Gulbenes Bukiem pirmā uzvara - spēles pagarinājumā! 2

BK "Gulbenes Buki" vakar dramatiskā cīņā guva savu pirmo uzvaru šosezon, izbraukumā spēles pagarinājumā ar rezultātu 92:86 uzvarot Daugavas sporta nama (DSN) basketbolistus.

Spēles rezultātu pēc pāris neveiksmīgiem mēģinājumiem gūt punktus abu komandu izpildījumā, otrajā spēles minūtē ar precīzu metienu no groza apakšas atklāja Buku uzbrucējs Sandis Bukšs. DSN komanda turpināja uzbrukt no tālās distances, taču neprecīzi. Tikai trešajā spēles minūtē Arnis Lībažs atklāja arī pretinieku rezultātu, taču uz to uzreiz spēja atbildēt Mārtiņš Korulis (2:6). Pēc Ingara Aizpura 2+1 izgājiena Gulbenes komandai -  jau +7 (2:9), kam vēl pēc minūtes sekoja arī Lietavieša 3 gūtie punkti, rezultāts - 4:12 Bukiem par labu.

Pēc DSN pieprasītā minūtes pārtraukuma rīdzinieki vairāk koncentrējās uz spēli aizsardzībā, tādējādi apturot Gulbenes komandas izrāvienu - Bukiem 3 neveiksmīgi metieni pēc kārtas. 3 minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām Arnis Lībažs pārtvera bumbu un, piespēlējot to Rihardam Ginteram, ātrajā uzbrukumā guva vēl divus punktus - 10:14. Tikai pēc gandrīz četru minūšu klusēšanas Mārtiņam Korulim atkal izdevās gūt divus punktus (10:16). Ceturtdaļas beigās DSN komanda trīs punktus izdevās atgūt ar soda metieniem, rezultāts pēc pirmajām desmit minūtēm - 13:16 par labu Gulbenes Bukiem.

Arī otro ceturtdaļu atklāj Sandis Bukšs, šoreiz ar precīzu tālmetienu (13:19). DSN komandai Grīnbergs atbild ar to pašu - 16:19. Līdz ceturtdaļas vidum Bukiem ar Lietavieša un Jakoviča veiksmīgo darbošanos uzbrukumā vēl izdodas saglabāt 7 punktu pārsvaru (20:27), taču jau nākamajās 2 minūtēs DSN, gūdama vairākus punktus pēc kārtas, pietuvojās līdz 25:27, līdz otrās ceturtdaļas 6.minūtē pirmo reizi šajā spēlē tomēr izlīdzina rezultātu. Diemžēl 3 minūtes pirms puslaika beigām rīdzinieki izvirzījās jau vadībā 31:29. Lai gan Ingaram Aizpuram ar efektīvu slam dunk izdevās atkal izlīdzināt rezultātu, tomēr, pateicoties Nika Saknīša precīzajiem metieniem, šo ceturtdaļu sev par labu noslēdza DSN komanda (37:34).

Pēc lielā pārtraukuma DSN komanda turpināja palielināt pārsvaru. Jau pirmajā minūtē Ojārs Siliņš izprovocēja uz piezīmēm gan Aizpuru, gan Koruli, ar soda metieniem veiksmīgi palielinot pārsvaru līdz +7 (41:34).

Pēc nospēlētām divām minūtēm Gulbenes komandai - jau 4 komandu piezīmes un 10 punktu deficīts (44:34). Pēc gulbeniešu trenera pieprasītā minūtes pārtraukuma bumbas grozā beidzot sāka krist arī Bukiem. Vispirms Bukšs ātrajā uzbrukumā guva 2 punktus, vēlāk arī Aizpura 4 punkti pēc kārtas samazināja rezultāta starpību līdz -6 (46:40).

Cīņa par katru punktu turpinājās, DSN atguva 9 punktu pārsvaru vēl ceturtdaļas vidū (49:40), taču arī mūsējie nepalika atbildi parādā - ar Aizpura veiksmīgajiem soda metieniem un Jakoviča 5 punktiem pēc kārtas izdevās vēlreiz mazliet samazināt rezultāta starpību (57:51).

Vēl pēdejo reizi Rīgas komanda atguva 10 punktu pārsvaru pusotru minūti pirms ceturtdaļas beigām, taču, veiksmīgi sadarbojoties Lietavietim, Veinbergam un Aizpuram uzbrukumā, izdevās samazināt starpību līdz vairs tikai -5 (61:56). Ceturtdaļas izskaņā vēlreiz veiksmīgs no pustālās distance bija Saknītis, rezultāts - 63:56.

Pēdējās spēles pamatlaika desmit minūtes Buki iesāka veiksmīgāk, izprovocējot pretiniekus uz piezīmēm un lieliski darbojoties ātrajos uzbrukumos, panākot vairs tikai 3 punktu deficītu (63:60), ko izdevās nosargāt līdz pat ceturtdaļas vidum. Pēc Bukša 2 punktiem rezultāts jau 69:68, bet, lieliski sadarbojoties aizsardzībā, pēc DSN kļūdām, spēlē tiek atkal panākts neizšķirts - 69:69!

Jakovičs beidzot atgrieza Bukus vadībā ar pustālo metienu - 69:71, ko arī izdevās nosargāt līdz spēles pēdējai minūtei. 43 sekundes pirms pamatlaika beigām Siliņš ar precīzu tālmetienu tomēr vēlreiz izlīdzināja rezultātu (81:81). Diemžēl pēdējie Buku metieni grozā nekrīt - cīņa par pirmo sezonas uzvaru turpinās spēles pagarinājumā...

Pagarinājuma sākumā pirmos punktus gan guva Lībažs no DSN komandas, taču uzreiz ar veiksmīgu metienu atbildēja Ingars Aizpurs - 83:83. Rīdziniekiem 3 punktus guva Bricis, taču arī uz šo izgājienu Bukiem atbilde bija sagatavota - Veinberga precīzais tālmetiens. Pagarinājuma beigas jaunie Buki nospēlēja lieliski, gūstot vēl 6 punktus pēc kārtas - visi Lišika izpildījumā, tādējādi svinot pirmo uzvaru jaunajā sezonā ar rezultātu 86:92.

Nākamā Buku spēle notiks 21.oktobrī pulksten 19:45 Ogrē. Atbalstīsim savējos!

DSN - BK "Gulbenes Buki" 86:92 (13:16; 24:18; 26:22; 18:25; 5:11).

BK "Gulbenes Buki": Aizpurs 27p.+6AB, Veinbergs 14p.+5AB, Lišiks 13p.+10AB, Jakovičs 13p.+5AB, Lietavietis 10p.+7AB, Bukšs 9p., Korulis 6p., Matisons, Karolis.

DSN: Saknītis 17p.+13 AB, Lībažs 15p., Siliņš 11p., Strazdiņš 10p.+12AB, Bricis 7p.+5AB, Grīnbergs 7p., Ginters 5p., Viļumovs 4p., Larionovs 4p., Vītiņš 2p., Kļaviņš 2p., Lubāns 2p.

Komentāri 2

khm khm

kas tev nav? varbūt pirms muldi, palasi kādos no iepriekšējiem rakstiem dzirkstele.lv - tie nav tavi vecie Buki, tā ir pavisam cita iestāde! Lasīt iemācies - būtu labāk atbalstījis, tā ir mūsu jaunā basketbola paaudze un runa ir par viņu pirmo uzvaru!

pirms 10 gadiem, 2009.10.08 09:55