Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iznāk grāmata "Atmiņu Daugava"

Biedrība „Koknesei" sadarbībā ar Jelgavas tipogrāfiju ir sagatavojusi grāmatu "Atmiņu Daugava", kuras noformējumu ir veidojis MA profesors Valdis Villerušs. Šeit apskatām īss videostāsts.

Grāmatā "Atmiņu Daugava" apkopoti materiāli, kas iegūti, triju gadu garumā vācot atmiņas, dokumentus un fotoliecības par Daugavas senleju posmā no Pļaviņām līdz Aizkrauklei pirms senlejas applūdināšanas. Šajā laikā tika pierakstītas un video ierakstītas neskaitāmas aculiecinieku liecības, kā arī ieskenētas apmēram 4000 fotoattēlu kopijas, kas deva iespēju paskatīties uz Daugavu gadsimta griezumā. Cilvēku atmiņas papildināja rakstītie vēstures avoti: arhīvu dokumenti, preses publikācijas, apraksti un pētījumi.

Šis materiāls ļauj reiz bijušo Daugavu salikt no jauna - akmeni pie akmens, krāci pie krāces - un mums visiem iziet upes posmu no Pļaviņām līdz Aizkrauklei vēlreiz.

Grāmata veltīta tiem likteņiem, kas tika salauzti mūsu kopējās labklājības celšanas vārdā, un tai paaudzei, kurai nekad nebūs lemts skatīt Daugavu tādu, kādu to savām acīm skatīja mūsu vecāki un vecvecāki.

Pievieno komentāru

Sports