Gulbenē notiks Olimpiskā diena

Piektdien, 30. septembrī, Gulbenes sporta centra stadionā notiks „Olimpiskā diena 2011". Šāda diena tiek rīkota, lai vairotu jauniešu interesi par sportu un Olimpisko kustību. To organizē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanai

Stadionā pulcēsies apmēram 150 skolēni no visām Gulbenes novada skolām, lai piedalītos rīta vingrošanā, stafetē, futbola spēlēs, kā arī zīmēšanas konkursā.  

Olimpiskās dienas vienojošais posms visā Latvijā ir rīta vingrošana, kurā kopumā piedalīsies vairāk nekā 38 000 skolēni.

 

Olimpiskā diena Gulbenes sporta centra stadionā sāksies pulksten 9:45 ar vienotu sportistu gājienu un LOK karoga svinīgu pacelšanu, skanot Olimpiskās komitejas himnai. Olimpiskās dienas aktivitātēs piedalīsies arī mūsu olimpieši Madara Līduma un Jānis Paipals. Turpinājumā uzrunu teiks Gulbenes novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls. Par priekšnesumu Olimpiskās dienas dalībniekiem ir pacentušies Bērzu sākumskolas skolēni Solvitas Jansones vadībā. Pulksten 10.05 radio SWH tiešraidē translēs 10 minūšu garu Olimpiskās rīta vingrošanas kompleksu. Ar šo kompleksu ikviens var iepazīties mājas lapā www.olimpiade.lv, iemācīties un pievienoties vingrotājiem ne tikai Gulbenē, bet jebkurā no 48 Latvijas vietām.

 

Pēc rīta rosmes Gulbenes novada skolu 2 - 3 izvirzītie sportiskākie jaunieši sacentīsies pretstafetē. Pēc stafetes norisināsies futbola spēles B, C un D grupas jauniešiem. „Mazo" skolu skolēni spēkiem mērosies sporta centra laukumos, arī „B"grupas lielo skolu jaunieši, savukārt, lielo skolu C un D grupas zēni futbola spēles aizvadīs uz Gulbenes 2.vidusskolas sporta laukuma.

 

Papildus fiziskajām aktivitātēm skolēniem ir iespēja arī izpausties radoši. Līdz 30. septembrim tiek rīkots zīmējumu konkurss. Jauniešiem jāizdomā un jāuzzīmē Latvijas Olimpiskās komandas talismans Londonas olimpiskajām spēlēm, kas norisināsies 2012.gada vasarā. Trīs labākie darbi no katras skolas tiks vērtēti novada komisijā, kā arī izstādīti sporta centra foajē, bet trīs labākie novada zīmējumi ceļos uz Latvijas Olimpisko komiteju.

 

Piebilstams, ka zīmējumu konkursa uzvarētāji, kā arī pretstafetes uzvarētājkomanda 16.oktobrī dosies uz KHL spēli "Dinamo Rīga" - "Astanas Baris". Uzvarētāju komandas futbolā arī tiks apbalvotas ar LOK sarūpētajām balvām.

 

30.septembrī arī Gulbenes vidusskola rīko Olimpiskās dienas pasākumu Gulbenes stadionā ar olimpieša Daumanta Dreiškena dalību.

Pievieno komentāru

Sports