Izcīna Čakara kausu 8

Gulbenes sporta centrā 23.maijā nu jau sesto gadu pēc kārtas notika basketbola turnīrs „Egila Čakara piemiņas kauss”. Turnīrā piedalījās četras komandas: “Buki”, “Gulbenes buki”, BK “Stasis” (Alūksne) un “Parksepa” (Igaunija).

“Buku” komandas sastāvā šogad spēlēja Gundars Rauza, Artūrs Brūniņš, Jurijs Aleksejevs, Daumants Dreiškens, Māris Sniķis, Māris Baranovskis, Andris Pētersons, Mārtiņš Kromulis un Dāvis Zonne, treneris - Agris Galvanovskis. Pirmo reizi turnīra vēsturē par čempioniem kļuva “Gulbenes buki”, kas finālspēlē pārspēja “Bukus”. “Gulbenes buku” komandā spēlēja Reinis Teicis, Kaspars Kalniņš, Artūrs Lūsis, Elvijs Vanags, Roberts Babulis, Ervīns Ivanovs, Mārtiņš Pētersons, Kārlis Mediss, Ingars Aizpurs, Nauris Rikveilis, Jānis Dumburs, Normunds Lišiks, komandas treneris - Artūrs Brūniņš, fiziskās sagatavotības treneris - Ingolfs Lūsis.

Pirmajā spēlē tikās “Gulbenes buki” un “Stasis”. Spēles liktenis jau tika izšķirts pirmajā ceturtdaļā, jo tā beidzās ar rezultātu 31:10 (“Gulbenes buki”). Mačs beidzās ar rezultātu 98:46, “Gulbenes buki” svinēja pārliecinošu uzvaru. Uzvarētāju komandā rezultatīvākais ar 15 gūtiem punktiem bija Mārtiņš Pētersons, 14 punkti - Artūra Lūša kontā. “Stasim”14 punktus realizēja Jānis Kivriņš.

Otrajā spēlē tikās “Buki” un “Parksepa”. Pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts vēstīja 12:14 (“Parksepa”). Rezultatīvu otro ceturtdaļu aizvadīja mājinieki (25 punkti), iegūstot 11 punktu pārsvaru (37:26). Likās, ka spēles gaita jau lauzta un uzvara ir “Bukiem” nodrošināta, tomēr ceturtā cēliena sākumā Igaunijas spēlētājiem gandrīz izdevās panākt mājiniekus (49:53). Atlikušajā spēles daļā “Bukiem” vairākkārtīgi nācās stāties uz soda metiena līnijas, kur viņi izrādījās precīzi. Tas ļāva gulbeniešiem izcīnīt uzvaru ar rezultātu 67:52. 14 punktus “Buku” komandas labā guva J.Aleksejevs un D.Zonne. Viesu komandā 13 punktus guva Roberts Petersons.

Cīņa par 3.vietu norisinājās starp “Stasi” un “Parksepu”. Pirmā ceturtdaļa beidzās ar rezultātu 27:19 (“Parksepa”). Otrajā ceturtdaļā vēl par diviem punktiem lielāku pārsvaru ieguva igauņi (44:34). Trešo desmitminūti mazliet veiksmīgāk nospēlēja Alūksnes basketbolisti, panākot 53:61. Pēdējo ceturtdaļu ļoti rezultatīvu aizvadīja Parksepas spēlētāji (30:17), nodrošinot uzvaru visā spēlē ar rezultātu 91:70 un pēc trīs gadu sadraudzības izcīnot sev bronzas godalgas.

Finālspēlē, tāpat kā iepriekšējā gadā, tikās “Buki” un “Gulbenes buki”. Šoreiz intriga pazuda otrajā puslaikā. Pirmās desmit minūtes aizritēja punkts punktā (20:22 “Buki”). Arī otrā ceturtdaļa noritēja ar mainīgiem rezultātiem, vien pēdējā minūtē “Gulbenes buki” pamanījās iekrāt sešu punktu handikapu (45:39). Pēc garā pārtraukuma vēl brīdi “Bukiem” izdevās turēties pretī jaunajiem basketbolistiem, tomēr jaunība un mērķtiecīgs treniņdarbs šoreiz izšķīra spēles likteni. “Gulbenes buki” svinēja savu pirmo uzvaru pār “Bukiem” un uzvaru arī turnīrā ar rezultātu 94:66. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 20 punktiem bija Artūrs Lūsis, Ingara Aizpura kontā - 19 punkti. “Buku” komandai 24 punktus realizēja Jurijs Aleksejevs. “Gulbenes buku” komandā par vērtīgāko atzina Kasparu Kalniņu, bet “Bukiem” - Māri Sniķi.

Pasākuma laikā tradicionāli norisinājās gan skatītāju konkurss, gan spēlētāju trīspunktu metienu konkurss, kurā uzvarēja Artūrs Lūsis, kā arī treneru (uzvarētājs Kalevs Pavo - Parksepa) un sponsoru/draugu konkurss (uzvarēja Juris Volodins).

Organizatoru vārdā liels paldies turnīra regulārajiem sponsoriem: SIA „Rubate” (Andim Augulim un Mārim Sliedem), “SEB bankai” (Alūksnes filiāles pārvaldniekam Aigaram Aizupam), tirdzniecības centram „Valetta” (Jurģim Ābelem), Gulbenes novada domei, AS “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” (reģionālā centra vadītājs Valtis Krauklis), AS „Rankas piens”, ziedu salonam “Krāčukakts” (Dzintra Gailāne) un Ievai Vāgentrocei.

Balvas tapušas, pateicoties SIA „KOPA” (Jurim Volodinam). Par informatīvo atbalstu pateicamies laikrakstam „Dzirkstele”.

Spēļu pārtraukumos ar priekšnesumiem skatītājus priecēja jauniešu centra „Bāze” hiphopa dejotāji (vadītāja Valērija Olekša), deju kolektīvs „Sauleszaķis” (vadītāja Zaiga Mangusa) un Gulbenes Tautas teātris (vadītāja Edīte Siļķēna).

Komentāri 8

kjsr

pats tu esi ķeksīša pēc, bet nevajadzēja

pirms 5 gadiem, 2015.05.25 14:47

fanotāja!

Nevis Artūrs Lūsis uzvarēja trïs punktu metienos,bet Artūrs Brūniņš,cik var kļūdīties

pirms 5 gadiem, 2015.05.25 18:24

kā tā

kas par virsrakstu? mums ir tikai Egils Čakars! tas otrs tika tā, garām ejot

pirms 5 gadiem, 2015.05.25 20:08

eks

kā tas fiziski bija iespējams, ka Brūniņš vienu komandu trenēja, bet otrā spēlēja?

pirms 5 gadiem, 2015.05.25 23:13