Izcīna uzvaru pret “CSKA” basketbolistiem

Gulbenes rajona bērnu un jaunatnes sporta skolas 1993.gadā dzimušie audzēkņi no 20. līdz 23.novembrim Maskavā piedalījās Eiropas Jaunatnes basketbola līgas 1.divīzijas šāgada pirmajā turnīrā.

Jauno basketbolistu treneris Kaspars Mājenieks stāsta, ka turnīrā Gulbenes basketbolisti sacentās ar četrām Krievijas - BC "Moskva", BS "CSKA", "SDJSOR", BC "Khimki" - un vienu Ukrainas komandu - BC "Khimik". "Šajā divīzijā startē visas spēcīgākās komandas, taču mums izdevās vienā spēlē gūt uzvaru," stāsta K.Mājenieks.

 

Pirmajās spēlēs - zaudējumi

Pirmajās divās spēlēs pret Krievijas komandām gulbenieši zaudēja ar 30 un 40 punktu starpību.

 

"Lielākās problēmas šajās spēlēs sagādāja tas, ka puiši nespēja sev noticēt. Pretinieki bija spēcīgi spēlētāji ar raženiem augumiem, droši vien tādēļ mūsu puiši nobijās un nespēja sevi parādīt. Trešajā spēlē pret maskaviešiem zaudējām ar 50 punktu starpību, taču patiesībā šajā spēlē mēs varējām cīnīties arī par uzvaru. Pirmo ceturtdaļu uzvarējām ar +1, taču tad viss apstājās. Puiši nav pieraduši spēlēt lielo basketbolu, taču tur neviens diemžēl vairs nespēlē bērnu līmenī. Audzēkņiem ir jāsaprot, ka, spēlējot bērnu basketbolu, viņi neko nesasniegs," saka K.Mājenieks.

 

Pēc šīs spēles treneris izrunājies ar saviem audzēkņiem.

 

"Teicu, ka turpināt šādi spēlēt vairs nevar, ja viņi grib attīstīties. Pagājušajā gadā, iekļūstot 1.divīzijā, mēs sasniedzām vienu virsotni, šogad sākums mums nav sevišķi spožs - ir atkal kritums, taču ir jābūt kritieniem, lai būtu progress. Šis turnīrs mums ir vajadzīgs, lai progresētu un mācītos spēlēt," saka K.Mājenieks.

 

Spēle iet punkts punktā

Ceturtajā spēlē gulbenieši tikās ar BS "CSKA" basketbolistiem.

 

"Puiši bija noskaņojušies šai spēlei. Paši bija dzirdējuši, ka pretinieki spēlēs uz groza apakšu, jo mūsu spēlētājiem nav tādi augumi kā viņiem. Visi cīnījās, kā varēja. Spēle gāja punkts punktā, bet beigās mēs pieļāvām mazāk kļūdu un izcīnījām uzvaru. Prieks bija gan puišiem, gan man, mums izdevās parādīt, ka neesam nekādi peramie zēni. Arī citu komandu pārstāvji bija pārsteigti, ka mums izdevās pārspēt šo komandu," stāsta treneris.

 

Tiesa, šajā spēlē puiši krietni nogura, četri spēlētāji guva arī traumas un nevarēja stāties pretī ukraiņu komandai, tādēļ diemžēl pēdējā spēlē mūsējie atkal piedzīvoja zaudējumu. Taču treneris atzīst, ka arī šajā spēlē, ja spēki būtu svaigāki, viņi varēja cīnīties par labu rezultātu.

 

K.Mājenieks saka, ka šogad gulbeniešu uzdevums ir nostiprināties 1.divīzijā.

 

"Ja puiši sapratīs, kā ir jāspēlē, būs arī rezultāts. Viņiem ir jāiemācās spēlēt ar spēku, agresīvāk, tieši tādēļ mēs šogad spēlējam arī amatieru līgā. Šajā turnīrā arī man dažās spēlēs bija psiholoģiski grūti izturēt. Sapratu arī savas kļūdas. Tagad esmu nolēmis mainīt treniņu metodiku. Mums ir jāgatavojas nākamajam posmam, kas no 15. līdz 18.janvārim notiks pie mums, Gulbenē. Gribas šajā posmā startēt, cik vien labi var. Pie mums ieradīsies visas labākās lietuviešu, arī poļu un ukraiņu komandas. Es darīšu visu, lai puiši progresētu, taču arī viņiem pašiem tas ir jācenšas darīt," saka treneris.

Pievieno komentāru

Sports