Ko medīsim jaunajā medību sezonā? 2

Ziemeļaustrumu virsmežniecībā Gulbenē nesen bija ieradušies novada medību grupējumu vadītāji, to pārstāvji un daži interesenti, lai noskaidrotu, ko un cik daudz drīkstēs medīt 2017./2018.gada medību sezonā.

Tā kā plānotie medījamo dzīvnieku limiti kolektīvu pārstāvjiem bija zināmi jau iepriekš, tad visas neskaidrības un pretenzijas bija iespējams risināt jau iepriekš un limitu paziņošana noritēja gludi un bez īpašām pretenzijām. Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību jautājumos Laimonis Kļaviņš uzsvēra, ka meža cūku populācijas samazināšanās ļauj teritorijā palielināties citu pārnadžu sugām, it sevišķi aktīvi šajā ziņā ir staltbrieži. Daudzās teritorijās, kur viņi bija kā klejotāji, nu jau tos var uzskatīt par pastāvīgiem iemītniekiem. Aļņu skaits gan ir pieaudzis tikai nedaudz, bet stirnu skaits ir audzis strauji.

“Lūdzam medniekus ļoti korekti attiekties pret nomedīto dzīvnieku uzskaiti, jo šīs statistikas galarezultāts ir situācijas analīze un populācijas stāvokļa noteikšana, pēc kā tiek dalīti nākamās sezonas limiti. Protams, tiek ņemta vērā arī dzīvnieku uzskaite un AS “Latvijas valsts meži” viedoklis, taču pamats noteikti ir mednieku iesniegtās atskaites. Tā kā pārnadžu (izņemot meža cūku) populāciju skaits ir stabils un ar tendenci palielināties, tad šāgada limiti tiek doti lielāki un kolektīviem, kuri līdz šim saudzēja stirnas, jāsāk pievērsties to aktīvām medībām,” sacīja Laimonis Kļaviņš. Vēl viņš norādīja, ka pienācis pēdējais laiks, lai ieviestu kārtību medību tiesību nomas līgumos, ko nosaka medību noteikumi. Līgumu kvalitāte jāuzlabo daudzos punktos, kuriem jābūt bez kļūdām un juridiski korektiem. Pretējā gadījumā var gadīties nepatīkami pārpratumi, jo tieši medījamo platību un līgumu atbilstībai šajā sezonā tiks pievērsta īpaša uzmanība.

Lejasciemietis Mundis Žviriņš centās uzsvērt, ka lielāka uzmanība būtu jāpievērš kolektīviem, kuru sastāvā galvenokārt ir iedzīvotāji no citiem novadiem un Rīgas. “Kurš gan cits labāk pārzina situāciju savā teritorijā par vietējo mednieku! Viņš nekad neatstās tukšu mežu, bet attiecībā uz “svešajiem” var sanākt tā, ka viņi ir vienas dienas mednieki, kurus maz interesē, kas notiks mežā pēc pāris gadiem. Piedevām vēl viņš sēdēs uz savas teritorijas robežas un gaidīs, kad pie viņa atnāks kaimiņa alnis,” teica M.Žviriņš.

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis uzsvēra, ka tiek darīts viss, lai ne tikai saglabātu un uzraudzītu jebkuras populācijas dzīvniekus, bet, arī medījot selektīvi, kārtīgas trofejas nebūtu retums. 


Pieļaujamais nomedījamo pārnadžu apjoms 2017./2018.gada medību sezonā Gulbenes novadā

                                                  Aļņi        Staltbrieži            Stirnas               Meža cūkas
Nomedīts iepriekšējā sezonā         259            144                   298                 333
Uzskaitīts                                    966            1211                  3411               407
Nomedījami                                 331             263                   851                 404

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Zinis

Tikai pēc veiksmīgām medībām neaizmirstiet beigtos,asiņainos dzīvniekus un tiem noplēstās ādas plaši jo plaši izrādīt internetā.Arī Dzirkstele Jums palīdzēs!

pirms 4 gadiem, 2017.05.29 10:21

biedrs lācis

Tikai nu man nedomājiet ķerties klāt! It īpaši tu, Raivi! Ja līdīsi pēc manis, tad nudien norausies!

pirms 4 gadiem, 2017.05.30 13:01

Sports