Lakross: uz Pasaules čempionātu dodas arī gulbeniete 1

Gulbeniete Agnija Briedīte šobrīd atrodas Anglijā, jo tur notiek Pasaules čempionāts lakrosā.

“Esmu Latvijas Lakrosa izlases spēlētāja pussarga pozīcijā. Šis ir mans pirmais Pasaules čempionāts un pirmais starptautiskais turnīrs lakrosā. Esmu gatava cīnīties un spēlēt no visas sirds. Ar lielu lepnumu pārstāvēšu Latviju un Latvijas sieviešu lakrosa izlasi,” saka A.Briedīte, kura izlases sastāvā ir otra jaunākā spēlētāja.

“Pasaules čempionāts norisinās Anglijas pilsētā Gilfordā. Esam uzvarējušas vienu spēli pret Spāniju un zaudējām pret stipro Japānu. Svētdien bija spēle ar Meksiku un uzvarējām!” stāsta A.Briedīte.

Viņa arī piebilst, ka ceļš līdz Latvijas izlasei bija samērā grūts un garš. Bija jāpiespiež sevi daudz strādāt un cīnīties līdz pat tam mirklim, kad oficiāli paziņoja izlases sastāvu. “Saistībā ar lakrosu pirmo reizi piedalos Pasaules čempionātā, bet katru gadu Latvijā norisinās Latvijas čempionāts, kurā piedalos,” stāsta A.Briedīte

16 gadus vecā Agnija mācās Gulbenes novada valsts ğimnāzijas 11.b klasē. Pirms lakrosa viņa nodarbojās ar orientēšanos. Tagad priekšroku devusi lakrosam.

“Mani nākotnes sapņi noteikti ir saistīti ar lakrosu. Nākamais mans mērķis ir aizbraukt uz Eiropas čempionātu, kas notiks pēc diviem gadiem Izraēlā. Lakrosu sāku spēlēt manas treneres Alises Dūnes iedrošināta pamēğināt kaut ko jaunu. Alise tiešām ir cilvēks, kas iedvesmo. Spēlēju mazliet vairāk nekā gadu un trenējos Stāķos. Treniņi Stāķu sporta hallē notiek ziemā. Savukārt siltā laikā notiek ārā Šķieneru sporta laukumā un dažreiz Jaungulbenes sporta laukumā,” stāsta jaunā sportiste, kuru šajā  spēlē visvairāk aizrauj komandas darbs un tas, ka var kopīgi cīnīties par katru bumbiņu un uzvaru. Sportam viņas dzīvē ir ļoti liela loma.

“Manuprāt, mana dzīve bez sporta nebūtu iedomājama,” uzsver Agnija.

 
  Uzziņai
◆ Lakross ir komandu spēle, ko spēlē ar speciālām nūjām un bumbiņu. Spēles mērķis ir, piespēlējot bumbiņu pa gaisu, to raidīt vārtos. Lakross ir Kanādas nacionālais sporta veids, kurš ir populārs arī citās angliski runājošās valstīs, piemēram, ASV, Austrālijā, Lielbritānijā. Pēdējos gados lakross iegūst arvien lielāku popularitāti arī Eiropas valstīs.Pirmais Pasaules čempionāts lakrosā notika 1967.gadā, pirmais Eiropas čempionāts – 1995.gadā.

◆ 2017.gada Pasaules čempionāts lakrosā sievietēm startē
25 valstu izlases, kuras sadalītas 5 grupās. Latvijas izlase spēlēs D apakšgrupā ar Spāniju, Japānu, Meksiku un Vāciju. Spēcīgākā pasaules sieviešu lakrosa komanda tiks noskaidrota jau desmito reizi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Daiga

Agnij, Tu esi malacis! Tā turpināt! Arī trenere Alise ir pelnījusi uzslavas!

pirms 4 gadiem, 2017.07.18 22:40

Sports