Gulbenieši ir stiprāki par „Viesuli" 3

Vidzemes olimpiskā centra (VOC) hokeja čempionātā Gulbenes „Rubate" ar 7:3 uzvarēja Valmieras komandu „Viesulis".

Pretinieki turnīra tabulā atrodas ceturtajā vietā un sakrājuši par pieciem punktiem vairāk nekā gulbenieši. Papildu problēmas radīja vairāku vadošo spēlētāju traumas.

Spēles pirmās minūtes lika secināt, ka viegli nebūs. Izveidotie vārtu gūšanas momenti palika neizmantoti. Palīdzēja pretinieki. Jau pirmo skaitlisko vairākumu pēc Gata Rikveiļa un Aivara Berkolda piespēlēm realizēja Uģis Melnbārdis.

„Viesulis" rezultātu izlīdzināja trešdaļas priekšpēdējā minūtē, kad uz vārtiem mestu ripu neveiksmīgi apturēja mūsu aizsargs. Tomēr pusminūti pirms pārtraukuma negaidītu un precīzu metienu izdarīja Igors Mežkuts (pēc Denisa Kozlovska piespēles), un komandas atpūtā devās pie rezultāta 2:1 „Rubates" labā. Noraidījumu šajā puslaikā nopelnīja I.Mežkuts.

Otrās trešdaļas sākumā noraidījumu saņēma Eduards Ruļovs. Izturējuši „Viesuļa" vairākumu, mūsu spēlētāji metās uzbrukumā un pusminūtes laikā guva divus vārtus. Vispirms lielisku Alberta Bubiša piespēli vārtu guvumā pārvērta D.Kozlovskis, bet U.Melbārdis asistēja Uģim Kindzulim. Tūlīt gan pretinieki arī guva vārtu, un rezultāts kļuva 4:2.

Sekoja divi mūsējo vienlaicīgi noraidījumi (E.Ruļovs un I.Mežkuts), tomēr „Rubate" lieliski nospēlēja trijatā. Trešadaļas izskaņā uz noraidīto soliņa devās arī U.Melnbārdis, bet rezultāts nemainījās.

Trešo trešdaļu „Rubates" komanda sāka mazākumā, bet tas netraucēja D.Kozlovskim aizskriet vienatnē pret vārtsargu (piespēlēja Pēteris Melnbārdis) un gūt piektos vārtus - 5:2. Pēc minūtes pretinieki pēc mūsu aizsarga kļūdas panāca 5:3. Šajā epizodē traumu guva mūsu vārtsargs Mikus Mezītis. Uz laiku viņa vietā stājās Jānis Libeks un savu darbu paveica labi. Pēc sešām minūtēm Mikus atgriezās vārtos.

Pretinieki sāka spēlēt agresīvāk, un vienā no epizodēm A.Bubišam nācās „viesulēnam" mācīt labas uzvedības normas. Tas gan maksāja ar noraidījumu, bet kārtība bija ieviesta. Valmieras hokejisti izmisīgi centās glābt spēli, bet neveiksmīgi. Vēl vairāk - spēles izskaņā mūsējie vispirms realizēja skaitlisko vairākumu (pēc U.Melnbārža piespēles vārtu guva D.Kozlovskis), bet pēc tam I.Mežkuta metienu pielaboja U.Kindzulis, un rezultātā uzvara ar 7:3.

Bez minētajiem hokejistiem „Rubates" komandā spēlēja Toms Mezītis, Jānis Sudrabs un Ritvars Ohnovskis. Kā jau ierasts, tribīnēs mūs atbalstīja vairāki desmiti gulbeniešu. Viņi speciāli bija mērojuši ceļu uz Valmieru, un sevišķi iepriecina viņu sagatavoti saukļi un plakāti.

Nākamā spēle Gulbenes „Rubatei" būs 17.novembrī Aizkrauklē, bet Valmierā 24.novembrī būs spēle ar HK „Ape". Interesenti par komandas gaitām var uzzināt mājas lapā „www.freewebs.com/rubate".