Gulbenes Pilsētas svētki: Viktora Kazāka simtgades piemiņas kausa izcīņas sacensības soļošanā

Pilsētas svētku ietvaros Gulbenes sporta centra sporta laukumā piekto gadu pēc kārtas notika Viktora Kazāka simtgades piemiņas kausa izcīņas sacensības soļošanā.

Tradicionāli pasākums noritēja sirsnīgā atmosfērā, par ko gādāja V.Kazāka ģimene – meita Maija, mazbērni un mazmazbērni, kas bija sarūpējuši katram dalībniekam piemiņas medaļas. Visus priecēja Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestra muzikālais sveiciens.

Pirms starta svinīgus vārdus teica pilsētas pārvaldnieks Gints Āboliņš, bet simboliski vienu stadiona apli nosoļoja visa V.Kazāka dzimta, kas bija ieradušies vienādos krekliņos, kā arī visi pieteikušies sacensību dalībnieki. Jau piekto gadu tika pasniegts ceļojošais kauss.

Pirmajā gadā par soļošanas tradīciju kopšanu Gulbenes novadā un sasniegumiem tas tika pasniegts Gunāram Rubenim, otrajā gadā - Ritai Vucēnai, trešajā gadā kauss aizceļoja pie Jāzepa Odumiņa, pagājušajā gadā šis gods tika uzticēts Harijam Āboliņam, bet 100-gades sacensībās ceļojošo kausu Maija Dauškane pasniedza Ņinai Jurciņai.

Dāmām bija jāveic 2 kilometri gara distance. Visātrāk šo distanci veica Inese Sirmā. S II vecuma grupā, kur tiek pielāgots vecuma un rezultāta koeficients, otro vietu izcīnīja Dace Saulīte no Madonas, bet trešo vietu ieguva Ņina Jurciņa. Dāmām S grupā pirmajā vietā Lāsma Zelča. Meitenēm bija jāveic 1 kilometru gara distance un par uzvarētāju arī šogad kļuva sportiste no Druvienas Ieva Balode.

Vīrieši spēkiem mērojās 3 kilometru soļošanā. Par uzvarētāju kļuva Edgars Gjačs, kuram šoreiz konkurenci sastādīja sportists no Preiļiem, otrajā vietā Raivis Bērziņš, bet trešajā pozīcijā Artis Vizners no Druvienas. V II grupas dalībniekiem pēc aprēķinātās koeficientu sistēmas par uzvarētāju pārliecinoši kļuva Normunds Ivzāns no Preiļiem, otrajā vietā Andrejs Vācietis, bet trešo vietu izcīnīja Guntis Balodis. Jaunieši spēkiem mērojās 2 kilometru soļojumā. Par uzvarētāju kļuva Preiļu pārstāvis Raivo Liniņš, otrajā vietā Atis Valkjuns (Druviena).

Pie sacensību organizēšanas paldies Mirdzai Kušķei, kas pirms pieciem gadiem kļuva par šo sacensību idejas autori, kā arī Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestrim.

Pievieno komentāru

Sports