Gulbenes basketbola komanda ir jaunākā ne tikai Austrumu zonā, bet arī visā amatieru līgā

Šogad Gulbenes jaunie basketbolisti ir uzsākuši cīņu arī Latvijas Amatieru basketbola līgā. Gulbenes sporta skolas komandu cīņai šajā līgā gatavo treneris Kaspars Mājenieks.

„Amatieru līga būs kā vidusposms, lai puišiem nepazūd iemaņas un neparādās bailes iet uz laukuma, jo nereti, aizejot spēlēt uz lielajām komandām, sākumā ir jāsēž uz soliņa. Mēs gribam jaunajiem spēlētājiem dot iespēju," stāsta treneris.

 

Pretinieki daudz vecāki

 

Amatieru līgai ir pieteikti 14 Gulbenes spēlētāji.

 

„Divi spēlētāji mums ir no A grupas, četri ir 1992.gadā dzimuši puiši un astoņi -1993.gadā dzimuši puiši. Gandrīz katru nedēļu mums ir viena spēle, tieši tādēļ komandā mums ir 14 cilvēki, lai varētu veikt rotāciju. Liels uzsvars tiek likts arī uz mācībām. Ja kādam spēlētājam tik labi neiet mācībās, lai viņu var aizstāt kāds cits," stāsta K.Mājenieks.

 

Treneris norāda, ka Gulbenei salīdzinoši ir visjaunākā komanda ne tikai Austrumu zonā, bet arī visā līgā.

 

„Šogad mēs neesam izvirzījuši nekādus milzīgus mērķus, jo spēlētājiem sākotnēji ir jāiemācās spēlēt pret tāda vecuma spēlētājiem, jo pretinieki ir daudz vecāki par mūsu puišiem, viņi ir manā vecumā un pat vēl vecāki. Mēs centīsimies uzvarēt kaut vienā spēlē. Jo vairāk izdosies izcīnīt uzvaru, jo labāk būs. Tas, protams, būs grūti, taču, lai puiši spēlē un pierod pie „veču" basketbola," saka K.Mājenieks.

 

Nākamgad gan jau gulbeniešu mērķis ir cīnīties tā, lai varētu iekļūt pirmajā četriniekā.

 

„Domāju, ka nākamgad tiem, kam tagad mēs zaudējam ar 20 punktiem, mēs spēlēsim punkts punktā, jo arī tagad atsevišķās spēlēs ir jūtams, ka varam spēlēt kā līdzīgi ar līdzīgiem. Mūsu galvenais mērķis ir, lai mūsu puiši iemācās normāli spēlēt šajā līmenī, lai pēc tam viņiem ir vieglāk pāriet uz nākamo līmeni - uz lielo komandu. Tiesa, šiem puišiem gan kāds laiks vēl paies, līdz viņi izaugs līdz lielās komandas līmenim. Diemžēl iepriekš par šādu iespēju netika domāts," vērtē treneris.

 

Pieradīs spēlēt asi

Gulbenē nākamā Amatieru līgas spēle notiks 13.novembrī. Mūsu basketbolisti tajā sacentīsies pret madoniešiem.

 

„Gulbenieši tiek laipni aicināti uz spēlēm. Jauniešiem ir jāsaprot, ka par viņiem ir interese un ka viņi netiek nopelti. Varbūt šobrīd vēl nav redzams rezultāts, taču ir jāpadomā nedaudz uz priekšu. Pēc tam puiši jutīsies daudz labāk, viņi jau būs pieraduši spēlēt asi un stingri," saka K.Mājenieks.

 

Viņš atklāj, ka komandai ir arī atbalstītāji, kas ir nosponsorējuši treniņtērpus komandai, savukārt ar „SEB bankas" atbalstu komanda ir tikusi pie formas tērpiem.

 

„Ceram, ka šajos grūtajos laikos atradīsim arī vēl citus sponsorus, kas vēlēsies atbalstīt jaunos sportistus," saka treneris.

 

Austrumu zonā spēlē astoņas komandas - Gulbenes, Lielvārdes, Pārgaujas, Salacgrīvas, Daugavpils, Jēkabpils, Madonas un Siguldas.

 

Gulbenes komandā spēlē Artūrs Lūsis, Artūrs Mičulis, Arvis Malta, Ingars Aizpurs, Ingus Jakovičs, Jānis Mičulis, Mārtiņš Korulis, Normunds Lišiks, Oskars Vīksna, Raimonds Pušķis, Reinis Karolis, Ronalds Elksnis, Sandis Bukšs un Sandis Šimanovskis.

Pievieno komentāru

Sports