Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē viesojas amerikāņu treneris

Gulbenē šonedēļ viesojas basketbola treneris Deils Leijers no Amerikas. Viņa mērķis ir dalīties pieredzē ar šejieniešiem - gan treneriem, gan arī jaunajiem basketbolistiem.

Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas metodiķis Jānis Šults, kurš šogad uzsāka darbu mūsu sporta skolā un arī pats ir basketbola treneris, šovasar piedalījies nometnē Polijā, kur bija vēl arī divi organizācijas “Atlēti darbībā” (“Athetes in Action”) treneri no ASV un viena Polijas trenere.

“Šajā nometnē man bija iespēja sakontaktēties arī ar šīs organizācijas direktoru. Tobrīd arī ievadīju sarunas par iespēju vasarā šeit organizēt nometni, savukārt organizācijas direktors piedāvāja, ka Deils varētu atbraukt uz šejieni un dalīties pieredzē. Viņi ir kristieši un ir gatavi palīdzēt. Arī mūsu sporta skolas direktors Māris Čakars atbalstīja šo ideju, tādēļ nolēmām uzsākt šo sadarbību. Domāju, ka šī būs ļoti vērtīga nedēļa gan treneriem, gan audzēkņiem. Amerika ir basketbola meka, un tā ir vieta, kur basketbolu spēlē vislabāk, tādēļ ir liels prieks redzēt šeit šādas klases profesionāli,” saka J.Šults.

D.Leijers par basketbola treneri strādā jau 35 gadus. Viņš šobrīd ir 57 gadus vecs. Viņš ir sācis strādāt kā palīgtreneris un, sūri, grūti strādājot, lēnām kāpis uz augšu pa karjeras kāpnēm. Pēdējos 17 gadus viņš ir pirmās divīzijas treneris. D.Leijers ir trenējis arī spēlētājus, kas ir spēlējuši Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA). Viņa trenētie spēlētāji, kuri šobrīd spēlē NBA, ir, piemēram, Džeisons Smits, Džimijs Batlers un Vestlijs Metjūzs. D.Leijera darbs ir novērtēts arī ar labākā trenera balvām.

Otrdien sporta skolā norisinājās seminārs treneriem, kura laikā D.Leijers dalījās savā personīgajā pieredzē, trenējot basketbolistus. Šajā seminārā piedalījās treneri un sporta skolu pārstāvji arī no Krāslavas, Balvu, Rugāju, Alūksnes, Madonas, Ērgļu, Smiltenes, Rēzeknes novada.

Šonedēļ treneris strādās arī ar novada skolu bērniem un viņu treneriem, ar sporta skolas audzēkņiem, notiks gan kopīgie, gan arī individuālie treniņi. D.Leijers savā pieredzē dalīsies arī ar mūsu basketbola komandu “Gulbenes Buki/ BJSS”.

Pievieno komentāru

Sports