Gulbeniešiem mazajā “Sarmā” - trīs 3.vietas 4

Svētdien gan gulbenieši, gan arī viesi, kas bija ieradušies mūsu pilsētā un rajonā, varēja just līdzi Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmā posma "Sarma 2009" dalībniekiem, kas devās sniegotajos un ledainajos mūsu puses ceļos. Citam sacensības aizritēja ļoti labi, citam tās beidzās vēl īsti nesākušās, taču kopumā var teikt, ka pirmais rallijsprinta čempionāta posms ir aizvadīts veiksmīgi un godalgas ir sadalītas.

Atkal nākas pārliecināties, ka Gulbenes ralliju organizatoriem tik tiešām ir "blats" pie augstākajiem spēkiem - kā tuvojas ziemas rallijs, tā ziemai īsti atbilstoši laika apstākļi ir klāt.  

Sportistiem sacensībās bija jāveic divas reizes pa trim ātrumposmiem. Daļa pirmā ātrumposma "Kamalda" savulaik jau bija izmantota rallijsprintā, savukārt pārējie abi ātrumposmi rallijsprinta sportistiem bija jauni. Ātrumposms "Kalves" gan ir zināms kā lielā rallija ātrumposms, savukārt ātrumposms "Gaujmalas" nav izmantots jau ilgus gadus, padomju laikos gan rallijs pa šo ceļu ir gājis.

 

Kā atzina sportisti, trases bija ļoti interesantas. Jāteic gan, ka arī diezgan viltīgas un sarežģītas. Kopumā uz starta stājās 68 ekipāžas, taču finišēja tikai 59. Dažiem sportistiem rallija laikā nācās saskarties ar dažādām tehniskām problēmām, citi savukārt piedzīvoja avārijas. Jāpiebilst, ka bija arī kāds nepatīkams atgadījums - ātrumposma "Gaujmalas" laikā ekipāža Alvis Lecis/ Gatis Bērziņš nobrauca no ceļa un iebrauca Gaujas upē. Par laimi, turpat atradās skatītāji, kas uzreiz devās palīgā avarējušajai ekipāžai. Organizatori lielu paldies saka visiem, kas palīdzēja sportistiem, jo īpaši Andrim Bogdanovam un Dainim Ozoliņam. Drīz vien, protams, piesteidzās arī mediķi, kas dežurēja ātrumposma startā. Sportisti tika nogādāti Gulbenes slimnīcā. Par laimi, nekas nopietns viņu veselībai nedraud.

 

Vieniem - veiksme, citiem - izstāšanās

Sacensībās piedalījās arī septiņas gulbeniešu ekipāžas. Ļoti neveiksmīgs rallijsprinta čempionāta pirmais posms izvērtās "4WD" klases ekipāžai Marekam Švarcam - Švampānam/ Gatim Cimdiņam. Viņi piedzīvoja avāriju un no tālākas cīņas izstājās. Pērn savukārt šī ekipāža bija līderu godā savā klasē.

 

Par veiksmīgu mazās "Sarmas" ralliju savukārt var saukt šīs pašas klases sportisti Jānis Patmalnieks/ Rolands Ziemelis, kas izcīnīja godpilno 3.vietu. Šajā pašā klasē startēja arī Gulbenes ekipāža Rimants Kalniņš/ Jānis Siliņš, kas ierindojās 4.vietā, kā arī Sandis Boks/ Jānis Veilands, kas ierindojās 6.vietā. Uzvaru "4WD" klasē izcīnīja Didzis Blūms/ Aigars Rencis, un 2.vietu ieguva Ints Jeršovs/ Jurģis Ozols.

 

"4WD+" klasē uzvaras laurus plūca pieredzējušais un titulētais rallists Jānis Vorobjovs ar stūrmani Guntaru Zicānu. 2.vietu izcīnīja Arvis Arums/ Gatis Balgalvis, 3.vietā ierindojās Rolands Mēnesis/ Mareks Bērziņš.

 

"1,6" klasē pirmajās trīs vietās ierindojās Atis Bruņinieks/ Nauris Bruņinieks, Mārcis Ķenavs/ Armands Ķenavs un Mārtiņš Vītols/ Ronalds Rozenbergs.

"1,6+" klasē startēja arī divas Gulbenes ekipāžas. Aigars Skudra/ Nikijs Skudra šajā rallijā izcīnīja 7.vietu, savukārt Oskars Leišaunieks/ Deniss Tuleiko ieņēma 8.vietu. Pirmajā trijniekā šajā klasē ierindojās Uldis Briedis/ Monvīds Austrums, Krists Kalniņš/ Andžejs Jankovskis un Jānis Ikers/ Juris Āķītis.

 

Par labiem rezultātiem var priecāties Ata Ozoliņa/ Gata Jansona ekipāža, kas šoreiz vienīgā pārstāvēja Gulbeni "road" klasē. Šiem sportistiem izdevās izcīnīt 3.vietu. 1.vietu šajā klasē izcīnīja Mareks Vītols/ Uģis Reņģe, 2.vietā ierindojās Māris Freibergs/ Edgars Trūps. Jāpiebilst, ka šajā klasē cīnījās arī 16 gadus vecais Latvijas prezidenta Valda Zatlera dēls Kārlis Zatlers, kurš startēja kopā ar pieredzējušo stūrmani Normundu Vugulu, un jāteic, ka šai ekipāžai izdevās parādīt diezgan labu sniegumu - viņi izcīnīja 7.vietu.

 

Gulbenes komandai - 3.vieta

Klasikas kausu mazajā "Sarmā" izcīnīja Gintars Ozoliņš/ Māris Spēlmanis. Junioru kausu un arī sponsoru specbalvu kā 13.vietas ieguvēji ieguva ekipāža Mārcis Ķenavs/ Armands Ķenavs. Sponsoru balva pienācās arī rallijsprinta čempionāta pirmā posma absolūtā vērtējuma līderiem Jānim Vorobjovam/ Guntaram Zicānam. Rallijsprinta čempionāta ieskaitē netika vērtētas divas "open" klases ekipāžas, kas startēja ar garajām sporta radzēm, taču organizatori apbalvoja arī 1.vietas ieguvēju šajā klasē un tie bija Gatis Vecvagars/ Ainārs Kalniņš. Šī ekipāža uzrādīja arī absolūti labāko rezultātu mazajā "Sarmā".

 

Komandu vērtējumā 1.vietu izcīnīja komanda "B&K Rallijs" (Mareks Vītols/ Uģis Reņģe, Mārcis Ķenavs/ Armands Ķenavs, Arvis Arums/ Gatis Balgalvis). 2.vietā ierindojās komanda "RSR Rally Team PRO" (Māris Freibergs/ Edgars Trūps, Ints Jeršovs/ Jurģis Ozols, Didzis Blūms/ Aigars Rencis). 3.vieta komandu vērtējumā pienācās gulbeniešiem - "Auto - moto" rallija komandai (Atim Ozoliņam/ Gatim Jansonam, Sandim Bokam/ Jānim Veilandam, Jānim Patmalniekam/ Rolandam Ziemelim).

 

Nākamais rallijsprinta posms "Ērgļi 2009" notiks 28.februārī un 1.martā, savukārt Gulbenes apkaimē 14. un 15.februārī notiks lielais rallijs "Sarma 2009".

 

Vairāk foto skatīt: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=12233

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lasitajs

Nu nezinu, Anita, ko tu te nesaproti, viss pilnigi skaidrs, laikam tev vienkarsi problemas ar lasisanu, vai nu vel kas cits parejiem nesaprotams

pirms 11 gadiem, 2009.02.04 11:42

...

Anita, zini cik grūti rakstīt par lietu ko nemaz "nefiško"!? :)))) Tapēc tā ir! Uzmini nu kurš ir kurā vietā! :)))

pirms 11 gadiem, 2009.02.03 12:24

anita

raksts garš un pats galvenasi vispār nav atrodams, jo nevar saprast kas tad uzvarējs. gulbenieši? 3. vietā? kas pirmajā?

pirms 11 gadiem, 2009.02.02 17:06

Sports