Gulbeniešiem – medaļu birums

Divu dienu garumā Jelgavā norisinājās Latvijas sporta veterānu 51.sporta spēļu finālsacensības vieglatlētikā, minifutbolā, volejbolā, basketbolā un rokasbumbā.

Vieglatlētikas arēnā šogad ar izciliem panākumiem startējuši Gulbenes novada sportisti, 37 komandu konkurencē izcīnot 3.vietu kopvērtējumā un mājup atgriežoties ar kuplu medaļu pūru. Gulbenieši individuālājās disciplīnās izcīnīja 19 zelta, 15 sudraba un 8 bronzas godalgas.

Toni uzdeva soļošanas speciālisti, iesākot sacensības ar vairākām augstākā kaluma medaļām. Tā 3000 metru soļojumā dāmām absolūti labāko rezultātu distancē uzrādīja un S 45+ grupā skaistu uzvaru svinēja Inese Sirmā. S 40+ pirmajā vietā Irita Bačka, bet S 30+ grupā savu sportistes karjeru šādās sacensībās ar zelta godalgu uzsāka Baiba Pušpure. Sudraba medaļa S 65+ grupā Ņinai Jurciņai. Vīrieši sacentās 5000 metru soļošanā. Zelta medaļas izcīnīja Gunārs Rubenis V 75+ grupa un Harijs Āboliņš V 65+ grupā. Sudraba godalgas Jāzepam Odumiņam (V 80+) un Raivim Bērziņam (V 40+), bet bronzas medaļas ieguva Andrejs Vācietis (V 75+) un Guntis Balodis (V 75+).

Sestdienas sacensības turpināja skrējēji, lecēji un metēji. Jānis Pāvuliņš lodes grūšanā svinēja pārliecinošu uzvaru V 35 + grupā, savukārt, Jānim Pērkonam trešā vieta V 65+ grupā.

Šķēpa mešanā J.Pāvuliņš otrajā pozīcijā, jo zelta godalgu izcīnīja bijušais olimpietis Ēriks Rags. J.Pērkonam vēl viena bronzas medaļa.

Tāllēkšanā V 35+ grupā pēdējā lēcienā izcilu sniegumu demonstrēja Raimonds Siliņš, izcīnot pirmo vietu. Dāmām S 30+ grupā otro vietu izcīnīja Diāna Tuča.

Uz starta 800 metru distancē stājās Guna Ģērmane, viņas sniegums bija lielisks, uzrādītais rezultāts ļoti augstvērtīgs un pārliecinoša uzvara S 30+ vecuma grupā.

Nākamie 1500 metru distancē devās Jānis Ģērmanis, R.Siliņš un J.Odumiņš. Sīva cīņa par godalgotajām vietām ritēja līdz pat finiša taisnei. Tomēr nepilnu sekundi ātrāks par Jāni Ģērmani izrādījās sportists no Ogres, ka rezultātā Jānim - otrā vieta, bet Raimonds finišēja trešais. Savā vecuma grupā Jāzepam Odumiņam - trešā vieta.

Vēl dāsnāka gulbeniešiem izrādījās otrā sacensību diena. Agrā svētdienas rīta stundā pirmie sacensības atsāka soļotāji vīrieši, kas spēkiem mērojās 10 kilometru distancē. Atkal pie zelta godalgām tika Gunārs Rubenis un Harijs Āboliņš. Tāpat sudraba medaļas - Jāzepam Odumiņam un Raivim Bērziņam, kā arī uz otro pozīciju šajā distancē izdevās pakāpties Andrejam Vācietim. Trešajā vietā savā vecuma grupā - Guntis Balodis.

Dāmas sacentās 5 kilometru distancē un šoreiz neiztika bez Latvijas vieglatlētikas veterānu rekorda labošanas. Tā Inese Sirmā, uzrādot rezultātu 29:59, ļoti sīvā cīņā ar pretinieci no Jēkabpils ne tikai izcīnīja uzvaru, bet arī laboja rekordu. Vēl zelta medaļas izcīnīja Irita Bačka un Baiba Pušpure, bet Ņinai Jurciņai - sudrabs.

Trīssoļlēkšanā divas sudraba godalgas: Diānai Tučai S 30+ grupā un Dacei Ančai S 35+ grupā. Augstlēkšanā otro vietu izcīnīja Gunārs Rubenis.

Diska mešanā stabilu sniegumu demonstrēja Jānis Pāvuliņš, izcīnot zelta medaļu.

Fantastiski starti Jelgavā izdevās komandas „jaunpienācējai” Gunai Ģērmanei, kura izcīnīja visvairāk zelta godalgas – trīs. Tā otrās dienas 3 kilometru distancē tikai skrējiena sākumā viņa turējās otrajā pozīcijā, jau trešajā aplī viņa izvirzījās vadībā un finišu sasniedza kā absolūtā sacensību līdere šajā disciplīnā. Mazliet vēlāk viņa izcīnīja zelta godalgu 400 metru distancē.

5000 m skrējienā kungiem - vēl 2 zelti, 2 sudrabi un 1 bronza - Gulbenes novadam. Jānis Supe parūpējās par uzvaru V 60+ grupā, bet Antis Zunda triumfēja V 50+ vecuma grupā. Sudraba medaļu V 70+ grupā izcīnīja Jānis Ančs, kā arī Jānis Ģērmanis, bet bronzas godalga - Raimondam Siliņam.

Vieglatlētikas sacensību noslēgumā risinājās cīņas zviedru stafetes skrējienos dāmām un kungiem. Gulbenes novads šoreiz visas cerības lika uz mūsu vīriešu komandu, kas rezultātā nepievīla. Tā 100+200+400+800 metru stafetē Gulbenes novada komanda, kuras sastāvā startēja Jānis Supe (100 m), Antis Zunda (200 m), Jānis Ģērmanis (400 m) un Raimonds Siliņš (800 m), izcīnīja pirmo vietu, aiz sevis atstājot spēcīgos Ogres, Ventspils un citus novadus.

Gulbeniešiem pirmo reizi ir izdevies uzvarēt stafešu skrējienā, kas ļāva novada komandai kopvērtējumā izcīnīt augsto trešo vietu.

Jāpiebilst, ka no uzvarētājiem šķīra vien divi punkti, bet otrās vietas – viens punkts.Sporta spēļu arēnā S 40+ grupas volejbolistēm šogad - sestā vieta. Savukārt minifutbolā V 40+ grupā - septītā pozīcija. Jāpiebilst, ka viņiem izrādījās ļoti nepateicīga apakšgrupa. Tā viņi piedzīvoja divus zaudējumus spēlē pret Rīgas un Daugavpils komandām, kas spēļu noslēgumā finālā cīnījās par 1.-2.vietu. Mačā pret Daugavpili vēl 5 minūtes pirms spēles beigām mūsu futbolisti bija vadībā. Savā apakšgrupā gulbenieši ierindojās trešajā pozīcijā.