Komandai “Jons D” festivālā “Minhauzens 2016” - 6.vieta 8

Pagājušās nedēļas nogalē Siguldā, Balonu pļavā, ikgadējā mednieku festivālā “Minhauzens”, kas ir lielākais mednieku un šaušanas entuziastu pasākums Latvijā, jau astoņpadsmito reizi pulcējās 84 mednieku kolektīvu pārstāvji. Viņiem, atšķirībā no citiem gadiem, šoreiz vajadzēja iejusties Gaujas senlejas indiāņu cilts ādā.

Gulbenes novadu festivālā pārstāvēja mednieku klubs “Lejasciems”, “Lejasciems SS “Naglie putni””, “Jons D” un Litenes mednieku kolektīvs.

Festivāla dalībniekiem bija jātiek galā ar mājasdarbu: indiāņu stilā 30 sekunžu laikā bija jāsniedz priekšnesums. Tā varēja būt īsa indiāņu deja dažu metru garumā, medību sauciens, komandas devīze vai vēl kas cits. Visu vērtēja pats barons fon Minhauzens, kā arī Latvijas Mednieku asociācijas pārstāvji.

Mednieki sacentās 13 dažādos sporta veidos, kas jau tika izraudzīti, pošoties uz festivālu. Četri no tiem notika “Mārkulīču” šautuvē. Sacensībās vislabāk veicās komandai “Jons D”, kas šajā festivālā piedalās visus 18 gadus. Komanda mājās atgriezās ar godpilno 6.vietu 84 komandu konkurencē, kopvērtējumā iegūstot 363 punktus.

Litenes mednieku kolektīvs kopvērtējumā ieguva 10.vietu, “Naglie putni” - 12.vietu, mednieku klubam “Lejasciems” - 69.vieta.

“Ļoti grūta bija orientēšanās trase, jo nācās skriet pa pakalniem. Arī pirmie trīs kontrolpunkti bija izvietoti publikā. Orientieristiem tas traucēja. Viens kontrolpunkts pat nebija iezīmēts kartē. Mūsu komandai orientēšanās sportā bija 26.vieta. Makšķerēšanā ieguvām 31.vietu. Šaušanā līdz 18 gadu vecumam - 19.vietu, šaušanā pa briedi – 9., pa baložiem – 11.vietu. Kopumā, sasummējot disciplīnās iegūtos punktus, bijām sestie. Paši par to bijām ļoti pārsteigti, lai gan savulaik esam ieguvuši arī augstākas vietas,” priecājas “Jona D” dalībniece Jolanta Kuprovska. Viņa domā, ka komanda “Naglie putni” no Lejasciema būtu varējusi apsteigt “Jonu D”, jo punkti bijuši ļoti blīvi.

“Mūsu komandai būtu vēl lielāks kopējo punktu skaits, ja komandas dalībniekam, kurš piedalījās sacensību disciplīnā šaušanā ar loku, būtu paveicies. Piecos izmēģinājuma šāvienos viņš visas bultas raidīja tieši mērķa centrā, bet tad, kad bija jāšauj, lai sacenstos ar pārējiem, viņš trīs bultas raidīja garām mērķim. Tiesa, vēl sliktāk veicās Latvijas izlases loka šāvējam, kas visas bultas aizšāva garām. Pirms došanās uz festivālu mūsu komanda īpaši netrenējās, jo šo pasākumu uzskatām par iespēju atpūsties. Varbūt kāds arī trenējās, bet tad to darīja, man nezinot. Uzskatu, ka visam stāv klāt veiksme,” saka Jolanta.

Komandas dalībniekiem nācies piedalīties arī tādās disciplīnās kā, piemēram, “Medību gudrības”, “Kokā kāpējs”, “Acumērs”. Jolanta piebilst, ka komandu skaits festivālā neesot stingri ierobežots. Dažos gados bijušas pat simts komandas.

J.Kuprovska domā, ka festivāla rīkotāji tomēr neesot visu pārdomājuši, jo pļavā, kur notika festivāls, zāle bijusi nopļauta, viss - vienā ūdenī. Nebijis pat, kur apsēsties. Arī laiks nelutinājis.

“Manuprāt, arī makšķerēšana bija diezgan nepārdomāta, lai gan jautrības netrūka. Pulksten 5.30 bija jāsākas sacensībām, bet tiesnesis ieradās pirms pulksten 6.00 un izbēra kaudzē visas starta plāksnītes. Kurš kaudzē pirmais atrada savējo, tas arī pirmais jau skrēja uz norādīto vietu. Mūsu komandu makšķerēšanā pārstāvēja Valdis Zurkovs, kura loms bija vairāk nekā 300 gramu. Šajā disciplīnā 1.vietu ieguva komandas “Naglie putni” dalībnieks Intars Zurkovs,” stāsta J.Kuprovska. 
   
Apkopojot visu 13 sacensību veidu rezultātus, jau otro gadu pēc kārtas uzvarēja “Mārkulīču” mednieku komanda. Festivāla atklāšanas pasākumā tika pasniegta “Diānas balva” par ieguldījumu medību saimniecības attīstībā. Balvu saņēma institūta “Silava” vadošais pētnieks, bioloģijas zinātņu doktors Jānis Ozoliņš.

Notika arī 2. Latvijas briežu piebaurošanas čempionāts, kurā piedalījās un savu prasmi demonstrēja gan vietējie piebaurotāji, gan arī mednieki no Lietuvas. Uzvaras laurus šajā čempionātā šoreiz plūca kaimiņvalsts pārstāvis. Jāpiebilst, ka piebaurošanas čempionāts ir jauna tradīcija.

Interesentiem bija iespējams piedalīties arī seminārā, kas bija veltīts vilku medībām. Semināru vadīja viens no pieredzējušākajiem vilku piegaudošanas speciālistiem Latvijā Aivars Dundurs.

Interesi raisīja arī medību suņu parāde un viņu paraugdemonstrējumi.

2017.gadā festivāls “Minhauzens” notiks Mērsragā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Precizējums

Kopvērtējumā jau ir izmaiņas, jo tiesneši bija nepareizi saskaitījuši punktus: Jons D ieguva 7.vietu un Litenes mednieku kolektīvs - 11.vietu.

pirms 4 gadiem, 2016.08.11 14:39

Intereses pēc

Kurā sporta veidā ir veiktas izmaiņas?

pirms 4 gadiem, 2016.08.11 16:15

kausu neredz

Dāmai rokā kaut kāda bebru apgrauzta pagale.

pirms 4 gadiem, 2016.08.11 19:07

Interesents

Gribētos pajautāt 'Dzirkstelei"" - Kāpēc tik maz bilžu ? Sacensībās pārstāvēts novads ar tik kuplu komandu skaitu, bet bildes -3

pirms 4 gadiem, 2016.08.11 19:59

dildo

Tas koka verķis man atgādina kādu sex šopa spēļmantiņu.

pirms 4 gadiem, 2016.08.11 20:33

Egle

Kuprovski un Neilandi visus rajona mežus izzaguši,tagad lielās ar savām stulbajām medaļām

pirms 4 gadiem, 2016.08.12 14:32

Skuja

Nesmuki gan tu izrunājies,skaudība nav laba lieta,nevajag nolikt tos ,kuri piedalās,darbojās ,nečikst. Viena traka tauta ,kas lien otra kabatās un skaita,varbūt strādāt jāsāk,tad arī jums viss būs!Lai veicās arī turpmāk ,mums prieks,par tādām ģimenēm.

pirms 4 gadiem, 2016.08.13 10:40

Priede

No pašu zagtajiem kokiem grebts sex verķis!!!

pirms 4 gadiem, 2016.08.12 14:35

Sports