Gulbenes novada sporta skolai "sociālās slēpes” iedotas uz laiku 10

“Gribēju nomāt slēpes, kā tas bija iespējams citos gados, bet uzzināju, ka Gulbenes stadionā to vairs nav - esot iedotas sporta skolai. Kā tad tā? Slēpes taču tika iegādātas sociālajā projektā un bija domātas parastiem cilvēkiem, nevis sportistiem. Taisnojas, ka Covid-19 pandēmija, tāpēc nomāt nevar. Bet slēpes varēja dezinficēt un dot cilvēkiem nomā, lai slēpo,” piezvanot “Dzirkstelei”, sūdzējās kāda sieviete, kura vēlējās būt anonīma.
Pašvaldības Sporta pārvaldē laikrakstam skaidro - slēpju noma iedzīvotājiem Gulbenē pašlaik patiešām nav iespējama sakarā ar Covid-19 pandēmiju. Slēpes esot izdalītas sporta skolas audzēkņiem individuāliem treniņiem. Turklāt slēpju, kas iegādātas sociālā projekta laikā, nav bijis daudz – kādi desmit pāri.
Runa ir par slēpēm, kas iegādātas projektā „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Gulbenes novadā”, kura realizācija ir paredzēta līdz pat 2023.gada 31.augustam. Projekta mērķauditorija ir nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautie iedzīvotāji. Projektu īsteno pašvaldība, un sadarbības partneri ir novada sociālais dienests, novada invalīdu biedrība un pensionāru biedrība “Atspulgs 5”. Realizācijas gaitā paredzētas dažādas aktivitātes, tajā skaitā sportošanas inventāra iegāde. Eiropas Sociālā fonda finansējums šim projektam ir 376 599,72 eiro, valsts budžeta finansējums – 66 458,78 eiro.
Par to, ka “sociālās slēpes” ir šoziem atdotas lietošanā Gulbenes novadā bērnu un jaunatnes sporta skolai, novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs “Dzirkstelei” neko paskaidrot nevar, saka, lai vaicājot pašvaldības administrācijā.
Biedrības “Atspulgs 5” valdes priekšsēdētāja Anna Vīgante “Dzirkstelei” teic, ka viņas biedrībā neviens nav interesējies par iespēju nomāt slēpes. A.Vīgante pieļauj, ka tas vairāk interesē pilsētniekus. Laucinieki galvenokārt interesējas un gaida, kad atkal šā projekta ietvaros varēs pieteikties braucieniem peldbaseina apmeklēšanai.
Sporta skolas direktors Arnis Šķēls “Dzirkstelei” stāsta: “Šeit nevajadzētu jaukt divas lietas. Slēpotājiem kā nodaļai ir sporta skolas sagādātas slēpes. Ir, protams, arī vecāku gādātas slēpes. Uz pārējām slēpēm pretendēja un iespēju robežās tās saņēma to nodaļu audzēkņi sporta skolā, kuri nav slēpotāji, piemēram, volejbolisti, arī vieglatlēti un citi. Sporta skola arī nevar saviem 500 audzēkņiem sagādāt slēpes.” Viņš saka – arī viņam zvanīts un izteikti pārmetumi par “sociālajām slēpēm”. A.Šķēls zvanītājai ieteicis viņas bērniem slēpes meklēt skolā, kurā šie bērni mācās. Novada skolām arī ir slēpes. Iespējams, ne visas tās esot “noslogotas”. Turklāt skolā šobrīd sporta nodarbības nenotiek. Tātad sporta skola aizpilda šo nišu.
A.Šķēls, runājot par “sociālajām slēpēm”, akcentē, ka sporta skolai tās iedotas uz laiku. Treneri, izmantojot labvēlīgos laika apstākļus, pašlaik organizējot audzēkņiem slēpošanas un slidošanas nodarbības. Konkrēti treneri un konkrēti audzēkņi ir atbildīgi par sporta inventāru, kuru saņēmuši lietošanā. “Sociālās slēpes” sporta skolā nevienam nav uzdāvinātas vai iedotas uz neatdošanu. Tas ir inventārs, kurš būs jāatdod atpakaļ.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Melo

Zinu ka vairāki privātie cilvēki tika pie šīm slēpēm uz nenoteiku laiku uzglabāt savā rīcībā. Vēlāk tikai sporta skola izprasīja pārējo pusi.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.20 17:09

A.Š.

Man vajag visu: sociālās slēpes, sociālās slidas, sociālās mēbeles, sociālo slidošanas laiku un citus sociālos labumus. Drīz vajadzēs arī vietu sociālā mājā. Es biju varens, esmu varens un būšu varens. Tikai sociālais.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.20 18:34

Pļak

Tā arī ir! Guļbenes kolhozs, kas dzīvo par eiropas piķi.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.21 12:05

....

Kāpēc pie mums nevar slēpot dēļ Covid? Un slēpes jau ir tik garas, ka nebūs grūti to 2 m distanci ievērot;) Madonā Smeceres bāzē Covids netraucē. Arī slēpes var iznomāt.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.20 19:16

A.esam

Vienigais ,ko tev vajag- kulaks starp acim

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.20 19:57

A.esammmm

Vari mēģināt, ja aizsniegsi.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.21 08:09

Ranger

Kur Gulbenē ir tā biatlona trase? Kāds var pastāstīt iespējami precīzāk?

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.20 20:23

Paldies!

Nu te ir skaidrs, ka distanču slēpošana šogad ir aktuāla un kādi 30 komplekti jāpiepērk klāt nākamajiem gadiem, jāieplāno budžetā!

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.21 18:00

Paldies!

Un vispār malači cilvēki, ka slēpo!

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.21 18:03

Sports