Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labo vairākus Latvijas rekordus

Pilsētas svētku laikā sestdien Gulbenē norisinājās arī Latvijas kausa izcīņa kalniešu spēlēs. Sacensībās piedalījās 11 atlēti, kuri pirms tam bija startējuši gan spēkavīru, gan vieglatlētikas sacensībās. Vairāk foto šeit.

Sacensībās startēja mūsu pašu spēkavīrs Andris Leišavnieks, spēkavīri Māris Rozentāls, Guntars Ķīvits, Aivars Šmaukstelis, Uldis Strazdiņš, Latvijas labākais diska metējs Oskars Vaisjūns, šķēpmetējs Jānis Liepa, lodes grūdēji Mārtiņš Broks un Zigmārs Kalniņš, kā arī Latvijas un Igaunijas Kalniešu spēļu čempioni Oskars Brugemanis un Marko Remliks.  

Sacensību programmā tika iekļauti pieci vingrinājumi - akmens grūšana, svara (25 kilogrami) mešana augstumā, svara (25 kilogrami) mešana tālumā, kabera (55 kilogramus smaga baļķa) mešana tālumā un cīņa ar baļķi. Abi pēdējie vingrinājumi Latvijā tika veikti pirmo reizi.


Pirmajā vingrinājumā (akmens grūšana) uzvarēja O.Vaisjūns, 10 kilogramus smago akmeni aizgrūžot 12,80 metru tālumā, kas ir jauns Latvijas kalniešu spēļu rekords. Arī otrajā vingrinājumā O.Vaisjūns laboja Latvijas labāko rezultātu - 25 kilogramus smagais svars tika aizraidīts 11,10 metrus. Nākamajā vingrinājumā 5 metrus garo un 55 kilogramus smago baļķi par 180 grādiem izdevās apgriezt tikai trim atlētiem. Labāko rezultātu ar jaunu Latvijas rekordu uzrādīja A.Leišavnieks - 11,60 metri. Svara mešanā augstumā sīvā cīņā uzvaru izcīnīja M.Remliks, uzrādot rezultātu 4,70 metri. Sacensību laikā vairākas reizes labojot iepriekšējo Latvijas rekordu 4,50 metri, kas kopš 2008.gada piederēja Marekam Leitim, 2.vietu ieguva O.Vaisjūns (4,65 metri) un 3.vietu - A.Leišavnieks (4,60 metri).


Visdinamiskākais vingrinājums izrādījās cīņa ar baļķi, jo atlēti cīnījās viens ar otru. Šajās cīņās uzvaru izcīnīja O.Brugemanis. A.Leišavniekam šajā vingrinājumā - 3.vieta.

Kopvērtējumā pēc piecu vingrinājumu rezultātiem uzvaru un Latvijas kausu izcīnīja O.Vaisjūns, 2.vietā - O.Brugemanis, bet trešais - A.Leišavnieks.


Šādas sacensības Gulbenē notika pirmo reizi, taču A.Leišavnieks cer, ka skatītājiem bija interesanti vērot šīs sīvās cīņas. A.Leišavnieks saka lielu paldies Gulbenes kultūras centra direktoram Egonam Kliesmetam un pasākumu organizatoram Edijam Frīdenbergam, kā arī citiem par atbalstu sacensību norisē un organizācijā.

Pievieno komentāru

Sports