Jānis Paipals nodrošina savu dalību Pasaules čempionātā 3

Pagājušās nedēļas nogalē divas dienas Priekuļos norisinājās Latvijas čempionāta distanču slēpošanā I posma sacensības. Pirmajā dienā dalībnieki sacentās brīvā stila distancēs uz mākslīgā sniega un papildus izveidotiem kalniņiem pa 2,5 un 2 km apļiem, bet otrajā sacensību dienā klasiskā stila distancēs pa 2,5 un 1 km apļiem.

Lai gan Madonā notika biatlona sacensības, tomēr dalībnieku skaits bija diezgan kupls - apmēram 150 dalībnieki, kā jau ierasts, mazāks dalībnieku skaits bija svētdien, kad bija jāsacenšas klasiskā stila distancēs.

 

Vislielākā un sīvākā konkurence bija tajās vecuma grupās, kurās vienlaikus norisinājās arī atlases mači uz Eiropas jaunatnes Olimpisko festivālu (EYOF), kā arī uz Pasaules čempionātu. Arī divi gulbenieši uz čempionātu devās ar mērķi labi nostartēt un „atlasīties" uz EYOF un Pasaules čempionātu.

 

Tā Viktorija Savļaka S 18 grupā abos startos bija otrā ātrākā aiz cēsnieces Anetes Brices, tas nodrošināja viņai ceļazīmi uz Eiropas jaunatnes Olimpisko festivālu, kas notiks no 14. līdz 21.februārim Polijas pilsētā Slask Beskidy. Vēl pārliecinošāki starti izdevās Jānim Paipalam, kurš kļuva par divkārtēju Latvijas čempionu, uzvarot gan brīvā (15 km), gan klasiskā stila (10 km) distancē, aiz sevis atstājot bijušos olimpiešus Oļegu Maļuhinu un Valtu Eiduku. No tā izriet, ka Jānis jau ir nodrošinājis savu dalību Pasaules čempionātā Čehijas pilsētā Liberečē, kas notiks no 18.februāra līdz 1.martam.


Latvijas čempionāta godalgotajās vietās vēl tika Dace Anča S 21 grupā, ierindojoties attiecīgi otrajā un trešajā vietā.


V 14 grupas zēniem klasiskā stila 2 kilometru distancē atzīstami nostartēja Andris Beķeris. Viņš uzrādīja otro labāko rezultātu, no uzvarētāja atpaliekot 16 sekundes. Sestdien brīvajā stilā Andris ierindojās sestajā vietā.


V 20 junioru konkurencē gan 15 km brīvajā, gan 10 km klasiskajā stilā Edijs Avens bija ceturtais.


Nākamais Latvijas čempionāta posms norisināsies jau šīs nedēļas nogalē Alūksnē, kur sestdien slēpotāji sacentīsies sprinta distancēs, bet svētdien duatlonā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

to nu un

Vai tad gulbenes bjss badā mirt? ha ha ha

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 20:16

nu un?

Nu un?? ka balviem vairaak.. taa ir latgale, tur badaa nenomirs!!

pirms 12 gadiem, 2009.01.16 11:22

Cepuri nost Jāņa priekšā! Praktiski bez atbalsta no Gulbenes rajona sporta aprindām tādi sasniegumi. Lai izdodas izpildīt olimpisko normatīvu! Aiz viņa diemžēl tukšums, jo divās dienās no apmēram simts dalībniekiem visās vecuma grupās tikai seši (!) bija no Gulbenes rajona un tikai 3 no viņiem ir jauniešu vecumā. Pat Balviem bija vairāk dalībnieku.

pirms 12 gadiem, 2009.01.13 17:37

Sports