Gulbenei - jau četri bobslejisti 3

Latvijas bobslejistu saimei ir piepulcējušies vēl divi mūsu novada puiši - Elvis Kamšs un Gints Šķenders. Elvis šobrīd atrodas bobsleja skolā Austrijā, kur šajās brīvdienās startēja arī pirmajās sacensībās. Savukārt Gints kopā ar pārējiem bobslejistiem vēl trenējas tepat, Latvijā. Arī pārējiem Latvijas bosblejistiem šīs nedēļas nogalē ir paredzēts doties uz Austriju.

Latvijas divnieku jaunā ekipāža E.Kamšs kopā ar stūmēju Oskaru Ķibermani (desmitcīņnieku no Valmieras novada) šās nedēļas nogalē startēja Pasaules jaunatnes Olimpiādes, kas nākamgad notiks Insbrukā (Austrijā), pirmajās kvalifikācijas sacensībās. Sestdien latviešu puiši ieņēma 5.vietu, savukārt svētdien ierindojās dalītā 2.vietā. Tātad pašreiz kvalifikācijas kopvērtējumā viņi atrodas 3.vietā. Piebilstams, ka priekšā ir vēl kvalifikācijas sacensību otrā kārta, kas novembra otrajā pusē notiks Vinterbergā, Vācijā. Jaunatnes olimpiādei kvalificēsies sešas labākās Eiropas ekipāžas. Sacensībās nāciju drīkstēs pārstāvēt tikai viens bobsleja divnieks.  

Grūti treniņā, viegli sacensībās

Elvis "Dzirkstelei" stāsta, ka viņš ar bobsleju sācis nodarboties šā gada vasarā. "Mudināts to darīt tiku jau pagājušajā gadā, bet pavisam nopietni mani šā gada vasarā Gulbenes novada sporta spēlēs pamudināja novadnieks bobslejists Edgars Maskalāns," stāsta Elvis, kurš arī pieņēmis izaicinājumu izmēģināt savus spēkus bobslejā.

 

Līdz šim jaunietis vairāk pievērsies vieglatlētikai.

 

Treniņos jāiegulda smags darbs

Arī Gintu izmēģināt spēkus bobslejā šovasar uzaicināja E.Maskalāns.

 

"Treneri sākumā nebija pārliecināti, vai mēs, jaunie, izturēsim, bet bijām gatavi mēģināt, jo bijām nodarbojušies ar vieglatlētiku, trenējušies arī svaru zālē. Treniņi nometnē Ventspilī diezgan lielas mocības, bet tikām visam pāri. Arī treneri bija apmierināti."

 

Šobrīd Gints trenējas kopā ar pārējiem bobsleja izlases dalībniekiem. Trešajā ekipāžā kopā ar pilotu Uģi Žaļimu tiek testēti labākie sastāvi. Gints tagad ir sapratis, ka bobslejs nav no tiem vienkāršajiem sporta veidiem, kā varbūt no malas izskatās, - treniņos ir jāiegulda smags darbs un izturēt to nemaz nav tik viegli.

 

Viss ir pašu rokās

E.Maskalāns laikrakstam atzīst, ka tagad viss ir pašu puišu rokās, kā izmantos šo iespēju. Protams, Elvim vēl jāpabeidz vidusskola, bet ceru, ka skolotāji būs atsaucīgi un atbalstīs viņu, jo tā ir goda lieta pārstāvēt savu valsti starptautiskās sacensībās. Viņš varētu būt piemērs daudziem," saka E.Maskalāns.

 

Runājot par Gintu, viņš piebilst, ka stūmējiem konkurence ir lielāka, bet viņam sevi ir jāpierāda treniņos.

 

Prieks strādāt

"Dzirkstele" sazinājās arī Latvijas bobsleja izlases treneri Sandi Prūsi.

 

"E.Maskalāns viņus pirmo reizi atveda pie mums augustā uz Ventspils nometni. Man bija patīkams pārsteigums, ka Latvijā vēl ir jauni un tik spēcīgi puiši. Mēs jaunus puišus meklējam jau vairākus gadus - papildinājums nāca, bet nebija pārāk labs. Man tiešām prieks, ka šie puiši ir centīgi, nav izlaisti un slinki, man ir prieks ar viņiem strādāt," saka S.Prūsis.

 

"Gints vēl nav tik daudz braucis, arī pārējie puiši vēl šogad nav piedalījušies sacensībās, bet mēs sestdien brauksim uz pirmajiem mačiem un arī Gints brauks līdzi. Tad arī skatīsimies, kā veiksies. Savukārt Elvis mums ir sava veida atradums, jo sevišķi tāpēc, ka viņam sapasēja arī dzimšanas dati, lai viņš vēl šogad varētu nostartēt Jaunatnes olimpiādē, kas būs janvārī, protams, ja viņi kvalificēsies, lai gan pirmie mači izskatījās cerīgi. Ja Elvim interese nepazudīs, viņš nākotnē mums būs labs kadrs."

 

Treneris, protams, uzslavē arī mūsu ilggadējos bobslejistus. "Gan Edgars, gan Daumants ir jau pieredzējuši sportisti. Edgars šogad mums jau būs pirmais pilots. Prieks ir strādāt arī ar Daumantu. Katrs treneris varētu vēlēties tādu sportistu kā Daumants," saka S.Prūsis.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jānis

Tā tikai turpināt, veiksmi, centību sportā.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 17:55

Sports