"Gulbenes apļi": startē 280 dalībnieki, arī no Lietuvas 6

Rudenīgi saulainajā 13. oktobrī  veselības nedēļas ietvaros pie Gulbenes sporta centra  norisinājās tradicionālais tautas skrējiens „Gulbenes apļi”, kur dažādās distancēs un vecuma grupās startēja 280 dalībnieki. Par skrējiena absolūto uzvarētāju kļuva lizumnietis Kristaps Vējš – Āboliņš, bet dāmu konkurencē ātrākā bija Valkas sportiste Egita Stahovska. Šogad „Gulbenes apļos” piedalījās arī sportisti no Lietuvas, kas mūsu skrējienam piešķīra  Starptautisku nozīmi.

Sacensību diena sākās ar soļošanas sacensībām. Stadiona skrejceļā uz starta 3 kilometru distancē stājās 27 soļotāji. Par absolūtajiem uzvarētājiem kļuva  lizumnieši Edgars Gjačs un Ilma Melne. Otrajā vietā vīriešiem - Bauskas sporta skolas audzēknis Raivo Saulgriezis, bet trešais - Raivis Bērziņš (Gulbene). Dāmām otrajā vietā - Inese Sirmā (Tirza), bet trešā - Evita Kaņepe (Bauska).

Veterānu konkurencē, lai noskaidrotu uzvarētājus, tika aprēķināts „koeficients”. Kungiem diezgan pārliecinoši uzvarēja Zigurds Irbe (Rīga), bet 5.vietas ieguvēju no 2.vietas šķīra vien nieka trīs sekundes. Tā otrajā vietā - Gunārs Rubenis, bet trešajā vietā ar vienādu rezultātu - Harijs Āboliņš (abi Gulbene) un Ilmārs Saulgriezis (Rīga). Dāmu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Rita Vucēna (Gulbene), otrajā vietā - Ņina Jurciņa (Daukstes),  bet trešajā vietā - Anta Mincāne (Valka).

Veselības dienas turpinājumā  starts tika dots bērnu skrējienam, kurā startēja 29 septiņus gadus jauni un jaunāki sportisti. 300 metru garajā distancē devās pat četri trīs gadus jauni bērni. Ātrākā no meitenēm bija Evelīna Lazdiņa no K.Valdemāra psk., otrajā vietā - Dace Prockalova (2.vsk.), bet trešajā vietā - Elza Ieleja (Bērzu ssk.). Zēniem jau otro gadu pēc kārtas triumfēja Ēriks Maurs Boks (Gulbenes vsk.), otrajā vietā - Rainers Valters Pops (Druvienas psk.), bet trešajā pozīcijā - Aivis Fazekašs (Bērzu ssk.).

Pulksten 12.00 atskanēja starta šāviens tautas skrējienam „Gulbenes apļi”. Nepilnu 3 kilometru distancē startēja 165 dalībnieki, ~6 kilometros – 37 sportisti, bet 8 kilometru distancē – 21 dalībnieks.

3 kilometru distancē S 10 vecuma grupā par uzvarētāju kļuva Priekuļu vsk. pārstāve Ieva Vaļska, aiz viņas otrajā vietā - Irēna Kovaļkova, bet trešā - Sintija Viznere (abas no Druvienas psk.). Zēniem 37 dalībnieku konkurencē par uzvarētāju kļuva sportists no Valkas – Denijs Stahovskis. Otro labāko rezultātu sasniedza Rihards Berkolds (K.Valdemāra psk.), bet trešais - Atis Valkjuns (Druvienas psk.).

S 13 grupas meitenēm gan skaitliski, gan no sportiskā viedokļa bija ļoti liela un nopietna konkurence – 33 skrējējas. Šajā vecuma grupā triumfēja Lietuvas sportiste Karolina Savko, kas 3 kilometros bija ātrākā meitene, aiz viņas otrā Enija Stahovska (Valka), bet trešā – Laura Samanta Reča (Gulbenes vsk). Zēniem šajā vecuma grupā uz starta stājās 39 skrietgribētāji. Uzrādot absolūti labāko rezultātu 1 apļa – 3 kilometru distancē par uzvarētāju kļuva Niks Sandris Ābols (Druvienas psk), otrajā vietā Aleks Kanders (K.Valdemāra psk), trešais Dariuš Zabelo (Lietuva).

S 17 vecuma grupā  par uzvarētāju kļuva kaimiņu novada (Alūksnes) pārstāve Monika Buliņa. Otro labāko rezultātu uzrādīja Jana Krastiņa (2.vsk.), bet trešajā pozīcijā Marina Vīksniņa (Tirzas psk.). Jaunieši spēkiem mērojās 6 kilometru distancē un ar uzvarētāju kļuva Edijs Dāvis Rečs (MSĢ/Gulbene). Otrajā vietā ārzemju sportists Dariuš Černigovskij, bet trešais Roberts Putnis (ģimnāzija).

S 19 vecuma grupas jaunietēm vislabāko rezultātu distancē uzrādīja Inese Brezinska (LSPA), aiz viņas otrajā vietā - Kintija Bačka (Druvienas psk.), trešajā vietā - Laila Martinova (Lizuma vsk.). Jauniešiem bija jāveic 3 apļi – aptuveni 8 kilometri gara distance. Par uzvarētāju kļuva Arnolds Dmitrijevs (Alūksnes BJSS), otrajā vietā - Emīls Galvans (Lejasciems), bet trešais - Dāvis Kārkliņš (2.vsk.).

Sievietēm 6 kilometru skrējienā par uzvarētāju kļuva Egita Stahovska , otrajā  vietā - Vita Duļbinska (LSPA), bet trešā - Solvita Brezinska (BJSS/3PII). Vīriešiem 8 kilometros triumfēja Kristaps Vējš – Āboliņš, aiz sevis otrajā vietā atstājot iepriekšējo divu gadu absolūto uzvarētāju Edgars Gjaču. Trešajā vietā - Aigars Feteris (LSPA).

S 40 grupā par uzvarētāju kļuva Zita Sproģe (Valka), otrā – Inese Sirmā (Tirza), trešā – Elga Babre (Ādaži). Vīriešiem uzvarēja Vytautas Gražys (Lietuva).

V 50 grupas uzvarētājs Antis Zunda uzrādīja absolūti labāko rezultātu 6 kilometru – 2 apļu skrējienā. Otrajā vietā - Juris Grodnis (abi no Gulbenes), bet trešajā vietā - Tālis Auniņš (Valka). Dāmām S 50 grupai šogad uzvarētājas noteica pēc Starptautiskās koeficientu sistēmas un par uzvarētāju kļuva Zinaīda Rācenāja (Madona). Tikai par vienu sekundes desmitdaļu atpaliekot, otrajā vietā - Aija Lāce, bet trešajā vietā - Anta Mincāne (abas no Valkas). Arī V 60 grupas uzvarētājus noteica pēc koeficientu sistēmas un par uzvarētāju kļuva Jānis Ančs (Gulbene), otrais - Jānis Supe (Tirza), bet trešais - Ēriks Apšenieks (Balvi).

Jau otro gadu pēc kārtas skrējienā „ Gulbenes apļi” ir izdalīta grupa – „Tautas klase”, kas ir paredzēta dalībniekiem, kas vēlas atbalstīt savus bērnus ar līdzdalību skrējienā vai vienkārši veicināt veselīgu dzīvesveidu. Dalībnieki sacentās 3 kilometru distancē un dāmām uzvarēja Indra Timofejeva (2.vsk.), otrajā vietā - Dina Paipala (Gulbene), trešā – Inga Anča (Gulbenes vsk.). Vīriešiem uzvarēja Viktors Timofejevs (Pilskalns), otrais – Raitis Lērme no Valmieras, trešais Aigars Cīrulis (Gulbene).

Nākamajā gadā cerēsim, ka „Gulbenes apļus” kuplinās arī iestāžu vai uzņēmumu komandas.

Jau tradicionāli ar kliņģeriem tika sveiktas kuplākās skolu komandas. Arī šogad vismasveidīgāk pārstāvētā bija Bērzu ssk. – 77 dalībnieki (sporta skolotāja Sarmīte Gobiņa). Druvienas psk. un K.Valdemāra psk. uz sacensībām bija ieradušies aptuveni 20 dalībnieku kuplā pulkā. Sveikti tika arī Lizuma vsk. un Gulbenes 2.vsk. kolektīvi. Kā kuplākā ģimene tika sumināta Kurepinu/Timofejevu ģimene – 7 dalībnieki.

Sacensību godalgoto vietu ieguvēji savās vecuma grupās saņēma gan dāvanu kartes, gan dāvanas no skrējiena atbalstītājiem.

Jaunākās grupas skrējējiem visiem tika sarūpēti saldumi un uzlīmes, bet lielākajai daļai tautas skrējiena dalībniekiem – aproces, savukārt, soļotāji piemiņai saņēma nozīmītes. Visi sacensību rezultāti no 14.oktobra būs pieejami mājas lapā www.gulbene.lv

Sacensību organizatoru vārdā liels paldies visiem skrējiena atbalstītājiem: reklāmas darbnīcai KOPA-SIA, SIA AGRE, MTZ – serviss, Gulbenes pilsētas pārvadei, LTSA, Gigants, grāmatu veikalam  „Globuss”, SIA „KIKELE”, salonam „Stils”, veikalam „Siluets”, „Rankas piens”, „Laima”, „Gustiņš”, SIA „Arka”, SLB, „Sfēra”, SIA „Gulbju aptieka”, Rēzeknes gaļas kombinātam un „Forevers”, kā arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirknim (personīgi - Ilmāram Ginevičam).

Komentāri 6

Jupijs

Šādu skrējienu vajadzētu arī pavasarī! Man patika, skriešu vēl!

pirms 6 gadiem, 2013.10.14 18:55

Starīte

Man arī patika. Arī es labprāt skrietu pavasarī.

pirms 6 gadiem, 2013.10.14 19:26

Džupijs

Kaut kā 14 oktobris iet uz beigām,tik to rezultātu kā nav,tā nav.

pirms 6 gadiem, 2013.10.14 19:54

Artis.L

Jā skrējiens bija foršš. Bet tiešām kāpēc vēl nav rezultātu? :)

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 14:43

Dace

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 15:52

skatītājs

Liels fuj organizatoriem, ka nevarēja saskaņot sabiedriskā transporta kustības maršrutus, neglīti izskatījās, ka mašīnas nevienu nelaiž, bet autobusi mierīgi kursē pa vidu. Nevienā pilsētas skrējienā (vienalga vai maratons vai kādas ģerevņas apļi) parasti nespraucas pa vidu takši, mikriņi, kr nu vēl autobusi.

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 21:47