Labi startē sacensībās Somijā

Ceļazīme uz Vankūveras Olimpiskajām spēlēm Jānim Papialam jau gandrīz rokā
Distanču slēpotājs gulbenietis Jānis Paipals pagājušajās brīvdienās uzrādīja labus rezultātus sacensībās Somijas pilsētā Muonio. Vēl tikai mazliet - un ceļazīme uz Vankūveras Olimpiskajām spēlēm Jānim būs kabatā.

J.Paipals stāsta, ka šīs ir vienas no pirmajām sezonas sacensībām, tādēļ uz tām bija ieradies ļoti daudz sportistu no dažādām pasaules valstīm. „Man šajās sacensībās bija svarīgi izcīnīt punktus, lai pietuvotos A normatīvam. Tagad jau olimpiāde ir gandrīz ar roku aizsniedzama," saka sportists.  

Labākais no latviešiem

Pirmajā dienā J.Paipals startēja 15 kilometru klasiskajā distancē, savukārt otrajā dienā - 15 kilometru slidsolī.

 

„Ja būtu bijusi iespēja startēt sacensībās arī iepriekšējā nedēļā, tad droši vien A normatīvu es jau būtu izpildījis, bet tas nekas - visus spēkus veltīju šiem diviem mačiem," saka Jānis.

 

15 kilometru klasiskajā distancē Jānis ar rezultātu 38.05,54 ieņēma 130.vietu, uzvarētājam zaudējot 3 minūtes un 45,23 sekundes un iegūstot zem 100 FIS punktiem. Savukārt otrās dienas sacensībās ar rezultātu 35.39,71 viņš ierindojās 94.vietā (no uzvarētāja atpaliekot par 2 minūtēm un 57,34 sekundēm). FIS punktu izteiksmē tie bija 87,30 punkti. Jāpiebilst, ka Jānis uzrādīja labāko rezultātu starp latviešiem. Oļegs Maļuhins ierindojās 98.vietā ar rezultātu 35.48,22.

 

„Pats necerēju, ka rezultāti būs tik labi. Tas droši vien ir vasaras darba rezultāts. Pats trenējos, palīdzēja arī Juris Ģērmanis," saka J.Paipals.

 

„Protams, liels paldies ir jāsaka Mārim Čakaram un viņa slēpju smērētājam - bijušajam Krievijas izlases smērētājam, kurš arī man smērēja slēpes abas dienas. Patiesību sakot, ja Māris nebūtu palīdzējis, es uz šīm sacensībām nebūtu ticis. Man palaimējās, ka arī Māris ar Latvijas biatlonistēm tieši devās trenēties uz Somiju."

 

Analizējot sacensības, J.Paipals saka, ka tās bijušas ļoti labi noorganizētas, taču trases bijušas ļoti grūtas. „Vienā vietā kāpums bija apmēram 800 metri. Pa līdzenumu nostrādājies un pēc tam jādodas augšā - nemaz tik viegli nav. Pēc pirmajiem diviem apļiem O.Maļuhinam zaudēju 5 sekundes, bet pēdējā aplī 14 sekundes atvinnēju. Kalnā bija ļoti grūti kāpt, tādēļ it kā nedaudz atmetu ar roku, taču, kad man pateica, ka es zaudēju Oļegam, tas man deva papildu stimulu," stāsta slēpotājs.

 

Dosies uz nākamajām sacensībām

„A normatīvs nosaka, ka ir jābūt pieciem startiem zem 100 punktiem. Uz pagājušo olimpiādi Turīnā normatīvs noteica, ka ir vajadzīgs viens starts zem 120 punktiem - to varētu izdarīt bez problēmām, bet tagad ir daudz grūtāk, taču nekas nav neiespējams. Pat tāds amatieris kā es to var izpildīt. Četri starti zem 100 punktiem man jau ir. Atliek vēl viens starts, un viss būs kārtībā," saka J.Paipals.

 

Šodien viņš dodas prom uz Zviedriju, kur notiks kārtējās sacensības. Tur viņš startēs 15 kilometru slidsolī un cer, ka arī tur labi veiksies. „Ja visam pieiet nopietni, ir arī rezultāts. Rezultāti man uzlabojas ar katru gadu. Piecu gadu laikā ne reizi tie nav bijuši sliktāki nekā iepriekšējā gadā," atklāj sportists.

 

J.Paipals saka lielu paldies par atbalstu SIA „Rubate" un personīgi Andim Augulim, Gulbenes novada domei, kā arī Ziedonim Lazdiņam.

Pievieno komentāru

Sports