Gulbeniešiem sudraba godalgas

Sīvās cīņās noskaidroti labākie ziemas rallijā "Sarma 2009"
Spraigās cīņās nedēļas nogalē ir aizritējušas Latvijas rallija čempionāta otrā posma sacīkstes - rallijs "Sarma 2009". Par veiksmīgām tās var saukt arī gulbenieša Viestura Tilgasa/ Modra Žeimuta ekipāža, kas saviem līdzjutējiem sagādāja prieka mirkļus, "2WD super" klasē izcīnot 2.vietu.

V.Tilgass atzīst, ka mājas trasē vienmēr ir prieks braukt.

 

"2.vieta, manuprāt, ir ļoti labs rezultāts. 1.vietas ieguvēji Ivo Ķilpis/ Artis Ceriņš brauca ar ļoti lielu atdevi. Es negribu teikt, ka mēs pieļāvām kļūdas, gluži pretēji - darījām visu, ko varējām, taču rezultāts ir šāds. Nevarējām 1.vietu noķert - konkurenti šoreiz bija stiprāki," atzīst autosportists.

 

Noorganizēts pasakains rallijs

V.Tilgass secina, ka rallija organizators Vilhelms Sniedzāns bija sagatavojis pasakainu ralliju.

 

"Bija izvēlēti labi ātrumposmi, viss bija kārtīgi noorganizēts, arī laika apstākļi bija ziemas rallijam atbilstoši - reti kurā rallijā var tik labi braukt! Par šo ralliju varu teikt tikai to labāko, tāpat domā arī citi sportisti," saka V.Tilgass.

 

"Pagaidām ir grūti pateik, vai turpināsim šogad cīnīties visos posmos. Budžets visam gadam mums pagaidām nav apstiprināts. Šogad ir jāsamierinās, ka nav vairs lielas daļas atbalstītāju. Skatīsimies - ja būs iespēja, brauksim! Varbūt nevarēsim tik kvalitatīvi iziet uz starta, taču domāju, ka varam pacīnīties ar saviem konkurentiem - I.Ķilpi/ A.Ceriņu. Sportiskais azarts iekšā ir visiem un visi grib būt pirmie. Protams, vēl nedaudz ir jāpiestrādā arī pie mašīnas un pašiem ir jāturpina sastrādāties, jo var teikt, ka ar šo stūrmani tikai tagad sākam saprasties tā pa īstam. Ir jāpaiet laikam, lai tas notiktu un varētu labi braukt."

 

Otra Gulbenes ekipāža Zintis Mezītis/ Normunds Mazūrs diemžēl no cīņas izstājās trešajā ātrumposmā.

 

"Mums pietrūka benzīna. Tā gadās. Neizrēķinājām kārtīgi, neesmu jau arī ar šo mašīnu neko daudz braucis. Īsti nezinām patēriņus, tagad arī ziemā, braucot ar garajām naglām, patēriņš ir krietni lielāks. Taču savu adrenalīna devu saņēmām.

 

"Sarmas" rallijs vienmēr ir bijis lielisks," saka Z.Mezītis.

 

Līderi duelējas visos ātrumposmos

"Sarma 2009" beidzās ar Aivja Egles/Mārtiņa Jeruma uzvaru, kas tikai par 7,57 sekundēm pārspēja otru "SEB Tieto Rallija komandas" ekipāžu Jāni Vorobjovu/Audrju Šošu. Starp abām līderu ekipāžām visos ātrumposmos ritēja ļoti saspringtas cīņas, tomēr spēcīgāka izrādījās A.Egles ekipāža, viņiem uzvara arī "N4" klasē. "A plus" klasē uzvarēja Raimonds Kisiels/Gatis Panavs, "2WD" klasē - alūksnietis Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis, "2WD super" klasē, kā jau minēts, - I.Ķilpis/A.Ceriņš. Latvijas čempionāta apvidus rallijreida ieskaitē pārliecinoši ātrākie visos 12 posmos bija alūksnieši Raivis Zeltiņš/ Mārtiņš Tūters ("N1" grupa).

 

Kopumā sacensībās uz starta stājās 41, finišēja 31 ekipāža - 10 ekipāžas no cīņas izstājās dažādu iemeslu dēļ.

 

Organizatori saņem daudz atzinīgu vārdu

Ar rallija norisi ir apmierināti arī organizatori.

 

"Esam gandarīti, ka viss bija kārtībā. Atzinīgus vārdus teica gan sportisti, gan arī neatkarīgais novērotājs, atzīstot, ka viss bijis profesionāli noorganizēts. Novērotājs atzina, ka mēs esam uzstādījuši ļoti augstu latiņu, kuru citiem ralliju rīkotājiem Latvijā būs grūti pārkāpt," stāsta rallija organizators Vilhelms Sniedzāns.

 

Viņš gan atzīst, ka šajos ekonomiskās krīzes apstākļos bez atbalstītāju palīdzības rallijs varbūt nemaz nebūtu noticis, tādēļ viņš visiem atbalstītājiem saka milzīgu paldies.

 

"Esam pateicību parādā gan Gulbenes, gan Balvu policijai, arī tiesnešu brigādei, arī mūsu mazā kolektīva darbiniekiem, kas neskaitīja darba stundas. Ja esam apņēmušies noorganizēt ralliju, nevarējām taču nobālēt Krievijas, Igaunijas un Lietuvas sportistu priekšā. Tā ir mūsu pilsētas vizītkarte, tādēļ mums viss bija jāparāda ļoti labā līmenī," saka V.Sniedzāns.

 

"Protams, kur ir ieguldīts darbs, tur ir arī kļūdas, taču tās ir zināmas tikai mums pašiem."

 

Organizators ir priecīgs, ka arī laika apstākļi abās dienās bija lieliski.

 

"Rallijam sākām gatavoties jau augustā. Tad ekonomiskā krīze mums vēl nebija ne prātā, kad bijām attapušies, ka tā ir pienākusi, mums vairs pārveidot neko negribējās. Ja mēs to būtu zinājuši ātrāk, varbūt šis rallijs arī būtu vienas dienas pasākums, tomēr domāju, ka skatītāji bija apmierināti - kas gribēja, varēja paspēt uz visiem ātrumposmiem. Jāteic, ka skatītāju tiešām bija ļoti daudz, jo autosports ir ļoti interesants sporta veids, kuram dzīvot un just līdzi," saka V.Sniedzāns.

 

Vairāk foto skatīt: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=12555

 

http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=12566

Pievieno komentāru

Sports