru

Sports