Gulbenes bukiem - septītais zaudējums

Gulbenes Buki aizvadīja kārtējo spēli Latvijas basketbola līgas 2. divīzijā, kurā izbraukumā piekāpās līgas pastarīšiem Līvānu komandai, kurai šī bija pirmā uzvara sezonā. Gulbeniešiem šoreiz laukumā nevarēja palīdzēt viens no galvenajiem punktu guvējiem Artūrs Lūsis, kas arī ietekmēja spēles rezultātu - 85:75 - Gulbenes komandai šis bija jau 7 zaudējums.

Komandu sākumsastāvi:

Līvāni - Artūrs Zarāns, Edgars Cimars, Didzis Bērziņš, Nauris Maskalāns, Raitis Makars.

Gulbenes Buki - Vents Veinbergs, Ingars Aizpurs, Sandis Bukšs, Normunds Lišiks, Pāvels Pastušeņa.

Lai gan pirmos spēles punktus izdevās gūt gulbenietim Ingaram Aizpuram, Līvānu aizsargs Edgars Cimars atbildēja ar pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas, izvirzot mājiniekus nelielā vadībā (6:2). Buki jau nākamajā minūtē izlīdzināja rezultātu ar soda metieniem, taču arī pašu sapelnītās piezīmes neļāva no jauna izvirzīties vadībā. Kamēr gulbenieši punktus galvenokārt guva ar soda metieniem, Līvānu komanda turpināja pamazām palielināt pārsvaru no groza apakšas. Rezultāts spēles 7. minūtē 16:10 - mājinieku labā.Tomēr līdz ceturtdaļas beigām viesiem izdevās vēlreiz samazināt rezultāta starpību. Vispirms kārtējie precīzie Veinberga soda metieni, tad arī, pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem ar punktu guvumu atzīmējās Pastušeņa (19:17 pēc pirmās ceturtdaļas). No Buku gūtajiem 17 punktiem 11 tika realizēti ar soda metieniem.

Līvānu komandai izdevās vēl noturēties vadībā līdz pat otrās ceturtdaļas 6. minūtei (30:25). Vents Veinbergs bija precīzs gan no groza apakšas, gan no tālās distances, pārsvars tika samazināts līdz minimumam (30:29).Jau nākamajā uzbrukumā Aizpurs vēlreiz panāca neizšķirtu (31:31). Ceturtdaļas otrā pusē Līvānu basketbolisti izcēlās ar 8 gūtiem punktiem pēc kārtas, tomēr arī uz to Buki spēja veiksmīgi atbildēt - pēc Veinberga, Matisona un Aizpura sadarbības 7 pēc kārtas gūti punkti un jau atkal - minimāla rezultāta starpība (39:38). 4 sekundes pirms pirmā puslaika beigām no groza apakšas vēl reizi precīzs bija Indriksons - arī otro ceturtdaļu mājinieki noslēdza savā labā 41:38.

Trešās ceturtdaļas sākumā pretiniekiem precīzs bija Andris Vaivods, atjaunojot 5 punktu pārsvaru (43:38). "Kaķa un peles" spēles turpinājās. Līvāni ik pa laikam palielin`ja pārsvaru līdz +6, taču Bukiem katru reizi izdevās izlīdzināt rezultātu. Tomēr pirms trešās ceturtdaļas beigu signāla Līvānu iekrāto 6 punktu pārsvaru Bukiem vēlreiz neizdevās nodeldēt. Ceturtdaļu jau atkal uzvar mājinieki (63:57).

Pēdējās desmitminūtes sākums aizritēja līdzīgi kā trešā ceturtdaļa - Bukiem atkal un atkal izdevās samazināt pretinieku pārsvaru līdz minimumam (65:64) un ceturtdaļas vidū pat izvirzīties vadībā (68:69), tomēr arvien pietrūka spēka pārsvaru nostiprināt.

Trīs minūtes pirms spēles beigu signāla mājinieki nu jau pēdējo reizi atguva vadību spēlē. Gulbenieši uz pretinieka gūtajiem deviņiem punktiem, pēdējās spēles minūtēs diemžēl spēja atbildēt tikai ar vienu gūtu punktu, tādējādi piedzīvojot sesto zaudējumu pēc kārta, šoreiz ar rezultātu 75:85.

Lielisku spēli Buku sastāvā šodien aizvadīja Vents Veinbergs, gūdams 33 punktus, savācot 4 bumbas zem groziem un 4 reizes rezultatīvi piespēlējot.

BK "Gulbenes Buki": Veinbergs 33p.+4AB+4RP, Aizpurs 16p., Lišiks 12p., Matisons 6p., Bukšs 3p., Šimanovskis 3p., Pastušeņa 2p.+5AB.

Līvāni: Bērziņš 18p.+8AB + 5RP, Indrikovs 15p.+ 6AB, Zarāns 14p.+7AB, Cimars 12p.+6RP+5AB, Vaivods 8p., Baumerts 7p.+5AB, Maskalāns 6p.+7 AB, Makars 5p..