Gulbenieši startē „Kāpa 2015”

No 3.-5.jūlijam Cēsu pusē Amatas novada Amatciema apkārtnē norisinājās pēdējo gadu Latvijas orientēšanas centrālais pasākums „Kāpa 2015”. Starptautiskās trīsdienu orientēšanās sacensības notika jau 29 reizi, pulcējot aptuveni 1800 dalībniekus, tostarp arī desmit citu valstu pārstāvjus.

Sacensību kopvērtējumā uzvarētājus noteica trīs individuālo distanču rezultātu summa. Sacīkstes notika arī velo orientēšanās un taku-o orientēšanās disciplīnās.

Tradicionāli arī gulbenieši bija ieradušies uz sacensībām kuplā skaitā, vairāk kā 30 dalībnieki.

Spēcīgākajā M 12 grupā zēniem 33 dalībnieku konkurencē astotajā pozīcijā pēc trīs dienu startiem bija Normunds Zaharāns, viņa labākais starts izrādījās pēdēajā sacensību dienā – 6.vieta.

M 12** grupā vieglākā distancē konkurencē startēja četri Gulbenes novada jaunie orientiristi. Labākais starts izdevās Ralfam Aščukam, kurš kopvērtējumā izcīnīja otro vietu. Pirmajā sacensību dienā viņam bija otrā vieta, otrajā - trešā, bet pēdējā viņš ierindojās ceturtajā pozīcijā. Savukāt, Ermīns Neilands ierindojās tūlīt aiz viņa – trešajā vietā. Piekto vietu ieguva Jānis Puķītis.
M 14** grupā (īsajā distancē) 38 dalībnieku konkurencē Raivo Dailide, pēc ne tik veiksmīga pirmās dienas starta (6.vieta), spēja saņemties un kopvērtējumā izcīnīt trešo vietu, jo pārējās dienās viņš ierindojās otrajā pozīcijā. Šajā grupā Uvim Ronimseptītā vieta, bet astotais bija Ralfs Bambulis.
M 16 L grupā (garajā distancē un nopietnākā konkurencē) lielisku sniegumu demonstrēja Renārs Kokorevičs, izcīnot trešo vietu kopvērtējumā. Konkurence bija ļoti spēcīga un sīva. Renāram tikai par vienu sekundi trīs dienu summā izdevās apsteigt tuvāko sekotāju no komandas “Auseklis”. Otro vietu viņa grupā izcīnīja pārstāvis no Lietuvas, bet pirmais - Smiltenes sporta skolas audzēknis.
M 16** grupā (īsajā distancē) Gulbenes novada jaunajiem censoņiem ceturtā un piektā pozīcija. Tā Armands Vaičuls ierinojās tūlīt aiz goda pjedestāla, bet aiz viņa piektais bija Armanda treniņu biedrs Kaspars Briedītis.
M 75 grupā Jurim Zaķim nācās samierināties trīs dienu summā ar ceturto pozīciju, jo no godalgotās vietas viņu šķīra vien nieka 14 sekundes. Jāpiebilst, ka sacensību pirmajā un pēdējā dienā viņš uzrādīja trešo labāko rezultātu, bet otrajā bija pat otrajā pozīcijā, tomēr kopvērtējumam ar to bija par maz.

Savukārt ļoti veiksmīgs trīs dienu starts izdevās Daigai Krēsliņai, kas W50S (īsajā distancē) 32 dalībnieču konkurencē izcīnīja pirmo vietu, otrās vietas ieguvēju  - ārzemnieci -  apsteidzot tikai par 7 sekundēm. Daigai neveiksmīgs izrādījās starts pirmajā sacensību dienā - 8.vieta, jau otrajā startā viņa ierindojās otrajā pozīcijā, bet fantastisku sniegumu D.Krēsliņa demonstrēja pēdējā mačā, pārliecinoši uzvarot, kas deva iespēju kopsummā pacelties uz pirmo pozīciju.
W21S grupā starp 62 dalībniecēm piekto vietu izcīnīja Sindija Širaka.
Vienu dienu sacensībās DIR2 grupā startēja Signe Sirmā, uzrādot otro labāko rezultātu.