Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir vērts redzēt un dzīvot līdzi!

Latvija kļuvusi par Eiropas basketbola čempionāta U-18 grupas jauniešiem norises vietu. Spēles apakšgrupās un finālā liecina par sakārtotu sacensību norises un treniņu sistēmu Latvijā, par mūsu treneru gudrajām galvām un vienotu rīcību spēļu laikā.

Skatījos spēles ar prieku un emocionālu spriedzi. Atcerējos, kā un kad savā dzīvē pirmo reizi sastapos ar īstu basketbolu šo vārdu vislabākajā nozīmē. Tas bija dienesta laikā armijā Aizbaikālā. Mācību rotā, kurā biju arī es, iepazinos ar kursantu lietuvieti Kadi. Kopā tikām spēlējuši basketbolu. Palicis prātā, kā Kadis, kurš nebūt neizcēlās ar garu augumu, spēles laukumā taktiski pārspēja visus, arī pašus slaidākos basketbolistus. No kursantiem tolaik trešā daļa bija lietuvieši. Ja gribēju kādu no viņiem pakaitināt, atlika izteikt apgalvojumu, ka Latvijā basketbolu spēlē labāk nekā Lietuvā. Zinu, ka vēlāk šis lietuvietis Kadis strādāja par basketbola treneri Tālajos Austrumos.
Skatījos Latvijas puišu komandas spēles U-18 Eiropas čempionātā. Laiki mainās, bet patiesībā basketbolā joprojām izšķirošā nozīme ir nevis garam augumam, bet taktiskai spēlei. Mūsu komandā daudzi spēlētāji ārēji vēl līdzinās puikām, bet kādu meistarību viņi spēj parādīt! Prata apspēlēt bārdainos Lielbritānijas un Grieķijas spēlētājus un arī augumā raženos Krievijas sportistus.

Spēlē ar Krieviju, kad pirmā puslaika beigās tie spēli izlīdzināja un panāca 7 punktu pārsvaru, domāju: kaut nu ar cieņu un bez apkaunojoša rezultāta mums izdotos nospēlēt maču līdz galam. Taču mūsu komandas treneri sāka mainīt aizsardzības sistēmu. Izrādījās, ka pārvarēt zonas aizsardzību krievi nav apguvuši, acīmredzot paļāvās uz savu auguma pārsvaru un teicamo fizisko sagatavotību. Diemžēl Lietuvas komandas treneri to nespēja aptvert, un lietuviešiem spēle ar Krievijas komandu noritēja augstā tempā – kurš kuru noskries. Krievijas spēlētājiem tas bija galvenais taktiskais trumpis.

Spēlē ar Serbiju par pirmo vietu Latvijas spēlētājiem bija skaidrs, ka diezin vai būs pārspējams pretinieks ar tik raženiem augumiem un treneriem, kuriem ir ilggadēja pieredze. Kaut arī zaudējām, no laukuma mēs, skatītāji, kopā ar savu komandu nogājām savā ziņā kā uzvarētāji, jo panākts ir daudz un arī rezultāts šajā spēlē nemaz nebija mums tik peļams.

Visvairāk saviļņoja mūsu komandas spēlētāja Artūra Žagara sniegums. Viņš ir komandas kapteinis un līderis. Jūtams, ka šajā jaunietī ir ieguldīts liels darbs viņa vispārējā fiziskajā sagatavotībā. Izskanējusi informācija, ka Artūrs spēlē ne tikai basketbolu, bet arī volejbolu un galda tenisu.

Pievieno komentāru

Sports