Gulbenieši Rīgā piedzīvo sagrāvi

Vakara vakarā ASK/Buki aizvadīja spēli Rīgā, tiekoties ar vietējo ASK/Rīga. Arī šoreiz Bukiem laukumā nedevās Andrejs Jansons, kurš joprojām ārstē savainojumu.

Spēles sākums ļoti veiksmīgs izdevās Agrim Kazākam, viņš arī atklāja spēles rezultātu ar precīzu tālmetienu. Ceturtajā minūtē tas viņam izdevās atkārtoti, atkal izvirzot Bukus vadībā - 14:11. Rīdziniekiem Vītols atbildēja ar precīziem tālmetieniem, taču vēlreiz izcēlās Gundars Rauza, pusotru minūti pirms ceturtdaļas beigām ar 2 punktiem ar sodu atkal atgūstot vadību Bukiem.

Diemžēl pēdējā ceturtdaļas minūte nenoritēja vairs tik veiksmīgi - pēdējā sekundē Ļaksa iemeta tālmetienu, panākot jau 5 punktu pārsvaru (24:19). Jau pirmajās desmit minūtēs 6 no 16 tālmetieniem.

Otrās ceturtdaļas sākumā Salvis Mētra atzīmējās ar diviem punktiem ar sodu (26:22), taču ar to pašu divreiz pēc kārtas atbildēja arī Ernests Kalve, ātri vien palielinot pārsvaru spēlē līdz +8 (32:24).

Ceturtdaļas vidū Buki ilgāku laiku nespēja gūt punktus, ko ASK/Rīga uzreiz izmantoja, vēlreiz palielinot pārsvaru līdz +14 (38:24). Pēc Rauzas efektīvās darbošanās aizsardzībā Uldis Rudzītis, gūdams 5 punktus pēc kārtas, mazliet sašūpoja ASK/Rīga aizsardzību (38:29), tomēr puslaiku Rīgas komanda noslēdza ar 12 punktu pārsvaru - 49:37.

Otrā puslaika sākums mājiniekiem izdevās graujošs - 12 pēc kārtas. Buki pirmos punktus gūst tikai 4. minūtē - rezultāts jau 61:39. Ceturtdaļas vidū Buki atkal atgūst pārliecību, iemetot 3 tālmetienus pēc kārtas (66:50), taču jau ceturtdaļas beigās rīdzinieku pārsvars atkal sasniedza +20 punktus - 72:52.

Pēdējās desmit minūtes Bukiem izvērtās ļoti mazrezultatīvas. ASK turpināja pārliecinoši uzbrukt, no tālās distances strauji palielinot pārsvaru un beigās jau sagraujot Bukus ar rezultātu 112:68. Buki iemeta tikai 15 no 42 2p.-metieniem.

ASK/Rīga - ASK/Buki 112:68 (24:19; 25:18; 23:15; 40:16).

ASK/Buki: Rudzītis 19p., Kazāks 16p., Rauza 14p.+6AB, Mētra 13p.+8RP, Plivda 6p.+7AB.