Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes posms sacensībā „Latvijas spēcīgākā pilsēta”

Gulbenē, pie kultūras centra, 25.jūlijā no pulksten 15.00 līdz 18.00 notiks ceturtās Pauerliftinga sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Sacensības notiks sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” ietvaros un tajās piedalīties aicināti sportot gribošie jaunieši.

Sacensību dalībniekiem būs iespēja savu izturību pārbaudīt, spiežot svara stieni pēc iespējas vairāk reižu. Jauniešu un sieviešu grupās svaru stienis svērs 20 kg, bet vīru konkurencē spriedzi radīs 50 kg smagais svaru stienis.

Tiem sacensību dalībniekiem, kuriem svaru stieņa spiešana guļus ir vēl nepiepazīts sporta veids, būs iespēja to apgūt vairākkārtēja Pasaules medaļnieka Mārtiņa Krūzes pavadībā.

Lai sacensības būtu vēl aizraujošākas, dalībnieki tiek aicināti veidot komandas. Piecu labāko sportistu sniegums veidos komandu vērtējumus. Trīs izturīgākie dalībnieki/-ces katrā grupā un spēcīgākā komanda tiks godināti ar sportot motivējošām balvām.

Cīņā par Latvijas spēcīgākās pilsētas godu jūlijā jau notikušas trīs sacensības Siguldā, Jūrmalā un Bauskā. Kopējo pilsētu rezultātu veido katra dalībnieka sniegums sacensībās. Šobrīd Bauska ir rekordiste ar kopā paceltajiem 145010 kilogramiem. Jūrmalas sniegums ir 72700 kg, bet Siguldā – 70050 kg.

Informācija par sacensību norisi Gulbenē un citviet Latvijā ir pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas mājas lapā www.powerliftings.lv.

Pauerliftinga sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notiek sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa šā projekta pasākumu būs veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiks vairāk nekā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas.

Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina - veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanās no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

„Latvijas spēcīgākā pilsēta” Gulbenes posmu organizē Latvijas Paeurliftinga federācija. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. 

Pievieno komentāru

Sports