Gulbenieši sportos Sēlijā

Sestdien un svētdien Jēkabpilī notiks gadskārtējo Latvijas pašvaldību sporta veterānu (senioru) 45. jubilejas sporta spēļu noslēguma posms vieglatlētikā, volejbolā, basketbolā, rokasbumbā un minifutbolā. Kā "Dzirksteli" informē seniors Gunārs Rubenis, uz Jēkabpili pošas arī plaša senioru komanda no Gulbenes rajona.

Veterānu sporta spēles ir otrs masveidīgākais kompleksais sporta pasākums Latvijā pēc skolēnu sporta spēlēm. Šīs gadskārtējās sacensības ir izturējušas valstī notikušo pārmaiņu laiku pārbaudi un turpina vēl pagājušajā gadsimtā iedibinātās labās tradīcijas. Pāris simtu entuziastu 1963.gadā tikai dažos sporta veidos aizsāktā tradīcija izvērtusies par masveida sporta kustību, par dzīvesveidu vairāk nekā pieciem tūkstošiem Latvijas sporta mīļotāju, sākot no trīsdesmit gadu vecuma un beidzot ar septiņdesmit un pat astoņdesmit gadu slieksni pārkāpušiem. Sacensību dalībnieku vidū ir ne mazums slavenību ar skanīgiem spēka gados gūtiem tituliem, kuri visu pulveri vēl nav izšāvuši un turpina plūkt laurus Eiropas un pasaules senioru čempionātos tuvās un tālās zemēs.

 

Šogad sacensības notiek 18 sporta veidos. Jau notikuši posmi Iecavā (galda teniss), Daugavpilī (novuss, šahs, kross, šautriņu mešana, svaru stieņa spiešana, basketbols, volejbols), Jelgavā (dambrete, peldēšana, volejbols), Madonā (distanču slēpošana, riteņbraukšana), Bauskā (orientēšanās) un Kocēnos (florbols).

Pievieno komentāru

Sports